• NitkoBitan
    13.6k
    nemojte gledati ocjene već konkretne podatke po statističkim kategorijamaSjevernaStrana

    Driblinzi i dueli su vrlo upitno biljeze, barem po onom sto sam ja primjetio.

    A i uz samu problematiku biljezenja tu je i sklonost igraca izbjegavanju driblinga ili duela. Netko moze recimo imat preko 50% uspjesnih duela, a da izbjegava one koje misli da ce izgubit.
  • SjevernaStrana
    1.2k
    Driblinzi i dueli su vrlo upitno biljeze, barem po onom sto sam ja primjetio.NitkoBitan

    Ha gle, teško mi je na ovo odgovoriti jer nisam detaljno pratio takve stvari, ali ako pričaš o HNL-u i sličnim "manjim" ligama često puta nemaju sve podatke


    A i uz samu problematiku biljezenja tu je i sklonost igraca izbjegavanju driblinga ili duela. Netko moze recimo imat preko 50% uspjesnih duela, a da izbjegava one koje misli da ce izgubit.NitkoBitan

    Naravno, zato mene živcira kad se ovdje ističu postotci uspješnosti u duelima pojedinih igrača, a gledao sam utakmicu/e i vidio nekoliko situacija gdje je igrač morao ući u duel, ali to iz nekog razloga nije učinio.
  • Zagi
    5.9k
    Driblinzi i dueli su vrlo upitno biljeze, barem po onom sto sam ja primjetio. — NitkoBitan


    Ha gle, teško mi je na ovo odgovoriti jer nisam detaljno pratio takve stvari, ali ako pričaš o HNL-u i sličnim "manjim" ligama često puta nemaju sve podatke
    SjevernaStrana

    Nekada dođeš sa tekme gdje je igrač bio totalno nevidljiv ali sofa kaže da je imao 6/7 driblinga.
    Gledaš i ne vjeruješ. Kada ? Driblinzi unatrag koji to nisu i tak.
    Čudan im je algoritam za neke stvari.
  • SjevernaStrana
    1.2k
    Hahahahahah nisam to primijetio, zato kažem najbolje je gledati utakmice


    Meni još uvijek nije jasno kako Sofi ovo za 2:1 nije asistencija Petkovića, ovo mi je gore od par driblinga više ili manje... Od 4:34

  • San Lorenzo
    12.7k
    Naravno, zato mene živcira kad se ovdje ističu postotci uspješnosti u duelima pojedinih igrača, a gledao sam utakmicu/e i vidio nekoliko situacija gdje je igrač morao ući u duel, ali to iz nekog razloga nije učinioSjevernaStrana

    Sjećam se početka prošle sezone kad je mantra nekolicini ljudi bila da je Špikić zapravo odličan igrač jer po sofi ima duplo više osvojenih duela nego što ih je imao Oršić :lol:
    Daj ono, ugasi jbni mobitel i pogledaj utakmicu svojim očima.
  • Omake
    145
    Sama ocjena u sofascore je nešto slično kao PER u košarci, ako imas dovoljno velik usage imat ćeš i ocjenu. Odličan primjer limitiranosti SofaScorea su i već pomenuti Bočkaj, ali i Niko Janković. Janković puca 3,4 puta po 90. Isto tako igra u momčadi di svi pucaju čim ugledaju 16m. Tako skupi solidan broj ključnih dodavanja. I na kraju odlična ocjena, mislim prvih 11 lige.
  • Majki2111
    2.8k
    Dosta ljudi ovdje vjeruju sebi više nego brojkama. Ja sam suprotno, sofa je pametnija od mene. Ja svaki put sma na Sjeveru i gledam svaku sekudnu tekme, ali uredno upalim sofu da vidim jesam li ja dobio dobar dojam ili ne. Sofina ocjena je ocjena individualne igre. Skužio sam da se može interpretirat na način da je ocjena ovisna o tome koliko igrač neki ima prostora imogućnosti odigrati dobro. Ako igrač odigra loše, ali nema prostora ni mogućnosti odigrati dobro, ocjena mu neće biti crvena. Bit će mu crvena samo ako se izričito vidi na terenu da je loš, ali ima prostora i vremena za odigrati dobro, no on odigra loše.

    Isključivo je individualnog karaktera i totalno je slijepa na momčadsku igru.

    Treneri nogomet gledaju kroz momčadsku prizmu, taj dio na Sofi ne postoji.
  • Haza
    1.5k
    Možda da otvorite zasebnu temu Sofascore?
  • Mr Anderson
    6k
    Dosta ljudi ovdje vjeruju sebi više nego brojkama. Ja sam suprotno, sofa je pametnija od mene. Ja svaki put sma na Sjeveru i gledam svaku sekudnu tekme, ali uredno upalim sofu da vidim jesam li ja dobio dobar dojam ili neMajki2111

    Ak ćeš se oslanjat na Sofu onda ti badave praćenje nogometa, gubljenje vremena. Umjesto da gledaš Sofu, napravi ko što ja uvijek radim. Kad dođem sa stadiona ili drugi dan ako sam u cugi, pustim si snimku utakmice i u miru pogledam, situacije koje me više zanimaju si prevrtim više puta. Kakva Sofa, kurac, palac.
  • Paggini
    10.9k
    Sofascore je ekstre pregledna, intuitivna i laka za korištenje i super mi dođe za brzo pregledavanje milijun relevantnih gluposti koje me zanimaju poslije utakmice.

    Koristiti ocjene sofascorea u ikakvoj relevantnoj raspravi je u startu krivo. Brzi primjer - KTC ima 7.01 za prošlu sezonu, Dino Perić ima 7.27. :)
  • Žan
    146
    Daj admine cisti ove likove koji otvaraju temu u temi !
  • Mali dioničar
    15.1k
    Ja sam suprotno, sofa je pametnija od mene. Ja svaki put sma na Sjeveru i gledam svaku sekudnu tekme, ali uredno upalim sofu da vidim jesam li ja dobio dobar dojam ili ne. Sofina ocjena je ocjena individualne igre.Majki2111

    Kako Sofa analizira igru stopera?

    Ajmo da hipotetski Bernauer zabije 2 gola na utakmici i ima točnu predaju 100%, a na istoj utakmici 4 puta se krivo pozicionira i protivnik zabije 4 gola iz tih pozcijia - ajmo reći jer on nije popratio kolegu u zadnjoj liniji koji je namještao zaledje ili se krivo pozicionira kod defanzivnog kornera i još dvije slične situacije.

    Koliko ja pratim Sofu, on bi dobio ocjenu 10 jer Sofa naravno ne može kvantificirati kad neki igrač skrivi gol, a da se ne radi o autogolu.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Daj admine cisti ove likove koji otvaraju temu u temi !Žan

    Analiza igrača pomoću softvera nije tema za rasprave o transferima?!
  • mokoxax468
    405
    ajmo reći jer on nije popratio kolegu u zadnjoj liniji koji je namještao zaledje ili se krivo pozicionira kod defanzivnog kornera i još dvije slične situacije.Mali dioničar

    Koliko znam, uzimaju se i ovakve stvari u konačnu ocjenu, budući da imaš broj duela na tlu i duela u zraku (uspješnih/ukupnih), koliko je puta predriblan, izgubljenih posjeda... Naravno, nije to 100% savršeno točno te ne razlikuje npr. "kritično" izgubljenu loptu u odnosu na obični gubitak lopte, ali opet, nije samo da gleda ofanzivnu statistiku
  • vjeko1701
    6.2k
    Ja sam suprotno, sofa je pametnija od meneMajki2111

    Alati nisu pametni, alati su tu da ih ljudi koriste. Pamet je znati prednosti i mane tih alate i znati za kaj ih se može pouzdano koristiti a za kaj ne.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions