• Mali dioničar
    14k
    Po meni je lakse otrpiti par sezona, nego otplacivati kredit 10-15 gBosna86

    Ti sigurno nemaš stambeni kredit.
  • Infinity
    15.2k
    Kredit te odere, al zivot na kredit je nekad prakticniji. Bolje napraviti kucu odmah i davat npr. 500 eura ratu kredita, nego godinama placati kiriju 300 i skupljati po 200 za gradnju kuce ili spavati pod mostom i skupljati po 500, pa ostanes i bez posla jer si prljav i bez obitelji koju nisi kako treba zbrinuo.

    Samo sto je Maksimir gora opcija nego ikakvo podstanarstvo, Maksimir Dinamu donosi tocno to spavanje pod mostom koje te na kraju u zivotu vise kostalo nego kamate koje bi dao banci.
  • GZomanid
    572
    Pa onda kupiš zemlju i gradiš, di je problem?Mali dioničar

    Problem je u tome da bi eventualno to mogao izvest negdje izvan ZG županije.. Nije tu samo pitanje para već i političke volje za tako nešto.. Ishođenje dozvola i papirologije mimo "odobrenja" politike moglo bi trajati desetljeće, a kredit ide :)
    Gledajući slike s današnjeg sprovoda čovjek može samo zaključiti da pravosudni problem ZM ne muči samo njega već i cijeli vrh današnje politike.. Mislim da je svima njima manje više krivo kaj je ovaj osuđen i moglo bi se naići na puno problema u vremenu "nakon mamića"..
  • Mali dioničar
    14k
    Da nismo malo zabrijali sa teorijama zavjere? Ako Ikea, Supernova, Bauhaus, City centar i da ne nabrajam dalje mogu kupiti zemlju u Zagrebu i graditi na njoj, Dinamu se to ne bi dopustilo?!?!
  • GZomanid
    572
    Naravno da bi se dopustilo, ali kao i svi ostali poslovi s nekretninama uz obilatu proviziju, a onda i gradnja novog stadiona mora biti od neke dobro znane građevinske firme.. Kaj misliš da je bio takav problem Zagrebu sagradit novi stadion sve ove godine? Nije nego se nije našao model kako da se zadovolje svi rodijaci..
    Nisu to teorije zavjere nego tako funkcionira građevinska mafija u ZG i Hrvatskoj :)
  • Mali dioničar
    14k
    Ponavljam - ako je to uspjelo Ikei ili Bauhausu, zašto ne bi Dinamu?

    Ti misliš da je najpametnije čekati da se stadion sam uruši?

    Neki ne žele kredite pa bi valjda prodali cijelu momčad za stadion, neki vele da se u Zagrebu ne može ništa graditi. Ja sam valjda malouman kad pogledam da se izgradilo dosta toga u zadnjih 15 godina otkada živim u gradu - i to od trgovačkih centara do razno raznih nekretninskih projekata i na kraju krajeva američke škole koja je niknula za godinu-dvije.
  • Bosna86
    11.5k
    Ja kazem da je bolje prodati 5 glavnih igraca i otrpiti 2-3 sezone dok se opet ne sastavi dobra generacija nego 15 g imati mac za vratom.. za 15 g ce se LP transformirati tako da ce klubovi poput Dinama jednom u 5 g moci prismrditi, mozda nam se konkurencija pojaca i svasta nesto
  • Mali dioničar
    14k


    Kakav mač za vratom?

    Kakva je perspektiva nogometnog kluba bez nogometaša?!
  • Mali dioničar
    14k
    Tebi @Bosna86 s takvim razmišljanjem da je netko ponudio Olma prije dvije godine za 500.000 eura na kredit, ti ga ne bi uzeo.
  • Bosna86
    11.5k
    Daj zabrijao si krivo totalno, mijesas kruske i jabuke... Nisam reko prodati sve, ugasiti klub i napraviti stadion .. 5 glavnih igraca prodamo za 50-60 milja, klince uvedemo i forsiramo, ako nemamo svoje kupiti neke strance i tjt
  • GZomanid
    572
    Ti misliš da je najpametnije čekati da se stadion sam uruši?Mali dioničar

    Ne, samo hoću reći da oni koji maštaju "što nakon mamića" trebaju imati na umu da nakon mamića neće biti ništa lakše izboriti se za bilo koju stvar, bila ona pametna ili glupa, bila financijski isplativa ili ne.
    Nije mamić sam u svom kriminalu, a njegovi kompanjoni te sigurno neće dočekati raširenih ruku da gradiš stadion i prodaješ igrače kako tebi padne na pamet.
  • GZomanid
    572
    klub koji ima budžet 40tak milijuna euraMali dioničar

    Na žalost, mi samo možemo nagađati o kojim će se ciframa buđeta raditi kad se sadašnja garnitura makne iz kluba. Dobro se te stvari skrivaju od javnosti za sad. Uostalom, vidjeli smo kako su moguće manipulacije s prikazom godišnje dobiti.Jedne godine 100M dobiti, druge 100M gubitka :)
  • Mali dioničar
    14k


    Ako je Hajdukov budžet 20 milijuna, kaj ti misliš koliko je Dinamov? Ili koliko bi trebao biti?
  • Mali dioničar
    14k
    Realno, razlika u budžetu izmedju kluba koji je igrao 2 europske skupine u zadnjih 20 godina i kluba koji ih stalno igra je i premala.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.