• Jaro
    7k
    sad mora plaćati duploJos-Optimus


    Ali to je cijena parkinga u tom dijelu grada. Zasto bi netko s drugog kraja grada imao pravo na POVLAŠTENU kartu u Gundulicevoj recimo?
    Ili svi ili nitko i bok.
    Povlastene karte su predvidjene kako bi oni koji zive tamo mogli parkirati blizu mjesta stanovanja po nekoj razumnoj cijeni (meni je i ovo vec upitno al ajde...)
    Da, nije drugi kraj grada vec drugi kraj prve parking zone...

    Javni prijevoz je potpuno druga tema (da parking je povezan s time, ali u ovom konkretnom slucaj nisu povezane) - svi smo svjesni da je u banani.
    Jucer vozim roditelje i mama komentira: "Sjecas se kad smo doselili u ovaj stan kako je bilo malo auta na cesti i nikad nije bila guzva? E, a najzalosnije je sto je vozni red ZETa potpuno jednak kao i te 1987 kad smo doselili u kvart"
  • xavier
    11.9k


    Ma slažem se da treba raditi na javnom prijevozu. Ovo moje se odnosilo samo na to da ljudi često koriste aute kad za tim stvarno nema potrebe.
  • jedan u nizu
    8k
    meni je još uvijek žešća mistika zašto nije sagrađena još uvijek ona ispod školskog igrališta preko puta Dječije bolnicemali M

    koliko se sjecam, opet se govorilo nedavno o njoj. Makar takav 'kapitalni' projekt sigurno nece zazivjeti u sljedecih 2-3 godine.

    Netko s druge strane grada tu radi i sad mora plaćati duplo, kao i taj iz centra koji isto negdje radi.Jos-Optimus

    pa ne kuzim zasto bi netko uopce bio povlasten pa da placa jednu cijenu i moze se parkirati svugdje gdje hoce. Zasto bi netko iz prve zone placao povlastenu kartu, i onda besplatno parkirao na drugom dijelu grada, i to besplatno, usput zauzimajuci parking nekome iz druge zone.

    Pa ja bih rekao da stanari nemaju dovoljno mjesta jer svi iz zone 1 mogu parkirati s povlastenom kartom bilo gdje pa tako i u njihovoj ulici/kvartu... Ovako ce povlastena karta vrijediti samo u neposrednoj blizini mjesta stanovanja pa ti se nece nasrati ispred zgrade netko s drugog kraja grada i istom povlastenom kartom...Jaro

    zato i kazem da je logicna odluka, makar nema dovoljno mjesta ni za ove iz te iste zone.
    Iako mislim da se tu jos moze uvesti reda, jer recimo u centru sve manje i manje ljudi stanuje, dosta stanova je prazno, neuporabljivo od potresa, a ljudi upisani na te adrese uredno imaju priliku parkirati po cijelom zagrebu neograniceno za samo 15ak eura mjesecno.

    i da, apslutno se slazem sa @xavier , vise puta sam naglasavao kada se raspravljalo o prometu. Ljudi su apsolutno razmazeni, iako nam je javni prijevoz u banani, i dalje bi za polovicu ljudi bilo jeftinije i brze ici javnim prijevozom nego svojim autom. Samo sto su svi komotni oko toga.
    Jos bih nadodao da u zadnje vrijeme ljudi koji kupuju stanove po gradu, a ne kupuju parkirna mjesta stvaraju dodatni problem, a meni iskreno samo idu na zivce.
    Znaci kupujes stan u nekom sirem centru, ali stan nema parkirno mjesto. Ako ti je to uvjet, onda ga nemoj kupiti, sori. Ako ti je nebitno onda ok, imat ces problema sa parkingom, ali nemoj onda govoriti kako grad nije omoguo parkirna mjesta. Ne, odlucio si kupiti stan bez parkirnog mjesta sa lutrijom da ces naci neko mjesto kada dodes s posla.
    Parkirno mjesto nekada nije bila osnova, bila je komocija, i kupovali su rijetki, ali uz ovakve probleme to je uvjet za kupnju stana. Ako neki stan mozes odbiti zato jer nema dovoljan broj soba, ili nema ostavu, ili ako nema balkon, onda mozes odbiti i ako nema parkirno mjesto. Meni je uvjet kod kupnje stana parkirno mjesto, ako toga nema, necu ni razmisljati koliko god mi stan bio dobar. Dzabe meni ekstra soba ili lijepi balkon ako cu ja kruziti svaki dan pola sata i traziti parking i nadati se da me gospon pauk nece posjetiti.
    Primjer, imam prijatelja koji je kupio stan u novogradnji. Zgrada zacudo ima dovoljno parkirnih mjesta, ima garazu i nesto vanjskih mjesta. On je odlucio ne kupiti parkirno mjesto za nekih 13k eura, iako je spiskao 260k na stan. Zasto? Jer prekoputa ceste, kod druge zgrade ima mjetsa gdje se moze parkirat. A tamo ce se kroz par godina sagraditi jos zgrada i nece moci ni to.
    Dodaj takvih 50-100k ljudi u gradu i imas kolektivnu kuknjavu kako se nemamo gdje parkirati.
  • The Undertaker
    5k
    S obzirom da sam svojevremeno i živio i radio u centru, problematika mi je poznata. Realno, u centru nedostaje i uvijek će nedostajati parkinga. Ova mjera načelno ima dobru ideju a to je da povlašteni parking plaćaš i da ti vrijedi samo u okolici stana. Međutim, prilično sam siguran da neće riješiti problem već će samo generirati nešto veći prihod za ZG Parking. Osim toga, biti će i dodatnog troška jer sad jednu crvenu zonu moraš podijeliti na dosta podzona i to sve primjereno označiti. Ako krenu tako i sa žutim podzonama trebati će poseban vodič za kupnju parkirne karte.
    Ima i dodatan problem sa službenim autima kojima se ljudi koriste u privatne svrhe.
    Sumirano, više će uzrokovati problema nego koristi.
    Prometni problemi u Zagrebu se ne rješavaju paušalnim odlukama već planom kojeg napraviš i onda implementiraš. Daleko je ova ekipa od toga.
  • Bosskovitz
    11.5k
    Osim toga, biti će i dodatnog troška jer sad jednu crvenu zonu moraš podijeliti na dosta podzona i to sve primjereno označiti. Ako krenu tako i sa žutim podzonama trebati će poseban vodič za kupnju parkirne karte.The Undertaker

    Mislim da nije tako, da se ovo odnosi samo na povlaštene karte. Crvene, žute, zelene i narančaste zone za pojedinačno parkiranje ostaju jednake.
  • mali M
    4.9k
    Ova mjera načelno ima dobru ideju a to je da povlašteni parking plaćaš i da ti vrijedi samo i okolici stana.The Undertaker

    tako je, ali ostaje problem što ako ne nađeš pola dana u mjesecu parking u toj "povlaštenoj" zoni i moraš parkirat malo dalje u drugoj zoni? da li onda plaćaš i povlaštenu i pola mjeseca po redovnoj cijeni? Ne razumijem kako ljudima nije jasno i ne vide problem u tome... Kažem nije se Tomica toga prvi dosjetio i s razlogom se od toga odustalo jer nema garancija. Može se dogoditi da plaćaš povlašteni parking u kvartu, ali se može dogoditi da plaćaš i povlašteni i redovni zato što u tvojoj zoni rijetko nađeš mjesto...
  • The Undertaker
    5k
    Da, ali kako da ja sa povlaštenom parking kartom napamet znam gdje počinje a gdje završava moja zona? Da pamtim sve ulice? Pa mi smo imali u firmi tipa koji bi redovito zaboravio gdje je parkirao službeno auto a kamoli da pamti gdje mu je zona.
  • The Undertaker
    5k
    Pa tako će i biti. Kad jednom nađeš parking u svojoj zoni, ne mičeš auto više.
  • jedan u nizu
    8k
    ali se može dogoditi da plaćaš i povlašteni i redovni zato što u tvojoj zoni rijetko nađeš mjesto...mali M

    pa jedan od razloga zasto ne mozes u svojoj zoni naci mjesto je to sto ti dode netko iz druge zone i zauzima mjesto.
    Problem nije nastao sa ovom odlukom, niti ce se povecati.
    Doduse nece ga ni rijesiti, samo ce malcice uvesti reda, ali problem ce i dalje postojati.

    Da postavim svima pitanje.
    Kada bi netko recimo kupio godisnju za VIP ložu da Maksimiru.
    Ali evo odlucio svaku drugu tekmu sjesti na zapad ili sjever jer eto, zeli malo s prijateljima, malo na navijacku atmosferu. A pritom zauzima mjesto na sjeveru koji je rasprodan, i par tisuca ljudi koji su relativno redoviti tamo, sada nemaju mjesto.
    I sad uzmite za to da to nije jedan covjek samo, nego eto njih 500 iz loze, svako toliko ide na sjever i uzima mjesto besplatno. Da li bi vam smetalo?
    Ili bi rekli sve je to u redu, ljudi zele na drugu tribinu, a klub je kriv jer sjever nema 25k mjesta?

    Jos uzmite u obzir da je situacija sa parkingom jos gora. Loza na maksimiru ima par stotina mjesta, a sjever ima 4900 mjesta. teoretski, 500 ljudi moze zauzeti 10% tribine. Dok recimo u gradu, 13 000 povlastenih karata iz prve zone moze zauzeti cak 68% parkirnih mjesta druge zone jer ih tamo ima oko 19 000. Isto tako 22 000 povlastenih karata iz druge zone moze zauzeti puno mjesta u trecoj zoni.
  • mali M
    4.9k
    pa jedan od razloga zasto ne mozes u svojoj zoni naci mjesto je to sto ti dode netko iz druge zone i zauzima mjesto.jedan u nizu

    pa al onda ostaješ na nuli! on se sparkirao kod tebe, ti kod drugoga! ovako se može dogoditi da ćeš duplo plaćati. Ponavljam, što ako ne nađem mjesta u svojoj zoni, ne zbog drugih povlaštenih, nego zbog redovnih i urednih platiša koji se tamo sparkiraju? Apsolutno ništa neće riješiti sa ovime, nego samo skomplicirati ljudima koji žive tamo. Neznam zašto zanemarujete što vam stalno ponavljam iz prve ruke da je to identično već pokušano i propalo je zbog problema koji sam naveo? Drago mi je da razmišljaju i o toj problematici, ali je ovako neće riješiti nego samo dobiti (kao već jednom) frustraciju lokalnih stanara.. a nama koji odlazimo u goste nekome je i tako svejedno...

    Jednostavno je, u idealnom svijetu svi parkiraju u svojim zonama... u tvoju zonu dođe 150 građana sa pravom plaćenog parkinga na automatu ili preko mobitela. Tebi se dete plače u autu jer ideš iz vrtića, nervozni ste, vruće je... Što bi ti trebao učiniti? Nemožeš zabraniti javni parking, jer je javan, a oni iz susjedne zone su svi parkirani na svojim mjestima.. i, što sad? Zato i kažem da je već pokušano i nije mi jasno zašto idemo istu stvar raditi dva puta, kad prvi put nije uspjelo? Vrtiti istu ploču samo da se vrti mi nije najjasnije.. al treba zaslužiti plaću pa makar na već iskušanim i neuspjelim bedastoćama...
  • Bosskovitz
    11.5k
    Da, ali kako da ja sa povlaštenom parking kartom napamet znam gdje počinje a gdje završava moja zona? Da pamtim sve ulice?The Undertaker

    Da. Nije baš kompleksno, ja sam ju vidio jednom i znam da je prva zona podijeljena horizontalno Zrinjevcem, a vertikalno Starom Vlaškom. Gdje god da živiš, jednom ćeš pogledati kartu i znat ćeš gdje je tvoja jer sve prate neke logične cjeline, uglavnom avenije i značajne ulice poput Savske ili Heinzlove.
  • jedan u nizu
    8k
    pa al onda ostaješ na nuli! on se sparkirao kod tebe, ti kod drugoga!mali M

    i rekao sam, nece se rijesiti, niti povecati problem, broj izdanih povlastenih karata ce biti isti, broj parkirnih mjesta ce biti isti, samo ce se uvesti reda.
    Ovako je bar veca sansa da ces naci parking blize mjestu stanovanja, posto ljudi iz druge zone nece dolaziti u tvoju zonu. Ako vec kruzis i trazis mjesto, kuziti ces i traziti u svojoj zoni, a ne kilometar dalje.

    Navodno sada ima malo vise parkirnih mjesta nego prije. Iskreno zanima me koliko je to, ako je uopce tako, a siguran sam da je sustav neureden i da se ne moze samo tako saznati. Ako su smanjivali terase kafica i oslabadali mjesta, i ako su limitirali broj mjesta za poslovne subjekte, trebalo bi biti vise mjesta slobodnog u samom centru.
    Siguran sam da i dalje nije ni blizu dovoljno da rijesi problem, ali i 100 mjesta vise je za 100 vece od nijednog novog. Mislim da bi se najvise reda uvelo kada bi se povlastene karte dijelile ljudima koji zbilja stanuju tamo, a ne samo koji koriste adresu kao prebivaliste. Zadnjih godina vise je turistickih smjestaja u centru, i vise je toga prazno od potreba i siguran sam da bi se tu poprilicno rascistila situacija.
  • jedan u nizu
    8k
    Malo da se maknemo sa teme parkinga.
    Danas pocinje obnova doma sportova. Predvideno trajanje radova je 18 mjeseci, a trosak 30 mil eura.
  • The Undertaker
    5k
    Orijentiraš se prema sebi. A moraš imati i jasne oznake u kojoj si zoni iz pravnih razloga. Ne mora čovjek napamet znati zone i imati pristup internetu. Vidim nove table na svakom koraku.
  • Bosskovitz
    11.5k
    Orijentiraš se prema sebi.The Undertaker

    Svatko se orjentira prema sebi jer svatko može imati povlaštenu kartu samo u jednoj zoni. Daj me nemoj zezati, kakav pristup internet i kakvo učenje napamet: živiš na Savici, tvoja zona je Savica. Živiš na Sigi, tvoja zona je istočno od Držićeve i južno od Branimirove. Živiš na Sveticama, tvoja zona je istočno od križanja Vlaške/Petrove i sjeverno od Branimirove. I tako dalje. Sve zone osim zone u kojoj imaš povlaštenu parkirnu kartu su ti nebitne.

    Fakat nije kompleksno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.