• E46
    234
    Trebalo bi pocet radit na tome da nam ovakva imena postanu realna za dovest, ipak smo mi klub koji potencijalno igra LP i svake godine je u borbi za istu, nismo doveli neko bombasticno ime ne pamtim.
  • Dzoni
    250
    Mozda nismo doveli bombasticno ime kao Hajduk u zadnjih 25 godina, al smo zato stvorili hrpu bombasticnih imena, zato je Dinamo i najveci klub i uvijek igra ili je blizu Lige prvaka. Jos samo popraviti scouting sluzbu i moze se postici jos puno vise
  • E46
    234
    Slazem se ja s tobom za uspjehe, ali to su bila vremena kad si iz Lokomotive doveo 3 igraca za kikriki za koje si znao da ce bit top igraci, sad za te novce koje das Lokomotivi za mladu nadu s potencijalnim problemima koljena i jos malo dodas novca kupis pravog igraca za pohod na ligu prvaka. Recimo za mene je pravo pojacanje razine Dinama Pierrot ili taj Adama Traore iz Ferencvarosa. Mislim da je zadnje boom ime bilo Junior Fernandes, Angelo Henriquez i Eduardo golman(obojica bili solidni)
  • Mr Anderson
    6k
    Za Henriqueza i Fernandesa je nalo tko čio prije nego su došli u Dinamo. Kakva bombastična imena? Trebaju nam igrači koji će se što prije uklopiti.
  • Zagi
    5.9k
    Došel bu neki crni Francuz na free transfer, na početku bu nam bilo kaj k. Od kud sada ovaj ? Na sofi tak-tak ocjena i nekaj ne igra baš.
    Forum na pragu seljačke bune i onda će nam taj nositi obranu idućih 5 godina.
  • E46
    234
    Pazi u ono vrijeme 2013 da u Dinamo dođe neki Junior Fernandes brzanac iz Bayer Leverkusena sa trzisnom vrijednoscu 4.5m eura tadasnjih. Mislim da to nije buranija sigurno, ili Henriquez koji je doveden iz Unitedove valjda B ekipe kolko me sjecanje sluzi i frajer zabije 20 komada ladno u prvoj sezoni.
  • Omake
    145
    Nadam se da ce biti više od jednog free Francuza. Čitajući zadnjih dana o tom cijelom clusterfucku njihovih tv prava i koliko klubova je u embargu s igračima jer ne znaju koliko će novaca uopće imati. Sretan sam što nam je sportski direktor čovjek koji ima dobre veze tamo, a ne neki lik koji zove ljude s kojima ljeti roštilja.
  • Zagi
    5.9k
    Čitajući zadnjih dana o tom cijelom clusterfucku njihovih tv prava i koliko klubova je u embargu s igračima jer ne znaju koliko će novaca uopće imati.Omake

    zanimljivo.link?
  • Zagi
    5.9k
    Vrlo dobro za nas.
    Imamo već 3 igrača koji pričaju francuski, SD poznaje tržište, nudimo garantiranu europu i solidne ugovore.
    Ova sezona samo daje.
    Moglo bi se tu naći Droljinih tamnih crnaca ili nekaj takvo.
  • Tongo Doumbia
    3k
    Nije nekakav topic, ali ne znam samo zašto i dalje (sasvim) relevantnim uzimaju te ocjene na Sofi?

    Pa većina trenera se složila da je to varljiva statistika, ima tu puno prostora za napredak i onog "neotkrivenog".

    Pa jedan Pero Bočkaj je po Sofi, na račun napadačkih kvaliteti i brojki, bio uvjerljivo najbolji lijevi bek HNL - A, a nije na vidjelu bilo to što se svaku utakmicu kroz njeg' prolazilo kao nož kroz margarin.

    Sjećam se dobro, Tibor Halilović je označen kao autor "ključnog dodavanja" u Koprivnici protiv Belupa (0-2). Cijeli taj velebni potez sastojao se od guranja Kaneku na stranu, koji je bio prvo, logično i normalno rješenje, i od njega je stojao 4 metra. Zatim je Kaneko brutalno asistirao Petku. Neš' ti ključnog poteza.

    Za mene postoje samo lopta i teren. Bili smo skeptični za RPG -a, a gledajte danas.

    Ajmo Mara, bacaj se u potragu!
  • Zagi
    5.9k
    Nije nekakav topic, ali ne znam samo zašto i dalje (sasvim) relevantnim uzimaju te ocjene na Sofi?Tongo Doumbia
    A gle, bolji alat nemamo.
    Je, lopta i teren . Ali to na forumu daje više mjesta za interpretaciju nego ruka protiv tovara u HNLu.

    Vidiš i sam da moj komentar ide u smjeru da će taj fiktivni crni francuz biti loš na sofi i prema tome loš za forum struku ali će nam ipak nositi obranu, dakle biti jako dobar.

    Alat k'o alat , manjkav ali koristan ako ga znaš čitati sa razumijevanjem.

    (btw, odlična Tiborova utakmica u Koprivnici, a ključnog dodavanja se niti ne sjećam)
  • Tongo Doumbia
    3k
    ma znam da si posprdno napisao to za ocjenu možebitnog Francuza. Svakako nisam ni mislio na tebe. Nego na ovu amerikanizaciju svega.

    Ali generalno se slažem, ok alat, dok mi koristimo njega, a on ne ovlada nama da ne mislimo da je samo on legitiman i ispravan izvor informacija.
  • Zagi
    5.9k
    A gle, ne znam kaj mi je gore iskreno.
    Slijepo vjerovanje sofinim ocjenama ili pamćenje jednog detalja iz tekme i po tome davanje ocjene.

    Stoper ili golman odigra brutalnu tekmu pod pritiskom 85 minuta ali kiksa jednom, obilježen. Zašto?

    Onda pogledaš alat i vidiš/prisjetiš se da je ipak dobio sve ostale duele . Možda ga ipak ne treba pribiti na križ? Dok u isto vrijeme napadači mogu čohati jajca cijelu tekmu i živjeti od jednog poteza i biti heroji.

    Ne zvuči kao dobar način analiziranja momčadi i pojedinaca.
  • SjevernaStrana
    1.2k
    Ako pratite Sofascore i slične stranice nemojte gledati ocjene već konkretne podatke po statističkim kategorijama i probajte usporediti sa drugim igračima koji igraju sličnu/poziciju pa ćete bolje vidjeti gdje je netko u odnosu na ostale ako već ne gledate utakmice.

    Jer što se samih ocjena tiče na primjer na Sofi Luka Modrić može biti najbolje ocijenjen igrač LaLige dok recimo na Whoscoredu ne mora biti u top 10 uopće. Različite stranice drugačije vrednuju različite kategorije i znaju im se nerijetko događati veća odstupanja tako da gledanje samih ocjena nema smisla.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions