• xavier
    11k
    "Naravno, to je potpuno neprikladan termin za najatraktivniji prvenstveni derbi na svijetu, ali organizatore španjolskog prvenstva je pri tome najviše briga za jedan dio svijeta.

    Točnije, za Aziju. Barcelona i Real neće igrati u večernjem, elitnom terminu za Španjolsku, kako bi ugodili gledateljima s tržišta koje najviše plaća televizijska prava. Tako da će Španjolska svoj najveći derbi gledati po danjem svjetlu, a Azija pod reflektorima. U istom terminu se igrao i El Clasico u Barceloni prošle sezone."


    Jasno je što autor želi reći, ali sasvim pogrešno se izrazio jer u Aziji će ipak gledati istu tu utakmicu koja ni njima, kao ni Europljanima, neće biti pod reflektorima, bez obzira što će u Aziji biti večer.
  • badjibadara
    1.5k
    Petar Milas: Ne želim da me se gleda kao torcidaša, ali mi smo jedino dobro u državi

    96741343-e4be-4423-95b3-4a5c60210a2c.jpg?width=765&height=402
  • über alles
    1.4k
    Nije mislio samo na torcidu(to i kaze u dalje u tekstu) nego na navijace opcenito,nije istina,al nije ni daleko od nje.
  • Plava Slavonija
    65
    Ma mogu se cijeli dan toga prisjećati, ali nije baš za javnost, ne želim da me ljudi gledaju u takvom svjetlu (smijeh), recimo da želim biti primjer mladima. Mislim, neću reći da se okane toga, to je stvarno jedino dobro u državi. Jedina skupina koja može pružiti otpor sistemu, koja naglas kaže svoje mišljenje su navijači. To je jedina pozitivna smjernica našeg današnjeg društva. Kad se dogodi neko sranje, kad treba premještati djecu, gasiti požare, kad naši političari sjede doma i da ne kažem što hlade i što rade, mi smo na ulici, taj 'šljam' društva. Ali kad mi napravimo sranje, svi nas hoće pobiti i zatvoriti. A kad je bio potres, prvi su došli Bad Blue Boysi, a istog dana i moji iz Splita. Što više reći? Gdje su onda bili oni koji su trebali doći pomagati?

    to je covjek rekao...
  • badjibadara
    1.5k
    Mea culpa, index shit
  • Neki tip
    18.3k
    index shitŽnidaršić

    O indexu sve najgore, ali ne znam što je index kriv što se donose zaključci o ljudima na temelju naslova, a ne onoga što u tekstu piše..
  • vjeko1701
    5.9k
    Sve 5, al reći da su navijačke grupe jedino dobro ovdje? To je isto debelo pretjerivanje. Pa koliko ljudi znam koji bi mogli lijepo u nekoj Njemačkoj, Austriji i takvim zemljama zarađivati 3-4 puta više nego ovdje i jebati se s tri puta manje nesposobnih nadređenih zaposlenih po stranačkoj pripadnosti pa ipak ostaju tu i prolaze kroz sranja svaki dan samo zato jer žele napraviti svoj dio za ovo društvo. Ima ovdje dobrih ljudi koji rade puno toga dobrog.
  • db-izbjeglica
    11.8k
    sad ću opet ispasti popljuvan, al navijačke grupe su skupine sa popriličnim "attention whore" sindromom.

    kao da drugi ljudi nisu pomagali pa se ne hvale okolo s tim i ne nabijaju to nikome na nos. od ugostitelja, trgovaca, obrtnika, umirovljenika, vatrogasaca, vojske, policije, privatnih tvrtki koje su ustupile svoje resurse itd, itd...pomoć je dolazila čak i iz inozemstva. pa ja osobno znam čovjeka koji je ustupio opremu svoje tvrtke na više od mjesec dana i tako doslovno popušio par stotina tisuća kuna.

    tisuće i tisuće ljudi su sudjelovali u pomaganju prilikom potresa prošle godine i nikom to ne nabijaju na nos. pa stotine mojih kolega su se tjednima zavlačile po ruševinama i pregledavale objekte za 0 kuna, stavljali svoj posao, svoje slobodno vrijeme na stranu, riskirali ozljede, urušavanje objekata po njima, zarazu i što sve ne. što bi trebali poslije toga? jel netko to spominje svako malo? al eto, svi oni ne vrijede pišljivog boba pored navijačkih skupina.
  • Papastrumf
    9.1k
    sad ću opet ispasti popljuvan, al navijačke grupe su skupine sa popriličnim "attention whore" sindromom.db-izbjeglica

    To sto neki pojedinci iz navijackih skupina koriste taj argument pomaganja u nekakvim raspravama ide njima na cast, ali to ne rade navijacke skupine nego pojedinci.

    Druga stvar, stavljat vojsku, policiju i vatrogasce (osim dvd-a) u ovaj kontekst nema nikakvog smisla jer je to njihov posao i za to su placeni.
  • Mali Zeus
    8.7k
    @db-izbjeglica protiv navijačkih skupina, 50. put. :grin:
  • Neki tip
    18.3k
    navijačke grupe su skupine sa popriličnim "attention whore" sindromomdb-izbjeglica

    Nisam baš primijetio da oni sami sebe stavljaju u prvi plan.. barem ne u široj javnosti.
    Tu i tamo, poneko, u internim raspravama tipa "a valjamo kad pomažemo". Pa ono, naravno, svatko valja kad pomaže, i nitko ne valjda kad odmaže.

    Nisam čuo nijednog jedinog bojsa, torcidaša, bilo koga da je medijski trubio o tome. Kao da bi, uostalom, uopće i imao priliku..

    Ta je priča medijski atraktivna, jer je naizgledna suprotnost. U odnosu na percepciju. Slika o navijačkim skupinama kao nasilnicima i rušiteljima je sukobljena s ljudima koji nose inkubatore. Slika ksenofoba i šovinista suprotna je onoj prvih pomagača banijskim Srbima.

    I to je medijski privlačno..
    ...kao kad maca tjera psa ili je veliki islandski bradonja nježni samohrani otac troje djece ili je zgodna žena vozačica bagera. Imaš priču.. pa jašeš po tome dok se klika.

    Dodatno, grupa je uvijek vidljivija od pojedinca. Stotine anonimnih pojedinaca su - okupljeni građani, bez drugog zajedničkog nazivnika.

    Stotine navijača su vidljiva i prepoznatljiva - grupa.

    Ukratko, ni jedno ni drugo nije baš neki dokaz "attention whore" sindroma.
  • masacusec
    2.9k
    Prestanimo banalizirati i donesimo logičan zaključak čime ova rasprava može stati...Nisu navijači jedino dobro u ovoj državi!
  • Neki tip
    18.3k
    Nisu navijači jedino dobro u ovoj državi!masacusec

    Samorazumljivo :)
  • Mali dioničar
    13.4k
    Trebali bismo raditi rang shit of the week pa month pa year. Ovo je za izjava za visoki plasman.

    3ryzg1913ph720j4.jpeg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.