• vjeko1701
    5.9k
    Ma jasno je to, samo kažem što bi bio idealan slučaj ili neki ideal prema kojem obrazovanje treba težiti. Djecu bi se trebalo učiti kako nezavisno razmišljati a ne što treba misliti i bezumno ponavljati. Naravno da nekom sustavu bolje dođu radilice koje su ukalupljenje u (sustavu) najkorisnije moguće varijante sebe ali društvu treba nešto potpuno suprotno. Sustav treba služiti društvu a ne društvo sustavu i to je nešto kaj čovječanstvo uvijek pogriješi.
  • Neki tip
    19k
    kkcd9883ks12w4u4.jpg

    Majketi, kakav naslov.. Njonji nije, a drugima bi valjda trebalo biti, šta li..
  • vjeko1701
    5.9k
    Opet index, jbg, oni žive na provociranju drugih ovakvim temama. Jednostavno društveni vampiri. Samo zbrajaju klikove od svih onih koji će se oko toga sad svađati po komentarima.
  • agramZ
    2.3k
    dobro jutro njonjo. i mene je davnih dana srpkinja poducavala "bosansko-hrvatsko-srpskom" jeziku pa nikom nista. malo ekavica, malo ijekavica, malo srpski, malo hrvatski i jos dodas po koju kahvu.. koji je to cirkus bio sve ti jebem.. :lol:
  • Neki tip
    19k
    ni Norvežanima/Dancima ne bi ništa bilo da uče "norveško-danski" jezik (vokabularom isti, naglaskom i ritmom drugačiji) pa eto ne uče..

    Nije stvar u tome hoće li nekome vlas s glave pasti zbog naziva ili standardnosti jezika, već u najobičnijem samopoštovanju.
  • Infinity
    15.2k
    Dobro, nudi se u Austriji, ne nudi se u Hrvatskoj. Da Danci i Norvezani negdje imaju dijasporu mozda bi i njima zajedno ponudili. Ja bi bio zahvalan za takvo nesto, jer Austrija nije duzna da ti omoguci tako nesto, a vjerujem da nije obavezno pa tko zeli nek ide, tko ne zeli nek ne ide i zdravo.
  • Neki tip
    19k
    Pa ništa ja tu Austriji ne prigovaram. Na Hrvatskoj je da razgovara, zastupa pa i pomogne ako treba.

    p.s. 1/1 sam bio da ćeš ti komentirati i više manje točno to napisati.. :lol:
  • agramZ
    2.3k
    to je vise bio sarkazam sa moje strane jer mi je smijesno da je on to izgleda tek sada saznao, kad smo mi kao, kako on kaze, iznimno bitni za hrvatsku. sta li ce tek biti kada sazna da su nam cak i cirilicu nudili.. nije bila obavezna, ne znam kako je danas.
  • Neki tip
    19k
    ma nisam ni mislio na tvoje samopoštovanje, naravno, pa i ja bih išao na "taj" jezik da sam vani odrastao, kao što bi i moja djeca.. bolje tako, nego nikako.

    Ciljam upravo na hrvatsku državu (čiji je, između ostalih, i Jandroković vrlo visoko rangirani politički predstavnik) kojoj je dužnost takve stvari rješavati (naravno, pored drugih, prečih).

    Međutim, ne olakšava stvar (nije im doduše ni dužnost olakšavati) da ti najčitaniji medij postavlja stvari kao da je neobično i čudno da bi netko, zamisli ti bezobrazluka, radije učio hrvatski, nego bhs.

    Na Jandrokoviću i ekipi je da rješavaju, na Indexu da skuplja klikove, a ne meni u ovom slučaju da ih stavim u ovu rubriku, jer seru, da prostiš, i prvi i drugi.
  • Infinity
    15.2k
    Pa da je Hrvatska recimo u Rijeci u skoli uvela da djeca imaju bosansko-srpski i da su se pobunili iz Srbije zeleci da imaju odvojeno, vjerojatno bi svi rekli sta oni zele. Austriji je lakse platiti jednog nastavnika nego tri. Nek Hrvatska posalje lovu i mozda ce imati sat hrvatskog. Vjerujem da bi Srbija ucinila isto, a Bosna Sadakaland bi docekala da Austriji ostane da placa bosanski :lol:
  • Neki tip
    19k
    Nek Hrvatska posalje lovu i mozda ce imati sat hrvatskogInfinity

    Pa to sam i ja rekao.. ;)

    No pošao sam od toga da nema ničeg čudnog u Jandrokovićevoj izjavi. Ništa nad čime bi se normalan čovjek (pa i novinar Indexa) trebao zgražavati.

    A da je odgovornost da se željeno postigne upravo na istom tom Jandrokoviću i ekipi sam napisao nekoliko puta.
  • Infinity
    15.2k
    Meni je tu najveci shit to sto su napisali Njonjo. Kao da su kucni prijatelji.
  • Neki tip
    19k
    ma to vrte već godinama.. meni stvar odgoja i poštovanja prema instituciji predsjednika Sabora, ako ne prema konkretnom čovjeku, ali Index i poštovanje prema bilo čemu i kome naprosto ne idu zajedno.
  • NORTE
    8.9k
    Zadnji odlomak :grin:

    xinluhubknuwxa79.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.