• vjeko1701
    5.9k
    meni nije logično da se traže građanske manire, al onda ćemo žmiriti na jedno oko u slučaju drugih nimalo građanskih manira. tražiti od predsjednika kluba, trenera, sportskog direktora da paze na svaku riječ, al ćemo tolerirati vrijeđanje s tribina.db-izbjeglica

    Tu se priča o udruga vs tvrtka. Pa koja bi tvrtka tolerirala da njezin predstavnik, član odbora ili bilo tko tko ju predstavlja u nekom službenom obliku dođe na neki seminar, sastanak, pred novinate itd i onda "jebe majke", "prebija ko mačke". Dal je tebi jasan koncept? Jasno da ti kao bilo tko imaš pravo od svojih zaposlenika i primarno predstavnika u medijima i svijetu tražiti civilizirano uglađeno ponašanje te apsolutno imaš pravo sankcionirati one koji se ne pridžavaju toga. S druge strane ponašanje članova udruge ili navijača kluba koji nisu ujedno i zaposlenici kluba možeš samo osuditi a na državi je da ih sankcionira ukoliko krše zakon.

    Da li ti je taj koncept jasan?

    Ili misliš da možeš biti direktor recimo T-Coma i onda na novinskoj konferenciji pred kamerama i mikrofonima svima jebat majku jer su te pitali dal si u konfliktu interesa i slično...

    A što se tiče toga da bi mi kao navijači trebali sljediti klub u tome, to je na svakom od nas, klub nema kaj nas izbacivati iz udruge jer smo uzviknuli "t*varske p*čke". Ja pričam o konkretnoj obavezi kluba da drži red unutar onih koje plaća i koji ga službeno predstavljaju. To je ono koliko klub može i smije. Ostalo je sve na pojedincu.



    Ok, da li postoji gradacija kazni? Ili sve mora biti šutnja vs linč? Da igrač Dinama napravi ono sranje koje je napravio Bočkaj lijepo oduzmi pola plaće za tu godinu,suspendiraj na 3 utakmice, nedvobeno reci da će bilo kakav izgred u sljedećih godinu dana reziltirati raskidom ugovora a od toga novca plati popravak štete a višak daj onim jadnim zaposnelicima benzinske koji su to doživjeli.

    Ili netko treba biti zaštićen ko lički medvjed samo zato jer zabije 20 golova u sezoni...
  • Nino Bule
    11.3k

    "društveni eksperiment je svakako gurati sustave koji dokazano ne funkcioniraju"

    Ni o kakvim se drustvenim eksperimentima ne radi niti oni dokazano ne funkcioniraju, ovo su argumenti razina kresimir antolic.

    " kakva ideološka konotacija ja privatni klub vs socios. kapitalizam vs socijalističko samoupravljanje?"

    Kakav socijalizam, kakvo samoupravljanje ? Prvo jedna firma ne moze bit socijalisticka drugo kad bi i govorili o firmi kao socijalistickoj ovdje se uopce ne radi o nekom obliku radnickog samoupravljanja/kooperativa.
  • xavier
    11.1k
    Da igrač Dinama napravi ono sranje koje je napravio Bočkaj lijepo oduzmi pola plaće za tu godinu,suspendiraj na 3 utakmice, nedvobeno reci da će bilo kakav izgred u sljedećih godinu dana reziltirati raskidom ugovoravjeko1701

    Oprosti, ali ovo je smiješno. Pa klub živi od prodaje igrača, a ti ćeš igrača kazniti na način da mu raskineš ugovor? Raskid ugovora/otkaz je prijetnja nekom tko radi "normalan" posao koji je pristojno plaćen i ta osoba zna da ne može naći drugi posao s takvim primanjima.

    Zamisli da je Osijek "kaznio" Bočkaja na taj način. Klub ostane bez novca od nekog hipotetskog transfera, a Bočkaj dođe besplatno recimo u Dinamo i tu dobije veću plaću nego što je imao tamo. I tko je tu na kraju "kažnjen"?
  • vjeko1701
    5.9k
    A jbg, neke stvari ipak imaju određenu težinu. Jbt pijan se zabiješ u benzinsku, mogao si ubit nekoga...nije to stvar zajebancije. Nitko ne smije biti iznad zakona, posebno ne zato jer je sposoban dobro udariti loptu.

    I k tome, nisam ja rekao da je kazna za to raskid ugovora...kaznu sam napisao. Raskid bi bio u slučaju da je u idućem periodu dogodi opet neki prekšaj slične magnitude. Ok, krivo sam napisao "bilo kakav" izgred. Al brate mili...nemožeš okolo pijan uništavat javnu i privatnu imovinu i ugrožavat ljudima živote.

    Ok, možda raskid ne bi bio najpametniji. Ok, sjedi na tribinama do kraja ugovora.
  • Pop corn
    4.8k
    klubom statutarno upravlja čovjek od 85 godina koji nikada u klubu nije bio zbog dinamovog "core businessa" tj nogometa već zbog poznanstava, sponzorstava...barem službeno je to bio razlog

    od 13 ljudi koji su klupska vlada dvojica su došla iz nogometa i to ako u to ubrojimo radijskog komentatora. za ostalih 11 nikada nitko nije čuo dok nisu došli u dinamo.

    operativu vode redom tajnica, policajac i amra peternel.

    sportski direktor je dojučerašnji pomoćni trener za kojeg znamo da je odličan nogometni teoretičar, ali nikada nikoga nije vodio.

    od 80 predstavnika za koje do dana današnjeg nije objašnjeno po kojem ključu su sastavljeni, njih 20 nije aktivno i izgleda nema namjeru obavljati uopće na izabrane funkcije.

    .... i svejedno nikakvih izbora neće biti jer ovo sada je do jaja, ovo je sada njihov klub


    ko sada kroji sportsku politiku?
    ko dogovara i slaže roster za sljedeću sezonu?
    ko bira trenera nakon krznarovog interim mandata?
    ko će bit odgovoran nakon lošijih rezultata?

    do sada je to uvijek bio jedan čovjek i njegov brat.

    ko sada konkretno bira sljedećeg trenera? policajac, tajnica ili možda radijski voditelj? starac od 85 godina ili direktor održavanja travnjaka?
    martens

    Ne znam tko si, ali si sve pogodio i precizno naveo! I to su teme za razgovor, a ne sulude rasprave o bengama i promjeni grba i kaj ja znam.

    Ovo kad pročitaš vidiš koliko je kancrrogena situacija u Dinamu i kako se uspjesno bacaju i grizu udice da se o tome ne prica.

    Predsjednik NO niti rijeci o presudi. Predsjednik IO niti rijeci o presudi. Predsjednica Uprave niti riječi o presudi.

    Posalje se člana Uprave da na Otvoreno skreće od teme, ponasa se kao da nista nije bilo, a nama svima se predbaciva da rusimo klub.

    Bolesno!
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Kakav socijalizam, kakvo samoupravljanje ? Prvo jedna firma ne moze bit socijalisticka drugo kad bi i govorili o firmi kao socijalistickoj ovdje se uopce ne radi o nekom obliku radnickog samoupravljanja/kooperativa.Nino Bule

    Pa napisao si da je tebi dinamo više od nogometa i rezultata, da je to ideologija. Kakva ideologija se krije u organizaciji nogometnog kluba? Meni su samo te dvije pale na pamet u konkretnom slučaju. Možda ja ne razumijem što znači ideologija, ipak sam tehničke struke i više baratam raznim granama matematike i fizike. Koliko znam to bi trebao biti način na koji skupina ljudi gleda na svijet i ima aktivnosti koje teže u tom smjeru.

    Ja dinamo ne vidim kao ideološki klub u ekonomskom, vjerskom, nacionalnom, političkom ili bilo kakvom drugom smislu. Niti smatram da bi navijači dinama trebali imati unificiran stav o bilo čemu, osim kad je u pitanju teren i borba za boljim rezultatom.
  • Neki tip
    19k
    ok, zašto navijaš za Dinamo?

    Ako te ništa osim što boljeg rezultata ne zanima, tada možeš pronaći i uspješnije klubove od Dinama. Uopće ne razumijem što te drži uz klub koji 50. godina nije visibabu dočekao u europskom natjecanju.

    Ako to ipak povezuješ s mjestom življenja, onda to znači pod:

    a) da bi odseljenjem u London navijao za Chelsea? Do boljeg rezultata Arsenala ili Tottenhama?

    b) da te mjesto življenja ipak određuje? Po čemu? Čime? Kako to Dinamo reflektira? Postoji li tu kakav zajednički nazivnik, identitet? Ako da, onda gore pišeš tek toliko da bi pisao. Ako ne - vidi pod a).
  • og1986
    2.9k
    Ja sam mislio da ljudima na forumu Dinamo znači nešto više od samog rezultata.

    . Kakva ideologija se krije u organizaciji nogometnog kluba?db-izbjeglica

    Ovo bih razumio da je napisao neki Amer, a ne Hrvat koji prati nogomet i još tome navija za Dinamo.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Za dinamo navijam jer sam rođen u zagrebu, doslovno kilometar, dva od Maksimira, cijeli život živim u zagrebu. Neću se preseliti u London jer mi je tu lijepo pa tako neću ni navijati za arsenal.

    Normalno da me mjesto rođenja određuje, ali ne određuje me ideološki. Nemam iste poglede na život sa pripadnicima vlastite obitelji, a kamoli sa nekim tko navija za isti klub kao i ja.

    Normalno da dinamo znači više od rezultata, normalno da klub ne treba prodati crnom vragu zbog par trofeja, ali vi ne želite dobar rezultat i uspješan klub na svim razinama? Nogomet pratite zbog čega? Konačno, koja se to ideologija krije iza dinama i načina upravljanja klubom?
  • Neki tip
    19k
    Ideologija ne, slažem se, ali ideja, simbolika i identitet da.

    Napravio sam na ovom forumu valjda 10 anketa sa 100+ ljudi, dakle više nego reprezentativnim brojem zonaša (ne i dinamovaca ukupno, naravno) i ako itko zna da smo različiti po sto i jednom društveno-ekonomsko-političkom rascjepu - znam.

    Međutim, u različitom omjerima, ali svi u Dinamu vidimo nešto Zagreba, nešto Hrvatske, nešto otpora, nešto prkosa, nešto gospoštine, nešto fakinstva, nešto Lamze, Kranjčara, Bobana i Ademija.

    I na kraju, a od toga je krenulo, rekao bih da svi u Dinamu vidimo plavu boju i grb s malim d, crveno-bijelim poljima i plavetnilom u tom grbu.
  • BlauDivision
    463
    Što nakon Mamić? Izbaciti Tottenham i ispisat povijest :pray:
  • NORTE
    9k
    Tražiti izbore nije dovoljno ako iza toga ne postoji plan što i kako dalje. Promjena vlasti u klubu treba rezultirati napretkom kluba, uključujući i rezultatski napredak. Inače nema smisla.The Undertaker

    Slažeš li se da bi se raspisivanjem izbora u klubu pojavili kandidati koji bi mogli pomoći klubu da bude još bolji na mnogim poljima? Jesu li rezultati za vrijeme ove uprave uvijek bili sjajni? Je li Dinamo/Zoki ispadao od Ferencvaroša, Skenderbeua, Aalborga, Austrie? Je li ova uprava svjedok dugogodišnje pljačke kluba? Je li ova sposobna uprava išta napravila po pitanju boljih uvjeta za navijače osim ulupavanja stotinu milijuna kuna u i dalje nefunkcionalan sramotni stadion? Tražiti izbore u udruzi građana je pridržavati se zakona RH. Svi želimo još bolji Dinamo, a uz navijače i novi stadion on može biti još bolji nego je sad.
  • masacusec
    3k
    Dinamo je veliki proizvođač novaca i odličan distributer kvalitetne „robe“. Stoga, razno razni lešinari žele biti dio Dinama i njime se okoristiti. Za očekivati je da će takve skupine htjeti nastaviti jednaki modus operandi kao prethodna/aktualna uprava, ali ovog puta za svoj džep. Ukoliko se Dinamo uspije othrvati takvim interesnim skupinama i liši ih se, moguća je ponovna sinergija kluba i navijača, moguća je koliko toliko vidljiva sličnost i asocijacija na ´82-u.
    Međutim, valja biti oprezan…Koliko smo se veselili 2000-e kad smo vratili ime, a potom je đavo došao na scenu i carovao 20 godina. Konačno, car je pao…
    No, utjecaj đavla i dalje postoji. Antolić, Marčinko, Peternel i njima slična bagra su metastaze karcinoma zvanog mamić. I oni ne znaju kako dalje nego onako kako ih je gazda naučio, netransparentno, u tzv. bandićevsko-mamićevskom stilu.
  • Majki2111
    2.6k
    Ja sam mislio da ljudima na forumu Dinamo znači nešto više od samog rezultata.og1986

    Tu se varaš. Evo moj tata prvi. On je bio protiv Dinama, iliti za Spurse sada jer je Dinamo najurio Bjelicu i zato jer u njegovoj glavi Dinamo do tad nije pobijedio klub kojio je na Dinamovoj razini nego samo slabije. Sad nadalje će bit za Dinamo. Da Ima svakakvih ljudi. Nemoj se iznenadit na neke čudne stavove. Očekuj neočekivano.

    Naletio sam na raspravu 4 dana nakon, ali dobro, čini se zanimljiva. I ja sam u toj grupi kojima je rezultat primaran, bez obzira kak se dođe do njega. Većinom se slažem sa @db-izbjeglica.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.