• Nino Bule
    12.1k
    Ti principi uravnilovke su već viđeni i nije funkcioniralo. Neće ni sada s ovim u Dinamu.sebenico

    Pa platezni razredi postoje doslovno u svakom ozbiljnom nogometnom klubu, pricali su na tribini da u red bull sistemu u mlađim kategorijama imaju cifre preko kojih ne idu nego ti nude projekt da uspijes u nogometu, cak u engleskoj koja ima najvece pare je mislim i reguliran max koji je dosta strog a nije bas da se englezi muce dovest najvece talente i zadrzat svoje, ne znam odkud ta ideja da je nesto sto najuspjesniji klubovi primjenjuju nije uspjesno, naravno vrag je u detaljima i konkretnim ciframa, nacinu na koji integriras klince u seniorski nogomet, skautingu/procjeni talenta, itd. Itd.
  • Daliban
    276
    Nemamo pojma kolika je cifra koja bi zadovoljila baru, to je prvo, drugo razbijat hijerarhiju i platezne razrede samo da bi odgodili odluku na 3 godine di ovaj cijelu obitelj uzdrzava sto znaci da su sanse da otac i mali za 3 god odjebu baru blizu 0, il ce ga sad odjebat ili nikad, sto znaci da mu bara vodi karijeru i donosi odlukeNino Bule

    Pa neće ga sigurno sad odjebat ako financijski ovise o njemu, a mi im nudimo 400e mjesečno. Spominjem 72k kroz 3 godine jer je to maksmimum što mali trenutno može potpisati.
  • sebenico
    56


    Treba biti realan i to da se za Dinamo ili bilo koji drugi klub igra iz ljubavi izbiti iz glave. Danas je mobilnost ljudi znatno veća nego prije i ako se u klubu neće tome prilagoditi, vrlo brzo će najtalentiraniji klinci početi napuštati klub, a druge će biti jako teško privući. Roditelji vide priliku kroz dijete da se maknu od neimaštine i to je jednostavno tako. Ja bih isto više volio da Baturina nema 30% transfera, ali bi još manje volio da ne igra za nas i nekom drugom klubu donosi trofeje i zaradu. Prema tome, stvari se ne mogu gledati idealistički crno-bijelo nego se treba vagati od slučaja do slučaja.
  • vjeko1701
    6.2k
    Najtužnije je kaj je Bara sa svojim spinovima uspio upravo u onom kaj je htio. Nisam za gubitak malog, mislim da je talent. Al onome kome nije barem već pola godine jasno da taj klinac nikada neće zaigrati niti minutu seniorskog nogometa u Dinamu ili potpisati profesionalni ugovor sa Dinamom i tko zbilja misli da je problem veličina ugovora kojeg mu je Dinamo ponudio...ne znam kaj da velim.
  • nemapredaje
    2.3k


    Ja ni u jednom dijelu nisam spomenuo ljubav prema Dinamu kao magnet, već jedinstvenu priliku za uspjeh u hrvatskom nogometu
  • Ali
    2k
    Dinamo u dobi od 14-16 godina ima vise desetina stipendijskih ugovora !
    Ajmo ovak, klinac koji se rodio u zg sanja igrati za dinamove kadete, ali dobije 100-200€ stipendijskog ugovora.
    Pitanje bi li taj klinac od 15g otisao u lokomotivu, kad bi mu se ukinula naknada od 100-200€.
    Ja velim da nebi, jer mu je veca fora igrati za dinamo nego za lokomotivu. On ce otici u loksu bez ibzira na lovu samo ako osjwti da na njegovoj poziciji dinamo forsira nekog za kog on i roditelji procije e da nine bolji da bi bio startet ili imao vecu minutazu. Sa tim bi se vjerovatno svi slozili.

    Pa evo i prijedlog za managera omladinske skole, ukinuti 8-9 stipendija po 100-300€ u korist igraca koji nisu iz Zagreba i kojima kao u ovom primjeru 400€ nije dovoljno za zivot njega i obitelji,

    Mislim da za igraca kojeg struka procijeni kao extra talent treba platiti min. 3.000€ mjesečno bez obzira da li ima 15g .

    A ovo inacenje jer je netko neciji, obicno lose zavrsi za obje strane.
    Ako je stav SD da nece produziti igracu ili dati primjeren ugovor jer je od Bare, onda je lucemjerno uzeti 20% od razlike rransfera za Olma kada ista bude u dospjeću. Mislim ak se inatiš, onda budi gospodin do kraja, a ne kao hajd.u.k prigovoras i pises zalbe radi odgode dinamovih utakmica u europi, ali ne odbijes lovu koja ti sjedne nanosnovu nastupa tog istog omrazenog im Dinama.
  • nemapredaje
    2.3k


    Tako je, odmah nakon situacije s Brekalom je bilo jasno da mali neće ostati u Dinamu
  • Jurki
    9.7k
    nisam za to da se svaki drek i flek demantira ili odgovori na medijske natpise..
    ali na ovo sranje bi se trebalo odgovoriti i tocno reci kolko se ponudilo..
    bez obzira kak je to krsenje poslovne tajne.. ovom zalizanom smradu se mora stati na kraj.
  • Nino Bule
    12.1k

    Nitko ne prica o ljubavi, ako ne znate normalno argumentirati ne vidim smisao da trujete forum jednim te istim upisima. Red bull salzburg ne moze ponuditi najvece pare mladim talentima (niti im ga daje) nego im nudi nogometni razvoj, projekt kojim im se olaksava prijelaz u seniorski nogomet i ostvarivanje nogometne karijere nego odlazak u neki juventus, chelsi, bayern di si samo broj i briga ih hoces propast, isto imaju platezne razrede koje ne probijaju i cifre koje im daju su 10ti razlog zasto megatalenti zavrse kod njih, to vam se objasnjava vec danima, sportski direktor maric je iste stvari objasnjavao vise puta ukljucujuci i na press konferenciji kada je imenovan, pocet pratit temu i sta se pise ili pređite na fejsbuk pa tamo histerizirajte o ljubavi i propasti kluba.
  • Daliban
    276
    Ha, dobro, ali onda mu ponudi ono što traži i pusti ga da odbije. Regulirano je koliko maksimalno u ovom trenutku mogu dobiti i stavi to pred oca i malog.
  • Nino Bule
    12.1k
    A ovo inacenje jer je netko neciji, obicno lose zavrsi za obje strane.
    Ako je stav SD da nece produziti igracu ili dati primjeren ugovor jer je od Bare, onda je lucemjerno uzeti 20% od razlike rransfera za Olma kada ista bude u dospjeću.
    Ali

    Pises gluposti, iskomunicirano je iz kluba da se nitko ne inati i da je ponuda za belinha na stolu i da se razgovaralo s njegovim predstavnicima kao i da se s barom razgovara oko drugih transfera, ne vidim razloga izmisljat scenarije u glavi pa onda zakucavat neke debilne poante da bi se dinamo trebao odricati neceg sto je itekako zaradio, da nije bilo dinama pitanje je bi li olmo bio u prilici da se proda iz rbl-a dalje.
  • Brusa
    981
    Užas,kako su se neki tu uhvatili tih barinih 400e i ne puštaju, zubima čvrsto drže tu barinu cifru i na temelju tog pišu kako su ljudi u klubu debili i kako nećemo više nikada nikakvog talenta u klubu imati.
    Pazi,jer je bara reko... ne bi mu vjerovao da kaže da je danas ponedjeljak
    Isto kao što se držite tih 400 eura, možete se držati i onih 100 milijuna za rukavina, pa optuživati da su ti koji nisu prodali rukavina za 100 milijuna upropastili klub....
  • Daliban
    276
    Red bull salzburg...Nino Bule

    Nije samo Red Bull Salzburg, ključna razlika iz perspektive talenata i njihovih agenata.
  • Ali
    2k

    Pa ako Dinamo ima strah da će igraca poput Belinha razviti i nece mu odigrati ni minutu za seniore. Pa imas pravnu sluznu koja ce regulirati te stavke u ugovoru.
    Evo das mu 3.000€ mjesečno , do 18 rodjendana ima jos 30tak mjeseci , dakle procamo o stipendijskoj naknadi od cca 90.000€.
    Pa jebes pravnika koji nemre osigurati da malog zabetoniras sve dok netko netko ne isplati 300.000€ !
    I Dinamo dobar 200.000€ u najgorem slučaju.
  • Jurki
    9.7k
    nemres ga zabetonirati ako ne potpise profi ugovor.
    U pravnom poslu kad prestane vaziti taj ugovor, onda prođu i odredbe tog ugovora.
    Prestankom stipendijskog ugovora bi prestala i ta odredba da netko mora isplatiti 300 tisuca eura.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions