• reziser
    6.2k
    Ni onda se neće ništa promijeniti na žalost.
    Sve dolazi od samih ljudi. Komocije. Ljenosti i svih ostalih nabrojani problema.
    Ali glavni razlog po meni su ljudi sami. Koji pronalaze svakakve razloge za nedolazak.
  • xavier
    11.1k


    Zato i kažem da je "korak u pravom smjeru", ali dio ljudi ne razumije da pravomoćnost presude neće direktno ništa promijeniti u načinu funkcioniranja kluba.
  • The Undertaker
    4k
    Što se točno očekuje ako se raspe Uprava? Da će doći nova poštena i raspisati izbore? Čija je uopće odluka da Dinamo nije oštećen u ovim optužnicama, skupštine ili uprave (ili oboje)?
  • Kwedi
    3.8k
    Koliko klub zadnjih godinu, pet, deset, dvadeset, trideset godina radi na tome da privuče ljude?

    Koliko klub ako već ne radi gore navedeno, zadnjih trideset godina je svojim djelovanjem, odlukama i postupcima doveo do tog ljudi ne dolaze?

    Na koncu konca, klub je taj koji generira interes, a ne navlačenje pojedinačno za rukav da dojde na stadion ili generaliziranje lijenosti purgera (makar nema nešto velike razlike gledanosti Dinama van grada u plavim krajevima poput Zaprešića, Koprivnice, Varaždina, pa i Slavonije ili Hercegovine s obzirom na veliku navijačku bazu u tim krajevima i broju stanovnika te interesu jer im ne dolazi blizu Dinamo svaki dan).

    Klub je taj od kog počinje i završava sve te dovodi do nekog stanja
  • Mr Blue
    3.3k
    Čija je uopće odluka da Dinamo nije oštećen u ovim optužnicama, skupštine ili uprave (ili oboje)?The Undertaker

    Svi skupštinari i članovi uprave su potpisali izjavu u kojoj tvrde da Dinamo nije oštećen. Oko 100 ljudi.
  • The Undertaker
    4k

    Da li skupštinari imaju pravnu (pustimo sad moralnu na stranu) odgovornost odnosno može li se njih pravno teretiti za nanošenje štete klubu? Ima li koji odvjetnik da to zna iz glave?
  • Neki tip
    19.1k
    Ne može ih se pravno teretiti. To da Dinamo nije oštećen je njihov stav, "dojam", pozicija, za to se ne odgovara kazneno. Oni tako "misle", a kad se pokaže drugačije može im se reći krivo ste mislili. I to je sve.
  • Pop corn
    4.9k
    Ne može ih se pravno teretiti. To da Dinamo nije oštećen je njihov stav, "dojam", pozicija, za to se ne odgovara kazneno. Oni tako "misle", a kad se pokaže drugačije može im se reći krivo ste mislili. I to je sve.Neki tip sa Zapada

    Kakav stav ili dojam? Pa oni su glasali da klub nije oštećen i za to mogu i hoće kazneno odgovarati kako bi se obeštetila šteta nastala lopovlukovom iz sudskih procesa.
  • Neki tip
    19.1k
    ok, ako ti tako kažeš.. želim sreću s tužbom.

    Da su znali ili morali znati nije baš tako lako dokazati kako misliš. Ako im je "tako predočeno", a govorimo o skupštinarima, oni su to mogli "povjerovati" i u tom slučaju neće odgovarati ni za što. Kazneno. I to je puuuuno vjerojatniji scenarij od bilo kojeg drugog.
  • deda
    27.7k
    Ma nema šanse da skupštinarima možeš išta sudski. Oni nisu potpisnici dokumenata, dakle ne postoji odgovornost. Pa ne možeš ništa djelatniku u firmi koji je znao da drugi krade, a nije ništa rekao.
  • xavier
    11.1k


    Teoretski možeš, ali u praksi jako, jako teško.

    Da su znali ili morali znati nije baš tako lako dokazatiNeki tip sa Zapada

    Teško ih je osuditi, to da, kako sam gore i napisao. No kako mogu "ne znati"? Pa cijela Hrvatska je znala. Sve je jasno objašnjeno na suđenju ako postoji makar i trunka mogućnosti da ranije nisu znali, a oni su i nakon početka procesa tvrdili da klub nije oštećen. Zapravo tvrde to i dan danas.
  • Neki tip
    19.1k
    ne mislim ja da nisu znali, već samo o dokazivanju i pišem.. jer to je bilo pitanje - imaju li pravnu odgovornost? Pravnu odgovornost je u ovom slučaju jako teško, da ne kažem nemoguće dokazati.
  • reziser
    6.2k
    neće se moći ikome išta dokazati osim braći. povrat novaca slobodno zaboravite, od toga ništa.
    kakvi skupštinari?! njima ne može biti išta stavljeno na teret (iako su dizali ruke), a kamoli išta dokazano.
    moralna odgovornost u našem društvu? je da... :mask:

    primjer sanadera i bandića, svi sve znaju da su krali..ili kradu...jedino tko može biti procesuiran su njih dva.

    i dalje mislim da to nije glavni razlog slabe posjete, malo smo previše zabrazdili tu....
    glavni razlog NE POSTOJI, ima puuuno razloga za slabu posjetu.
    Nit su braća, niti represija, niti stadion, niti komocija zagrepčana
    sve po malo na žalost

    na temi brojnost sjevera neću pisati jer nisam tamo bio gro godina, a imao bi kaj za reć :D
  • deda
    27.7k
    Kao moderator pratim već tjedinima ovu raspravu na ovoj temi, kao i na onoj brojnost sjevera. I iz dana u dan ustručavam se reći moguću činjenicu koja me straši do kosti i pri samoj primisli. Možda je to ljudi moji jednostavno to, možda nas jednostavno ima 3-5 tisuća koji su stvarni navijači Dinama, a sve ovo su samo simpatizeri i event posjetitelji. U tom kontekstu pitanje je što mi možemo uopće očekivati u budućnosti. Da bezbroj je malih razloga koji bi vratili pokojeg gledatelja, ali u globalu meni se čini da je to to i da značajniji rast posjete u bližoj budućnosti ne možemo očekivati.

    Netko će sada reći kako onda u Europi dođe 15-20 tisuća ljudi. E a ja vam kažem da Kustošija i Lučko igraju iste faze natjecanja kao mi da im ne bi došlo puno manje gledatelja.
  • marcio amoroso
    32k

    U Zagrebu je možda takva situacija ali u drugim dijelovima Hrvatske ima puno navijača Dinama koji nažalost nisu u mogućnosti doći svaki drugi vikend u Zagreb. Isto tako u Bosni i u dijaspori.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.