• deda
    27.9k
    Vrlo vjerojatno nisi ni član ako nisi čovjek od nogometa
  • Majki2111
    2.6k
    U kontekstu da nikad nisam obavljao nikakvu izvršnu funkciju i nikad se nisam bavio ničin nogometnim. Samo bio na tribini.
  • deda
    27.9k
    Ma jasno mi je na što si mislio. Ali velim ti, pravo glasa će koristiti oni koji su zagriženi navijači, poznavatelji nogometa, iako da sad ne filozofiram i ja sam za privatizaciju više-manje iz razloga koje ti navodiš.
  • Majki2111
    2.6k
    A kod privatizacije je rizik da ti vlasnik ode iz kluba i onda klub degradira. Primjer je Vardar. Dvostruki psvajači LP. Otišo im Rus sad ih nema baš na mapi... Teške rasprave bome.
  • deda
    27.9k
    Naravno da su teške, povijest se piše u vrlo kratkim vremenskim intervalima, a posljedice se uživaju desetljećima. Zato treba biti mudar i ne brzati. Osobno bih bio najsretniji sa njemačkim modelom. 50% + 1
  • xavier
    11.1k


    Znači ne valja "1 član 1 glas", ne valja privatizacija...što onda po tebi? Nastaviti kako je do sad da imamo nekog tko je alfa i omega u klubu te ga pljačka i radi što god želi, a nije ga morao čak ni kupiti?
  • db-izbjeglica
    12.8k
    neka članovi kluba odluče što žele od kluba.

    ja sam za privatizaciju ili nešto slično.
    uglavnom smatram da prava o odlučivanju u vezi s bitnim stvarima ne bi trebao imati nitko tko ne uloži značajnu lovu i iza toga stoji imenom i prezimenom.

    za šire mase može biti i odlučivanje o novoj garnituri dresova.
  • SAS1987
    13.4k
    Ja se nadam da će se ubrzo naći neka osoba ili grupa ljudi koja će jasno reći da je spremna preuzeti klub i da se kandidira za to.
    Nadam se da će i ta grupa imati neki plan i viziju i da će raditi pritisak aktualnoj garnituri.
    marcio amoroso

    Ključna stvar - profesionalna uprava koja bi kao predsjednika imala neko jako, jako zvučno ime i koja bi klub vodila do izbora. Jako zvučno ime treba da se radi pritisak na grad Zagreb (odjel za udruge) i skupštinu kluba.
  • deda
    27.9k
    Šire mase neće sigurno i ne smiju donositi i upletati se u dnevne odluke.
  • og1986
    2.9k
    Tko ne želi glasati ili misli da nezna odabrati. Neka ne glasa. Mislim, kaj bi trebali cijeli sustav demokracije promijeniti samo jer netko misli da njegov glas nije pravovaljan.

    Onaj tko je u nogometu, tko prati zbivanja i koji se razumije će se učlaniti u klub i pristupiti izboru.

    Čemu takve nebuloze, nećemo ići po dolcu pitati bakice tko treba biti novi predsjednik Dinama.
  • db-izbjeglica
    12.8k


    normalno da neće šire mase odlučivati o svemu.
    međutim, ne vidim zašto bi ja kao obični navijač i član kluba birao upravljačku strukturu i određivao politiku kluba. to je vrlo sklizak teren.

    pravo glasa za takve stvari bi trebalo koštati, suma xyz, uzmimo za potrebe priče 100 000 kuna.
    kome je stalo do toga, nek se uključi i kroji politiku kluba. ne mora tih 100 000 kuna uplatiti jedna osoba, može i "skup ljudi" koji će nastupati u ime tog i tog naziva.
  • Majki2111
    2.6k
    Ima čvrstih argumenata za obje stvari, Mogu reći da se slažem sa svih zadnjih par postova iznad. Do nekih konkretnih ljudi i situacija možemo ovako u nedogled pričat.

    Ne znam, gledam hipotetski i pojednostavljeno. Bilo bi mi drago da nas kipi neki kapitalac i donese rezultatski napredak. Al uvijek imat na pomisli kaj ako ode, kaj onda.

    1 član 1 glas je možda stabilniji način i model. Al ne vjerujem da bismo napravili rezultatski iskorak.
  • deda
    27.9k
    normalno da neće šire mase odlučivati o svemu.
    međutim, ne vidim zašto bi ja kao obični navijač i član kluba birao upravljačku strukturu i određivao politiku kluba. to je vrlo sklizak teren.

    pravo glasa za takve stvari bi trebalo koštati, suma xyz, uzmimo za potrebe priče 100 000 kuna.
    kome je stalo do toga, nek se uključi i kroji politiku kluba. ne mora tih 100 000 kuna uplatiti jedna osoba, može i "skup ljudi" koji će nastupati u ime tog i tog naziva.
    db-izbjeglica

    Ja sam odmah za to da se članarina poveća recimo. Smiješno je za 60 kuna odlučivati o bilo čemu u gigantu koji godišnje radi 400 milijuna prihoda.
  • og1986
    2.9k
    Mene zanima zašto je baba sa sela od 85 godina koja nije otišla dalje nego od susjednog sela, 2013. mogla odlučivati o ulasku Hrvatske u EU?
  • db-izbjeglica
    12.8k


    apsolutno, druga stvar je da dinamo ima 500 000 članova pa ajd, to je onda već masa.

    međutim, na ovakav način, sa realnih 10-15-20 tisuća članova, prostora za malverzacije koliko hoćeš.

    mislim, neš ti problema čak i mamiću stvoriti mini vojsku od par tisuća poslušnika, to napravi za cijenu jednog od svojih automobila.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.