• Nino Bule
    11.3k
    globan je dinamovac
  • vjeko1701
    5.9k
    Nažalost se slažem da je Juraj mogao malo čvršće odgovoriti na spinove i jasnije objasniti neke planove oko naplaćivanja od skupštine...treba mu malo iskustva u raspravama s takvim ljudima.
  • Crusades1986
    9.5k
    Ima sigurno jako puno potencijalnih kandidata za buduće obnašanje dužnosti u tijelima kluba, na pamet mi pada i gospodin akademik i sveučilišni profesor Pokos koji je vratio onog zovku na tvorničke postavke.
  • čovjekjogurt
    60
    Pozdrav svima.

    Ne bih htio Globana u klubu jer on brije na amerikanizaciju sporta. On bi od nogometnog kluba sa velikom tradicijom napravio jednu od mnogih bezdušnih franšiza. ''Defence! Defence!'', kiss cam, hot dogovi, nagradne igre za tetke, eksperimentiranja sa grbom i dresovima zbog marketinga, možda čak i mijenjanje imena jer zastarjelo sovjetsko ime ''Dinamo'' nije baš in i bolje bi se prodali dalekoistočnoj i zapadnoj publici kad bi se recimo zvali ''Blue Lions''....tako otprilike on razmišlja. Svaka mu čast ali ja osobno imam drugačije želje. Zapravo ne znam trenutno ko bi uopće bio dobar budući gazda kluba.

    Hoćemo privatizaciju? Krupniji poduzetnici koji mogu iskrcati desetke milijuna eura su uglavnom ljudi poput Mamića i ''zaradili'' su novac zahvaljujući povezanosti sa politikom (sumnjive privatizacije, pogodovanja, namješteni natječaji, poslovanja s državom, neplaćanje poreza itd.) tako da ne znam baš bi li navijački puk bio zadovoljan moralnim kvalitetama takve osobe. U tom slučaju bi vjerojatno već nakon par mjeseci imali povike ''XY cigane/lopove odlazi iz svetinje.''

    Hoćemo 1 član 1 glas? Gledajte, ne želim nikome (pogotovo mladima i apolitičnima) razbijati iluzije o svetoj demokraciji ali u demokraciji narod nikad ili gotovo nikad ne izabere najboljeg kandidata. Narod bira Brbića, Keruma, Kolindu, Bena Perasovića....takav je narod. Još su u nogometnom klubu članovi (birači) u prosjeku dosta mlađi nego na političkim izborima, mnogo je tu golobradih i jedva punoljetnih osoba i njima je još lakše prodati neku populističku spiku što se dobro vidjelo i na primjeru Hajduka gdje je za pobjedu na izborima bilo dovoljno na skupu na rivi malo pljunuti po Dinamu, ogrnuti se hajdukovim šalom, zapjevati hajdukovu pjesmu i zakuniti se da ''volin ajduka otkad san se rodija''. Čak i kad bi se izabrao kvalitetan kandidat postojali bi izbori za 4 godine. Kandidat koji odnese pobjedu bi toga bio svjestan i radio bi sve za kratkoročan rezultat. Dugoročne vizije ne bi bilo jer su izbori uskoro a najvažnije je pobijediti na njima. Sa demokratizacijom bi se naravno pojavila i oporba. Oporba nije uvijek konstruktivna i oporba bi često saplitala noge vladajućima tako da se vladajući sapletu pa da oporba može na nadolazećim izborima omastiti brk. Bilo bi tu i dosta lešinara, oportunista, wannabe uhljeba, mufljuza, malih mamića....treba i to reći.

    Ne znam, djeluje mi kao da privatizacija donosi novu verziju Mamića i nastavak sukoba uprava vs navijači a čini mi se da 1 član 1 glas ne donosi blagostanje. Na kraju mi najrealnije izgleda opcija u kojoj će se Plenković i HDZ uključiti u ovu priču kao što su se uključili u sve sfere života u kojima se mogao namirisati novac (Agrokor, Podravka, vjetroelektrane...) i mislim da će Plenković osobno postaviti nekog svog čovjeka na čelo Dinama, nekog novog Cezara Canjugu. Lijepo je maštati ali na kraju politika ko i uvijek kaže zadnju riječ.
  • Pop corn
    4.8k
    Zapravo ne znam trenutno ko bi uopće bio dobar budući gazda klubačovjekjogurt

    Nitko tko bi bio gazda nije dobar. I dok tako bilo koga se titulira i artikulira ne piše nam se dobro. Budući predsjednik kluba, legitimno izabran voljom većine kako god se on zvao je najmanje loše rješenje koje imamo i to je to. A o imenima tek kada ti sami ljudi istaknu svoje kandidature. A to neće nitko dok se ne promjeni statut.
  • Majki2111
    2.6k
    Iako se slažem da je jedan član jedan glas model koji treba biti, ne smijemo sebe precjenjivati. Očekivati da svaki član Dinama bude dobro informiran o planu i programu predsjednika je van pameti, a i očekivati da odluka svakog člana bude valjana, a s time i dobra je također van pameti.

    Ako je demokratski izabran ne znači da je najmanje loše rješenje. I to je rizik.
  • vjeko1701
    5.9k
    Uvijek postoji rizik, opasnost...al realno, vrijeme za raspravu oko budućeg modela kluba ne bi trebalo biti vezano uz usklađivanje kluba sa zakonom.

    Nije bitno da li je ustroj udruge građana najbolji ili najgori za Dinamo...Dinamo to jest. Zakoni o udrugama postoje. Dinamo treba ustrojiti sukladno zakonu. Jednom kada se to postigne, onda je vrijeme da njegovi članovi odluče o njegovoj budućnosti i da se raspravlja o tome što bi bilo najbolje.

    Demokratizacija nije garancija bolje sutra ali jest zakonska obaveza...
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Potpuno je nevjerojatno da ovdje sada u vrlo konkretnoj situaciji imaju dvije opcije i dva puta;
    jedan je da sto dokazano utaljenih starkelja koji 80% veze nemaju s dinamom i koji su se kompromitirali i osramotili i klub i sebe nastave dalje onako kako se oni međusobno dogovore...
    a drugi je da se njihove ovlasti prenesu na 13 tisuća ljudi koji su članovi kluba i dalje od kojih većina dugi niz godina.
    Znači, plastično, biraš između toga da daš sve ovlasti i svu moć po pitanju kluba za koji navijaš i koji voliš ljudima koji su do grla umočeni, zamazani i osramoćeni umjesto sebi i ljudima s kojima dijeliš ako ne iste stavove i viziju kad je u pitanju Dinamo, onda barem ljubav prema klubu.
    Nevjerojatno da to prolazi, točno da se čovjek zapita jesu li takvi ljudi retardirani.
    Biraš između sebe i nekakvog Nenada Matića... i ti izabereš njega.
    Točno se vidi ta razlika između karaktera ljudi s jedne i druge strane, koliko su jedni sami sebe spremni pretvarat u roblje i kmetstvo. Drugačije se to ne da objasnit.
    Razumijem čak i ove što bi to prodali sve da se ne zajebavaju s ovim temama više već da prate nogomet i žvaču sjemenke... ali ovaj vid podcjenjivanja samog sebe i traženja čobana da ga vodi, pa bio to i neko koga klub i nogomet ne interesiraju ni 1% , to je za izučavanje.
  • Pop corn
    4.8k
    Ja se vodim onom da je demokratizacija najmanje savrsen model.

    Očekivati da svaki član Dinama bude dobro informiran o planu i programu predsjednika je van pameti, a i očekivati da odluka svakog člana bude valjana, a s time i dobra je također van pameti.Majki2111

    E sad na kandidatima je da ovo odrade. Ne na udruzi clanova koja ionako je jasno rekla da se izbore nece mjesati i nece nikad imati favorita.

    Pobjeda DTSM-a je kad se statut uskladi sa Zakonom o udrugama i svi clanovi dobe priliku birati vodstvo kluba
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Koliko su ljudima isprani mozgovi, to je jednostavno neshvatljivo. Pa valjda nekad sjedneš na miru i malo uključiš mozak, zbrajaš i oduzimaš, pa moraš jednom imat u ovih deset godina moment da ti se ukaže misao pa sam sebi kažeš, ok, ko su ti ljudi tamo i zašto su oni tamo. Pa koja je razlika i što će se točno loše dogodit ako umjesto njih 60 i nešto, klub predstavlja 13 ili 15 tisuća ljudi.
    I dalje klub mora imat predsjednika, upravu, i ta ostala kontrolna tijela samo sad to nije uigrano društvo nekih likova za koje niko nikad nije čuo već smo to svi, to je naše.
    I među tih 13 tisuća ima ovakvih ili onakvih ali to je naše i ako se stvari otmu kontroli i stvori se ozbiljna kritična masa, pa možda onda i ima načina da se to popravi.
    20 godina klub je leglo seljačina i najgoreg polusvijeta s dna kace, ali opet su oni bolji od tebe.
    To je žalost i tuga, većinom mladi ljudi bez duha i bez životne energije da se izbore za nešto što vole.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ok, legitimno razmišljanje...samo po meni to ne bi trebao biti predmet rasprave. Kao što sam napisao, Dinamo je nešto zvano X, taj X ima zakon po kojem treba funkcionirati. Ukoliko trenuno ne funkcionira po tom zakonu, treba ga uskladiti s njime. Tu po meni nema mjesta raspravi što je bolje a što lošije.

    Ja sam nisam totalni legalist i slijepi sljeditelj riječi zakona bez preispitivanja iste. Isto tako nisam za apsolutnu društvenu demokraciju (na sreću takvo društvo ne postoji) jasno mi je da zakoni sami po sebi nisu savršeni i da ih većinom dovode ljudi koji u njima gledaju svoju korist...ali...alternativa je gora...a to je anarhistički kaos bez pravila s jedne strane i totalitarno jednoumlje "velikih vođa" s druge.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Još su u nogometnom klubu članovi (birači) u prosjeku dosta mlađi nego na političkim izborima, mnogo je tu golobradih i jedva punoljetnih osoba i njima je još lakše prodati neku populističku spikučovjekjogurt

    Mladi golobradi i jedva punoljetni su baš ovdje na ovom primjeru pokazali da su vidjeli stvari 10, pa i 15 godina unaprijed, za razliku od mnogih kojima ni dan danas nije jasno ništa. Jer vide i osjećaju puno jasnije pravdu i nepravdu i dobro i loše od onih što ih život i ovo što se zovu "mediji" samelju do neprepoznatljivosti. Pa i ako pogriješe, popravit će.
    Ne čitajte ta smeća po društvenim mrežama, nemojte da vas školuju glupi i malodušni.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    a to je anarhistički kaos bez pravila s jedne strane i totalitarno jednoumlje "velikih vođa" s druge.vjeko1701

    I opet i opet i opet... o kakvoj anarhiji je riječ?
    Šta vama još uvijek nije jasno?
    Jel anarhija da se svakih 4 ili 5 godina da prilika nekome da izađe pred 10ak tisuća ljudi koji klubu žele najbolje i da taj netko vodi klub, ako to ljudi tako hoće.
    I da ga se onda provjerava, preispituje i kritizira.
    Po kojoj je to bolesnoj logici lošije od toga da dođe jedan baja i postavi svoju familiju da ga nadzire 20 godina?
  • vjeko1701
    5.9k
    Umm, to uopće nije bila moja poanta,,,
  • markoli
    1.6k
    Globan je profesor na fakultetu, već je zaposlen, ane znam 100% jel Dinamovac.Majki2111

    Dinamovac je. Bio sam na par utakmica s njim. Odličan dečko (i odličan profesor).

    Nije on za amerikanizaciju sporta u smislu da nema ultrasa i sl., već za bolje iskorištavanje marketinškog potencijala kluba u svim segmentima. Oko toga se valjda svi možemo složiti.

    P.S. Financije nisu njegova domena, on se bavi ekonomijom (economics), iako zvuči slično nije baš u potpunosti (pogotovo u praksi). Ali, slažem se da bi za takvog čovjeka trebalo biti mjesta u klubu, ako ništa barem kao savjetnika.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.