• The Undertaker
    4k
    Ovdje se dosta dobro vidi tko na klub gleda prvenstveno kao udrugu a tko (kao npr. ja) kao na tvrtku. Kolega vjeko si je dao truda i napravio nešto što bi bio popis lijepih želja i nadanja. Dodati još sir i vrhnje, pogled sa Bukovca, suzu u oku kad sjever zagrmi i imamo predložak za sve buduće kandidate za predsjednika udruge. Meni bi prva i najvažnija pitanja budućem predsjedniku bila koliki budžet kluba može osigurati, kako te što misli s time napraviti? Ili bih ja postavio ciljeve i tražio nekoga da ih ispuni. Samo, teško je očekivati koherentan stav od nekoherentne grupe kakva su članovi kluba. Osobno, kako trenutno razmišljam, meni bi izbori poslužili samo da se postavi stručna i neovisna uprava koja bi napravila pripremu za preoblikovanje kluba. U međuvremenu bih probao naći dovoljno pametnu i stručnu ekipu koja bi ga kupila.
  • og1986
    2.9k
    ok, recite ako me ne želite na forumu i ja ću otići. nije nikakav problem.db-izbjeglica

    Može demokratsko glasovanje ? :joke: :grin:
  • Mali dioničar
    14k
    jer sam pitao što je loše u promjeni grba, koji je ionako mijenjan tko zna koliko puta kroz povijest, kao i u svakom klubu na svijetu. valjda najtradicionalniji klub na svijetu je barem jednom promjenio grbdb-izbjeglica

    Ako članovi kluba žele mijenjati ime kluba, grb i boju dresa, neka se promijeni. Teško mi je vjerovati da bi na potencijalnom referendumu tako nešto moglo proći.

    Otišao si u biti u raspravu o ustroju kluba jer da je klub d.d. i da ima većinskog vlasnika, taj bi mogao raditi svašta pa i stvari o kojima ti govoriš. Tu si u pravu, svi vlasnici klubovi su mijenjali grbove pa i drastično na način na koji je Agnelli promijenio grb Juventusa. Amerikanci su recimo na grbu Arsenala promijenili smjer topa kak je i Tuđman promijenio smjer junaka sa tvog avatara i ime i grb Dinama po par puta. Sve u svemu, ovakav tvoj stav i je jedan od glavnih razloga da ljudi ne žele da Dinamo bude d.d.

    S obzirom na to da grbovi idu prema minimalizmu, smatram da kod Dinamovog grba nema mjesta većem minimalizmu od ovoga jer je u startu odlično dizajniran. Nema natpisa kakve imaju drugi klubovi. Samo lijepo slovo d, hrvatski grb i boja kluba.

    Eventualno bi na treći dres mogla aplikacija samo slova d u ovom stilu.

    ebejnppj4aw1t41k.jpg
  • db-izbjeglica
    12.6k


    ja ništa ne uspoređujem, pitam čovjeka o idejama koje je iznio na ovom forumu.
    gdje je pozvao na standard u ponašanju ljudi koji vode klub.

    meni nije logično da se traže građanske manire, al onda ćemo žmiriti na jedno oko u slučaju drugih nimalo građanskih manira. tražiti od predsjednika kluba, trenera, sportskog direktora da paze na svaku riječ, al ćemo tolerirati vrijeđanje s tribina.

    ako idemo ustrojiti klub na takvim postulatima, što je sasvim legitimno, idemo ga skroz definirati na takav način.

    meni osobno takav prijedlog nema smisla, razina mora postojati, ali ne treba nikog preodgajati i govoriti mu kako da se ponaša jer to sigurno završava sa dvostrukim kriterijima.
  • martens
    323
    klubom statutarno upravlja čovjek od 85 godina koji nikada u klubu nije bio zbog dinamovog "core businessa" tj nogometa već zbog poznanstava, sponzorstava...barem službeno je to bio razlog

    od 13 ljudi koji su klupska vlada dvojica su došla iz nogometa i to ako u to ubrojimo radijskog komentatora. za ostalih 11 nikada nitko nije čuo dok nisu došli u dinamo.

    operativu vode redom tajnica, policajac i amra peternel.

    sportski direktor je dojučerašnji pomoćni trener za kojeg znamo da je odličan nogometni teoretičar, ali nikada nikoga nije vodio.

    od 80 predstavnika za koje do dana današnjeg nije objašnjeno po kojem ključu su sastavljeni, njih 20 nije aktivno i izgleda nema namjeru obavljati uopće na izabrane funkcije.

    .... i svejedno nikakvih izbora neće biti jer ovo sada je do jaja, ovo je sada njihov klub


    ko sada kroji sportsku politiku?
    ko dogovara i slaže roster za sljedeću sezonu?
    ko bira trenera nakon krznarovog interim mandata?
    ko će bit odgovoran nakon lošijih rezultata?

    do sada je to uvijek bio jedan čovjek i njegov brat.

    ko sada konkretno bira sljedećeg trenera? policajac, tajnica ili možda radijski voditelj? starac od 85 godina ili direktor održavanja travnjaka?
  • Crusades1986
    9.6k
    nimalo građanskih manira. tražiti od predsjednika kluba, trenera, sportskog direktora da paze na svaku riječ, al ćemo tolerirati vrijeđanje s tribina.db-izbjeglica

    Jesi li ti dovoljno inteligentan da shvaćaš razliku između SLUŽBENOG PREDSTAVNIKA ILI ZAPOSLENIKA KLUBA i navijača na utakmici koji na utakmicu dolazi AKO PLATI KARTU?
  • Mali Zeus
    9.3k
    db želi pričati o nekim navijačkim izgredima otprije 14, 15 godina, to ga jako češe.
  • markoli
    1.6k
    Sad ne znam na što @db-izbjeglica konkretno mislim kada govori o promjeni grba. Je li to promjena u modelu Red Bulla kada se totalno promijeni identitet kluba ili se radi o promjeni tipa kako je Chelsea ili Arsenal mijenjao grb prije 15 godina? Po meni je to jako bitno definirati, jer nisu to iste stvari.
  • Mali dioničar
    14k


    Ma po meni svejedno nema mjesta za promjenu grba kao grba. Kao što si napisao na temi dresova, stavi d na neku verziju dresa i to je to.
  • markoli
    1.6k
    I glede "gospoštine" to mi malo vuče na famozni "Kodeks" kod Hajduka. Normalno da se ne smije tolerirati ponašanje a la Zdravko Mamić, to nema veze s gospoštinom, već s osnovnim manirama ponašanja. Ali šta bi recimo se riješili našeg top igrača da napravi sranje kao Bočkaj s benzinskom?
  • markoli
    1.6k
    Ma po meni svejedno nema mjesta za promjenu grba kao grba. kao što si napisao na temi dresova, stavi d na neku verziju dresa i to je to.Mali dioničar

    Iskreno meni je naš grb najljepši i moderan je bio i kada je donesen, a takav je i sada. Čistog dizajna, a sadržava sve što treba glede identiteta kluba. Mislim da je db htio reći (neka me ispravi ako griješim) da za 15-20 godina ne znamo kakvi će biti trendovi na tržištu, možda grb bude baš taj "d" po uzoru na Juventus.

    Ili recimo ako napravimo Maksimir i sponzor kupi ime stadiona. Osobno ne bi imao ništa protiv.
  • db-izbjeglica
    12.6k


    opet na nož, čemu takva retorika? inače imaš takav diskurs prema ljudima ili? stvarno ne vidim gdje je problem imati normalnu komunikaciju s nekim tko ne dijeli tvoja razmišljanja, a očito ih ne dijelimo.

    apsolutno vidim razliku!

    međutim, ne možemo od ljudi u vodstvu kluba tražiti visoke kriterije, a sami kao navijači se ne ponašati isto ili barem težiti prema tome. od predsjednika kluba, trenera, sportskog direktora, igrača tražimo kulturu na najfinijoj mogućoj razini, a na tribinama će 30 000 urlikati u...j srbina i tovarske p...e i slično....meni su to dvostruki kriteriji. tražiti od nekoga nešto što ni sam ne poštuješ.

    da se razumijemo, ja ne bi nikom ništa uvjetovao, ne bih nikoga preodgajao i nek ljudi s tribine viču što god hoće. ljude bi birao po stručnosti i znanju, a ne prema stupnju "građanskog staleža". samo se referiram na prijedlog kolege forumaša.
  • Crusades1986
    9.6k
    Pitaš se čemu takva retorika, a ti jebeš ljude u zdrav mozak sa svojim usporedbama. Znači stavljamo u isti koš mamićevo vrijeđanje novinara, navijača, seljačke monologe, skidanja košulje i hlača u zračnoj luci, prijetnje raznim ljudima, mahanje policijskim dosjeima na televiziji sa navijačkim provokacijama u žaru utakmice? Jesam li dobro shvatio?
  • db-izbjeglica
    12.6k


    apsolutno, postavljati takve standarde je vrlo sklizak teren i na kraju ćeš 100% završiti u pat poziciji. što onda? ne možeš odvojiti profesionalno i privatno kada su takve medijske ličnosti u pitanju, postoji beskonačan broj potencijalnih situacija gdje se možeš opeći i onda moraš napraviti loš potez ili prijeći preko tih unaprijed postavljenih standarda.
  • db-izbjeglica
    12.6k


    ne, nisi dobro shvatio.
    sad bih ja tvojom retorikom mogao svašta napisati, ali neću.

    mamićevo ponašanje je van svih standarda jer je on apsolutno nenormalna osoba.

    normalna osoba se tako ne ponaša pa nema niti potrebe postavljati joj dodatne uvjete.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.