• Hipo
    406
    Jel igrao ovaj mali sta na pripremama?

    Takav nogometni talent mora bit u A momčadi i igrat hnl svako kolo!
  • marcio amoroso
    32.1k

    Igrao je dosta i pokazao vrlo malo.
  • Draž
    1.1k
    Igrao...ne može zabiti iz pet šansi...šteta da izgori rano zbog toga. Još uvijek nije za dalje od HNL-a
  • marcio amoroso
    32.1k
    Bjelica zna bolje od nas ali ova sezona je vrlo bitna za malog Marina. Ja bih ga poslao na posudbu u neki Inter, Slaven ili tako nešto da se kali. U bitnim tekmama će teško dobiti minute.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Ne znam, ja ga ne bi slao na posudbu. Ak već neće igrat HNL u Dinamu, onda bolje da igra za B ekipu. No mislim da može skupit dosta minuta protiv slabijih ekipa u Dinamu A.
  • Carrasco
    4k
    Bio je loš u prve dvije utakmice, poslije odličan. Nekoliko dobrih driblinga i prodora, iznudio penal, zabio gol...
  • deda
    27.7k
    Ja bih ga zadržao uz prvu momčad, ali mora još puno žganaca pojesti za ozbiljan nogomet.
  • Kwedi
    3.8k
    Nitko ga ne bi poslao u Loksu? :smile:
  • Infinity
    15.2k
    Usporedjujuci Marina s Olmom, Olmo je tri godine stariji od njega i on je prije tri sezone igrao za B ekipu u 2.HNL i igrao je juniorsku LP. Na proljece kada se vec pocela pomalo uigravati ekipa za dogodine Olmo je dobio sansu, te je upisao 12 nastupa u 16 proljetnih kola. Na to je imao jos dva nastupa na pocetku sezone. Sezonu kasnije Olmo je bio standardan, a onda je prosle sezone eksplodirao.

    Za Marina bih bio zadovoljan ako na proljece odigra solidnih desetak utakmica i iduce sezone se uklopi u prvu ekipu. Dinamo ima prevelike ambicije da bi se Marinu vec sad dala sansa. On ako je toliko zeljan igre onda se treba truditi na treninzima, rasturati za B ekipu, rasturati za juniore i na proljece kad bude veci broj 'nebitnih' utakmica sigurno ce mu se dati malo vise prostora. Ako se pokaze dobit ce sansu na ljeto. Jos je on mlad da bi ga se otpisivalo, ne ocekujem da ove, a vala ni iduce sezone bude klasa koja ce nositi Dinamo, ali ocekujem da se iduce sezone uklopi u momcad i da nakon toga eksplodira.

    Ako je nuzda slati ga na posudbu, mislim da Belupo nije losa opcija. Ambiciozni su i bit ce pod pritiskom, pa ce moci da se uci nositi s istim.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Bjelica traži da mu krila igraju u oba smjera i na tome Marin treba još najviše raditi. Za jače utakmice je još zelen, ali može bez problema igrat i 90 minuta protiv 3-4 ekipe u HNL-u. Protiv drugih skupljat minute.
  • Majki2111
    2.6k
    Antonio Marin već je devetnaestogodišnjak, leti vrijeme, kao da se jučer pričalo i pisalo o fantastičnom talentu, 15-godišnjaku kojega želi pola Europe. No, još uvijek je on mlad i talentiran, možda se očekivalo da će s 19 već imati pozamašan broj utakmica u prvoj momčadi, tko zna, možda i da će već otići iz Dinama kao neki njegovi prethodnici.

    Naravno da nije kasno, ni za velike stvari u Dinamu, kao ni za transfer, pred Marina upravo dolazi razdoblje kad se očekuje taj veliki iskorak.

    - Sjajno se osjećam, a mislim da nisam jedini. Jednostavno smo jedva čekali te treninge, loptu u nogama, pa i ove utakmice u kojima smo igrali međusobno. Od malih nogu nisam imao tako dugu pauzu bez treninga pa je sve ovo olakšanje za sve nas - govori Antonio Marin ushićeno, presretan što se nogomet napokon vraća u svakodnevicu.

    Štoviše, zbog ozljede on je pauzirao i dulje, još od prosinca i utakmice juniorske Lige prvaka s Manchester Cityjem. Dakle, sad već i više od pet mjeseci bez utakmica?

    - Tek kada nešto nemaš, shvatiš koliko ti nedostaje u životu! Možda smo neke stvari uzimali zdravo za gotovo i nismo bili svjesni koliko smo privilegirani što radimo ono što volimo. Ne mogu vam opisati onaj trenutak kada smo dobili poruku da krećemo s treninzima. Makar se radilo u malim grupama i bez lopte, bilo je sjajno.

    Možda je samo dojam, ali činilo nam se u toj trening utakmici da je Marin fizički jači nego ranije?

    - Radio sam prema programu koji smo dobili od kluba, a kad sam se dobro osjećao i imao prilike, radio sam dodatno na snazi i fizičkoj spremi. Ipak smo mi profesionalci te se bez obzira na situaciju ne smijemo opustiti. Na svu sreću, živim blizu Maksimira pa mi nije predstavljao problem skočiti do šume i tamo raditi u miru i izoliran od svih.

    U međuvremenu, situacija u Dinamu se promijenila. Novi trener, smanjeni ugovori...

    - To je život profesionalaca. Danas smo tu, sutra na nekoj drugoj adresi. U razloge ne bih ulazio jer to je stvar kluba i trenera. Na sve ostalo je Ademi već odgovorio i nemam potrebu bilo što dodati. Dinamo je institucija dok smo svi mi prolaznici u njegovu sustavu. Netko se zadrži duže, neko kraće, ali svi su prolazni osim kluba.

    Kod Bjelice Marin nije puno igrao, a Bjelica je i sam rekao nedavno u intervjuu SN-u da je od Antonija više očekivao, da je sam trebao zaslužiti više minuta, a to nije napravio. Kako je mlado Dinamovo krilo doživjelo taj Bjeličin pogled?

    - Svatko ima pravo na svoje mišljenje. Kao što je Bjelica više očekivao od mene, tako sam ja možda više očekivao od njega, ali ne vidim neki smisao vraćati se na ono što je iza nas. Želim mu svu sreću u nastavku karijere i hvala mu na pažnji i energiji koju mi je poklonio. I na još nekim stvarima kojima mi je na svoj način pokazao da mu je stalo do mene. Dao mi je i neke knjige koje mi mogu pomoći, sve sam ih pročitao.

    Sad je na klupi Igor Jovićević, s kojim je Marin već surađivao, pogotovo uspješno u juniorskoj Ligi prvaka.

    - Igora Jovićevića jako dobro poznajem i mislim da nema boljeg odabira od njega za ovu funkciju. Osim što nosi Dinamo u srcu i zna filozofiju kluba, kod njega sam na treningu i utakmicama osjetio koliko je stručan, koliko emotivan i s koliko energije prilazi svome poslu. Što se mene tiče, znate da novine nisu prostor gdje ja trebam pričati o svojoj minutaži, već je to travnjak, trening i utakmice. Tako sam posložio stvari u glavi i vjerujem da će me to odvesti kamo želim.

    Znači, sad dolazi to razdoblje razdoblje kad će Marin “eksplodirati”, pokazati pravu vrijednost?

    - Pa, vrijeme je da napravim iskorak, ali za to mi treba prostora. Znate, nije lako igrati u Dinamu gdje je najveća koncentracija kvalitete. S druge strane, to me tjera na maksimum u svakom trenutku. Dok se u nižim kategorijama možeš ponekada “švercati”, na ovoj razini te odmah preskoče. Isto tako, ja se borim za poziciju s hrvatskim reprezentativcem Oršićem, koji je ovo ljeto trebao igrati na Euru i o čijoj igri mislim sve najbolje. Orša je pokazao koliko znači Dinamu… No, bit će utakmica i prilika za dokazivanje. Ja sam spreman na izazov.

    Puno je mladih igrača pred vratima prve momčadi, mogu li svi oni već u idućoj sezoni imati važne ulogu u momčadi?

    - To je zakon prirode i normalan tijek. Svake sezone netko odlazi da bi netko drugi pokucao na vrata prve momčadi. Sve su to sjajni momci s kojima godinama igram i zaista mislim da je svatko od njih zaslužio priliku u prvoj momčadi. Pa ako se poklope neke stvari, možda je to generacija koja bi mogla napraviti čudesa u dresu Dinama.

    Njegovi su osobni ciljevi također ambiciozni. Dakle, nakon korona-krize, od Marina očekujemo... Što?

    - Iskreno, želim se nametnuti treneru i izboriti za veću minutažu. Do kraja prvenstva bih htio taj prvijenac na Maksimiru! Svoje dječačke snove nisam u potpunosti ispunio samo debijem u dresu Dinama već sanjam taj gol… Možda to bude neki okidač!
  • Bosna86
    11.6k
    Kad sam ga u omladinskoj lp gledao protiv Chelsea, nisam mogao vjerovati koliko je iznad svih ostalih… Još uvijek nemam definirano mišljenje može li biti igrač za Dinamo… Nadam se da će putem Majera a ne Corica
  • maddaddam
    2.9k
    Marin je po driblerskim i kreatorskim statistikama ušao u sam vrh lige, a posebno je primjetan i napredak u donošenju odluka u ključnim situacijama u završnici napada. I dalje nije sasvim razvijen igrač, ali definitivno igra zreliji nogomet nego što je to bio slučaj prošle sezone.

    Uvjeti borbe za ostanak i niže klase HNL-a donijeli su mu i potrebnu dozu čvrstine. Marin je daleko najfauliraniji igrač lige. Suparnici su ga zaustavili prekršajem čak 119 puta, a drugoplasirani Livaja pretrpio je "samo" 81 faul.

    Takva igra nužno je donijela i veći broj duela u kojima se Dinamov igrač sve bolje snalazi, ali donekle ukazuje i na tendenciju da loptu predugo zadržava u svojim nogama. Kako se bude uspinjao na nogometnoj ljestvici, morat će brže prepoznavati i rješavati situacije.
  • Captain America
    13.5k
    Bit će on okej, on i Špika su zalog za budućnost na krilima. Ak je Orša mogo eksplodirat s 25, može i Marin s 21.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.