• marcio amoroso
    32.5k

    To je legitimno. Ali je komično da u milionskom gradu jedna utakmica lige prvaka nije zanimljiva skoro nikome.
  • Kwedi
    3.8k
    Slažem se, 500 i 50 nije isto. Ne očekuje se da netko iz Delnica svako kolo juri na Maksimir.

    Al taj isti Dinamo dođe u blizinu tih sredina pa opet bude malo ljudi.

    Ne govorim o situaciji di Dinamo igra u Puli ili Šibeniku ili Splitu već o sredinama koje su deklarativno i statistički plavi krajevi. Ili su blizu gradova gdje Dinamo igra.
  • marcio amoroso
    32.5k
    Gle, svatko od nas može i više i bolje i svatko od nas treba krenuti od sebe.
    To sve nažalost ne pobija činjenicu da u Zagrebu postoji neka kurcobolja uopće za sport.
    Morate također uzeti jednu činjenicu u obzir.
    Običnom navijaču koji nije boys baš nije lagano doći u neki grad i gledati utakmicu na tribini sa Rijekinim ili Osijekovim navijačima, o hajdukovim da ne pričam.
  • Kwedi
    3.8k
    Makni Hajduk ili Rijeku, na sve ostale stadione možeš doć na zapad najnormalnije.

    Kurcobolja u Zagrebu je jedan element,al uzmi u obzir i to da nitko ne zna za taj rukomet.

    Evo, u Višnjiku su prije koji tjedan igrali Badel i Barca, top rukometna ekipa iz europskog vrha - koliko je Zadrana došlo?

    Igrao je Badel i u Varaždinu pa opet bila bodova od gledanosti.

    Nije li to dovoljan uzorak kako je problem drugi i dublji, a ne vezan isključivo za zagrebačku publiku?
  • Đuka
    91

    Ovo je, po meni jedan od najboljih odgovora. Mnogo je faktora koji utječu na slabu posjetu HNL utakmica na Maksimiru, ali po meni velik dio odgovornosti za to snosi klub. Promocija utakmica HNL-a je gotovo nikakva, klub objavi jedan članak te jednu sliku na facebooku i instagramu kojima "poziva" navijače na utakmicu, a svaku europsku utakmicu najavljuje višestruko kvalitetnije. Prije svake utakmice klub bi preko društvenih mreža trebao bombardirati pratitelje pozivima na utakmicu( nagradne igre u kojima nekoliko sretnika osvaja ulaznice za iduću domaću utakmicu, statistički podaci o međusobnim susretima Dinama i gostujućeg kluba, videozapisi najljepšim trenutaka s utakmica Dinama i gostujućeg kluba, poveznice između dva kluba, predstavljanje eventualnih bivših Dinamovaca koji sada igraju za taj gostujući klub itd.)
    Što se tiče odnosa kluba prema navijačima(pogotovo onim zagrebačkim) tu također dijelimo isto mišljenje. Po meni jedna od najgorih odluka navijača je bio bojkot utakmica te je tada vrlo vjerojatno izgubljen velik broj klinaca, ali što je klub napravio tokom svih tih godina bojkota i slabih posjeta? Apsolutno ništa! Klub je počeo popravljati svoj odnos prema navijačima tek kada su se navijači počeli vraćati ohrabreni europskim uspjesima. Klub je trebao biti najotvoreniji prema navijačima baš onda kada je kriza dolaska na utakmice bila najveća. Stanje se dosta popravilo u zadnjih godinu dana, ali to još nije nimalo dobro.
    Stranice kluba su u rasulu počevši od web shopa i službene stranice kluba, a kada sam ovo ljeto bio u posjeti Stadionu Maksimir uvjerio sam se da dobar dio ljudi obavlja više poslova te da je sve to jako neorganizirano. Iskreno me uopće ne čudi što su se događale pogreške tipa slučaj Fintić.
    Dinamo je ozbiljan klub te su takve stvari nedopustive. Siguran sam da bi dosta ljudi volontiralo kada bi klub zamolio navijače za pomoć barem što se tiče onih najjednostavnijih zadataka, npr. komunikacija s navijačima preko društvenih mreža, ali klubu čak niti to nije palo napamet iako itekako imaju dovoljno novaca da zaposle 2 osobe koja će se brinuti o tome i eventualno odraditi još par manjih poslova sa strane.
  • marcio amoroso
    32.5k

    Ma naravno da je problem dublji i da je zagrebačka publika samo jedan od niza razloga.
    Moje mišljenje je da bi novi stadion i legitimna uprava donijeli po 2 tisuće ljudi koji su uvijek tu. To bi onda bio neki prosjek od 8, 9 tisuća na HNL-u i to je ok.
  • Kwedi
    3.8k
    @marcio amoroso ti si u Berlinu ak se ne varam pa ti dam jedan plastičan primjer jer si spomenuo rukomet.

    Pratim košarku; Cibonu obožavam, redovno pratim Euroligu. Odlično i zanimljivo natjecanje, najjače na kontinentu.

    Alba Berlin nakon duže stanke prije tjedan dana igrala ponovo Euroligu protiv Zenita.
    Dvorana je bila malo više nego puna - cca 60 posto.

    Govorimo o Berlinu, o nastupu u Europi nakon drugog vremena i premijernom prvom kolu, a na kraju sama košarka ko sport je zanimljiva za gledanje.

    Sad to usporedi s Badelom i zg publikom. Da li je Nijemac dio mentaliteta kurcobolje?
  • marcio amoroso
    32.5k

    Iskreno nisam znao taj podatak za tu posjetu protiv Zenita ali sam sad pogledao i našao da Alba ima ukupan prosjek od 9215 navijača.
    To je ipak ogromna razlika.
    Još jedna stvar, Nijemce ništa vise ne zanima europska utakmica nego domaća. Wolfsburg ti je jedan primjer a ima ih brdo. Alba eto također.
  • Kwedi
    3.8k
    Al uzmi u obzir veličinu Berlina i to da je Alba viceprvak.

    Preveć offtopičarimo, vratimo se na Maksimir :-)
  • Bosna86
    11.6k
    S obzirom da sam iz Zepca da se nadovezem... U Zepcu je bilo 4 hiljade ljudi, ali kakvih ljudi... jedno 3500 je bilo prvi put na utakmici, 450 vole nogomet, 40 ih isprati na tv i jedno 10-15 koji se vrte na utakmicama dinama... Realnost jbg, Dinamo ima vise navijaca u Zepcu od Hajduka, ali sta Dinamo ima od tog podatka
  • reziser
    6.4k
    da napišem malo komentare frendova i poznanika oko sebe.
    Uvijek u stilu... koji qrac ću na tekmu, dobit ćemo, nema atmosfere, nema krova, zmazani stolci, neću davat novce mamiću i sva ostala sranja i izlike.
    Rađe ću gledat barcu, real , to je pravi nogomet, atmosfera....
    ma jebali vas real i barca...

    Pokušavam im objasnit...zakaj nema ljudi, jer svi tak razmišljaju! Jebemu..krenite od sebe, krenite na tekme pa će biti i ljudi i bolje atmosfere, trgnite se, odgovjite 2, 3 sata vremena, cuga prije, tekma, cuga poslije, jebem ti televiziju i sve jebene utakmice koji mu uopće ne dižu adrenalin. Adrenalin mi diže jedino dinamo i srce kuca jedino za dinamo! jebe mi se za real i barcu...volim i ja to pogledati..ali..wtf???

    dinamo je moj klub..iz mojeg grada i živim za njega! a ta kurcobolja je meni neshvatljiva, i koliko god ja nagoavaro neke..nedaju se, jebem ti komociju i ljenost i milijon razloga.
    Uspio sam nagovoriti neke frendove na godišnje, čak i idu na tekme, al ove ostale...moš ih jebat, Neće na tekmu. Možda da im platim pivu, kobase i kurve poslije pa bi išli...možda....

    pa kaj nije lijepo otić, u petak, subotu, nedjelju, kad je već tekma s frendovima, maknut se od žene, djece i ostalih životnih problema i dobro se zabavit? kaj je to teško ????

    nek svatko krene od sebe..i nek se pokrene i pravac maksimir
  • SAS1987
    13.5k
    Moje mišljenje je da bi novi stadion i legitimna uprava donijeli po 2 tisuće ljudi koji su uvijek tu.marcio amoroso

    Još je treba dodati gledatelje koje gubimo na utakmicama sa kisom. Bilo bi zanimljivo izračunati prosjek na utakmicama brez kiše :smile:

    Faktor stadiona je jako vazan. Kada sam bio na utakmicu Espanyola razmišljao sam da bi bio totalan uzitak gledati Dinamo - Cibalia na takvom objektu. Zanimljivost..stadion im prima 40 000 a najveci broj gledatelja u sezoni je bio bas na toj utakmici (26 000 protiv real sociedad). I mislim da nikad niso napunili stadion.

    Maksimir je za mene stadion za 60 000 ljudi koji silom prilike prima nesto iznad 30 000. Na tako velikom stadionu se sa 2000, 3000 ljudi ne može stvoriti nogometna atmosfera zbog koje ljudi dolaze na utakmice.

    Stadion Maribora prima 12 700 a prosjek ove sezone je 4700, što znaci da je stadion dobro popunjen i na manjim utakmicama i zbog toga se bolje osjecas. A to je poanta svega - dobar osjecaj.

    Meni dolazak na tekmu znaci da potrošim lovu na cestarine, benzin, 2 sata voznje u jednom smjeru i dva dana nagovaranja nekoga da ide sa mnom itd. Sada ću glumiti loseg filozofa.. Ali na neki način to ne radim zbog dinama nego čisto zbog mojih sebičnih razloga - jer volim taj klub i nema mjesta gdje se bolje osjecam od tribina Maksimira. Znaci da dolazim zbog sebe.

    Zasto to pričam? Jer ljudi če se vratiti na stadion kada ce se tamo dobro osjecati. A puno bolje će se osjecati kada se tekma Dinamo - Istra igra pred npr 8000 gledatelja na stadionu kapacitete 20 - 24 000 nego na stadionu projektiranom za 60 000. Pa jos dan danas se priča o 2006 kada je stadion bio napunjen u prosjeku cca 30%. Zato, stadion od 20 000 + lože + gosti (ukupni kapacitet 22 000 - 24 000) i to je to.

    Isto tako će se bolje osjecati kada ce znati da uprava radi u korist kluba ali o tome sam več previse pisao.
  • GZomanid
    572
    Zasto to pričam? Jer ljudi če se vratiti na stadion kada ce se tamo dobro osjecati. A puno bolje će se osjecati kada se tekma Dinamo - Istra igra pred npr 8000 gledatelja na stadionu kapacitete 20 - 24 000 nego na stadionu projektiranom za 60 000. Pa jos dan danas se priča o 2006 kada je stadion bio napunjen u prosjeku cca 30%. Zato, stadion od 20 000 + lože + gosti (ukupni kapacitet 22 000 - 24 000) i to je to.SAS1987

    Ja se dobro osjećam jer sam među svojima na tribini. Da idem sam nebi me privukao ni krov ni grijana sjedala ni tribine do terena. Uopće mi nije bitan konfor niti se sjećam da sam ikad odustao od odlaska na tekmu zbog vremena..
    Kaj se tiče isticanja velikog broja dinamovaca među Bosancima i Hercegovcima, pa svi znamo kolko vas ima u Zagrebu, sigurno više od kapaciteta stadiona. Pitanje je zašto ne dolazite na tekme?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.