• Mara Wolfl
    9
    Sad slijedi proživljavanje onoga što su proživljavali i još proživljavaju navijači Man Uniteda ,Citya sa svojim vlasnicima iz Tajlanda ,Saudijske Arabije ,fondovima iz Amerike pa onda navijači Intera ,Milana koji su malo u kineskim rukama pa malo u američkim rukama. I sve je to u redu dok god je transparentno i profitabilno. Welcome to big game u zatvorenoj ligi prvaka po uzoru na NBA.
  • Nino Bule
    11.2k
    Sta ? Jesi mozdani dozivio pa poceo pisat ovaj post ili je ovo normalna komunikacija za tebe ?
  • Mara Wolfl
    9
    Privatizacija je jedna od opcija.
  • xavier
    11.1k


    Ako mi nekad nije bilo jasno na što se neki post referira i koja je poanta, onda je to ovaj :brow:
  • OBIGB
    491


    Privatizacija nije opcija.
  • Mara Wolfl
    9
    Na mogućnost da u budućnosti kotiramo na burzi i da na vlasnici budu fondovi.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Na mogućnost da u budućnosti kotiramo na burzi i da na vlasnici budu fondovi.Mara Wolfl

    Koji fondovi?
  • Mara Wolfl
    9
    ne znam koji ali vidim da je Redbird kupio Ac Milan i da to postaje praksa u svijetu nogometa. Meni kao navijaču Dinama taj model ne odgovara ali gledam dugoročno i pitam se što ako do toga dođe u budućnosti .
  • xavier
    11.1k
    Meni kao navijaču Dinama taj model ne odgovara ali gledam dugoročno i pitam se što ako do toga dođe u budućnostiMara Wolfl

    A ništa, možeš se uvijek prebaciti na Hajduk (koji je, što je najbolje, dioničko društvo, ali u praksi funkcionira kao udruga).

    Šalim se malo, ali čime se ti zamaraš. 20 godina imamo Mamića, ali tebe brine neki fond koji bi kad bi hipotetski došlo do privatizacije, možda mogao kupiti klub :yawn:
  • OBIGB
    491


    Razni modeli mogu biti raspravljani u teoriji, kako urediti vođenje kluba. S druge strane, ako se odmaknemo od teorijskih rasprava i fokusiramo na naš slučaj, a ja smatram da to trebamo, privatizacija nije opcija zbog:

    1. Dinamo je udruga građana ( kakva, takva) i njeni članovi će odlučivati o ulasku u privatizaciju ( trenutno je takva situacija da po mom mišljenju nitko iz skupštine ne pomišlja u tom smjeru, iako je prije koju godinu, baš to pokušano)

    2. Smatram da politici nije u interesu u ovom trenutku “talasat” i zadavat si dodatne probleme, na način da netko pomisli i pričat o tome

    3. Nisam upućen u kosture iz ormara, ali ovako-izvana, unatoč problemima s ljudima u klubu, Dinamo je u dobroj situaciji i funkcionira- za sada (iako su naznake problema i potencijalnog raspada sustava očiti- Čančeloti sa dvostrukom ulogom i nosom do neba, govor tijela igrača- nemotivirajući, bezidejan)

    Dugoročno, ako navijači odluče, većinski da se ide u privatizaciju, ide se u privatizaciju. Osobno vjerujem, kada bi Dinamo uz 5-10 godina mira na svim poljima ( navijači, uprava, stabilan rezultat izd.) vjerujem da bi se razvio pojam što to znači biti član kluba, kako pomoći kada je teško, povezat se na identitetskoj razini, nitko nebi nikada pomišljao na privatizaciju. Iako, Dinamovi navijači su čudne biljke i tko zna što bi im sve palo na pamet da se nađu u situaciji 5 godina bez prvenstva.

    Kada bi došlo do privatizacije na način kako je to pokušano prije par godina, da u konačnici nekakve komapnije iz HK ili iz koje već pm se pojave sa fiktivnim zadužnicama, gdje nekakvi štakori neposredno preuzimaju klub, borio bi se koliko ide. Ako ide ide, ako nejde, hvala na pažnji i vidimo se negdje drugdje.
  • Mara Wolfl
    9
    ja se slažem s gore navedenim 99 posto .To je to.
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    Ja ću reć samo jednu stvar. Tko god da dođe (ako je imalo ozbiljan) ima VELIK posao ispred sebe. Ajmo reć uđe neka treća strana koja želi modernizirati klub i dovest ga na europsku razinu.

    Prvi zadatak bi ti bio rješavanje statuta. Zatim treba izbaciti veliku većinu uhljeba i Mamićevih ljudi iz kluba. Srezat nepotrebne pozicije i troškove. Uspostaviti pozitivan odnos sa gradom i vladom, te HNS-om. I naravno dovođenje ozbiljnih poslovnih ljudi da se bave osjetljivim poslovima poput financijama, itd.

    Sljedeći zadatak sportski kadar. Tu će ja mislim bit čak i više posla nego što se čini ovako izvana. Ali kao prvo treba ti scouting, zatim trebaš sportskog direktora. Trenere mladih treba dobro pročešljat i dovest kvalitetne "fitness" trenere koji će dovest tu djecu na razino modernog nogometa na vrijeme. Također treba kompletan stožer prvog tima promjenit, kao i trenera. Ali o tome neću previše. Uz to trebaš analiste, dobre doktore, itd. I onda uz sve to ti visi nad glavom promjena generacija gdje trebaš realno skoro 10 igrača novih (ja bi čak rekao i više, ali to naravno ovisi o odlascima)

    Treći zadatak infrastruktura. Stadion svi znamo da nam treba, ali nam trebaju i pomoćna igrališta i kamp. I to ne samo za prvu momčad, već i za akademiju.

    Četvrti zadatak marketing i sponzori. Meni je strašno i sramotno da klub sa uspjesima kao Dinamo ima tako očajan marketing. Nemamo kao prvo niti jednog ozbiljnog sponzora koji bi nam donio bar koji milion eura u kasu (dovraga bio bi zadovoljan i samo s jednim za početak) Iduće marketing nam je u tolikoj banani da to ne mogu opisat. Reputacija kluba u smeću, a imamo i uspjehe i bazu da imamo prihode bar duplo veće od Hajduka...

    To je samo onako iz glave nakon što sam o tome razmišljao punih 15 min. I onda neki kažu da je Mamić napravio Dinamo i da ne može biti uspješan bez njega, a možemo vidjeti koliko smo u stvari daleko od ozbiljnosti i koliko nam stvari fali za razinu više. Naravno ništa od ovoga se ne mora napraviti odmah, i realno nećemo vjerojatno vidjeti ni pola stvari što sam napisao... no i pola toga bi bio ozbiljan korak u pravom smjeru.
  • Neki tip
    18.8k
    Ja ću reć samo jednu stvar.Dragon1Warrior123

    Koliki bi post tek bio da si imao više od jedne stvari za reći.. :grin:
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    Ma to je samo bilo obrazloženje te jedne stvari, ali da nespretno sam se malo izrazio :rofl:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.