• Carrasco
    4.1k
    Protiv Osijeka 7200, protiv Rijeke 4500... šta mislite zbog čega?
  • reziser
    6.5k

    kao i uvijek, glavnog razloga nema
    kurcobolja, hladnoća, mrak, nedjelja, nema krova, nema pive, sa ženom u shoping i ostala sranja :rage:
  • Neki tip
    19.6k
    Računate po sebi, luđacima ko što sam i sam, koji se ne zamaraju puno oko vremena. Ali većina ljudi u ZGB koji tu i tamo odu na Dinamo nije takva..

    I nemojte mi samo o Cityjima i Olympiacosima. Naravno da je vecini nas ovdje Dinamo vazniji od protivnika i "događaja", no to je opet vlastita perspektiva. Onima koji pune stadion itekako je bitan "event". Hladno ili toplo doci ce protiv Cityja jer ce dozivljaj prevagnuti. Procijene da im se za "to" isplati malo smrznuti.

    Za HNL im se "ne isplati". Ne mogu to dokazati naravno, ali da nije puhalo cijelo to jutro siguran sam da bi bilo 2-3 tisuce vise. I mogu se ja sad cudit i slagat s vama "kakva je to publika".. takva, smeta im vjetar, kisa, svaki k. Ali ne da mi se više iščuđavati pa samo konstatiram.

    Ne govorim ovo napamet. Napisao sam vise puta da nas je 5 uzelo godišnje. Jedino sam ja na svim tekmama, velikoj većini i moj sin sa mnom. A ostala 3 su lakmus za posjetu..

    Tipicni su predstavnici Dinamove publike sa istoka i zapada i, premda Dinamo prate u novinama, u Stadionu, u Europi, na HNL dolaze kad se zvijezde poklope (rujan, travanj, svibanj, da nema vjetra i kiše i da je na meniju netko iz vrha ljestvice).

    Vrlo je jednostavno - ma gle kak puše, ne da mi se. (Konkretna tekma, ne opće stanje oko Dinama, uprava, marketing bla bla.. sve stoji, govorim o tih par tisuća razlike koju smo očekivali na Rijeci)
  • Kwedi
    3.8k
    Osijek se desio par dana nakon Šahtara u gostima, preko Oršića su zvali na utakmicu, kroz medije tri dana se pisalo o utakmici.
  • Neki tip
    19.6k
    slažem se, i to je imalo utjecaja
  • Kwedi
    3.8k
    Sezona: Prosjek publike:
    2005/2006 12000
    2006/2007 7129
    2007/2008 7265
    2008/2009 5892
    2009/2010 3613
    2010/2011 3460
    2011/2012 3107
    2012/2013 2974
    2013/2014 4276
    2014/2015 3027
    2015/2016 3887
    2016/2017 4321
    2017/2018 4108
    2018/2019 4801

    Trenutno je 4067.


    Uzeti u obzir koliko zadnjih sezona Hajduk, Rijeka i Osijek igraju puta u Maksimiru u odnosu na onu nakaradnu i idiotsku Ligu 16 gdje si jače protivnike vidio jednom po sezoni.
  • Neki tip
    19.6k
    Trenutno je 4067.Kwedi

    Narast će taj prosjek preko prošlogodišnjeg i biti najveći u zadnjih 12 sezona.. i dalje jadne brojke, ali čeka nas još Osijek u travnju, Hajduk 2.5., proslava naslova, kakva takva.
    Uglavnom, bit će oko 5.
  • Infinity
    15.4k
    Ljudi vole ici tamo gdje svi idu. Pitaj ljude jel bi radije otisli na Dinamo-Istra pred 30.000 ljudi ili Dinamo-Barcelona pred 2.000 ljudi i 80% ce izabrati ovo prvo. Dinamo-Barcelona ne predstavlja nista bitno ako nitko nije bio. 'Svi' su isli na derbi kad je Mamic zavrsio u zatvoru i to je jedini derbi na Maksimiru jos od 2007!!! da je bilo preko 20.000 ljudi. Poznajem zestoke mamicevce koji na utakmicu ne idu gotovo nikad pa su tad otisli nabrijani, pukla ih atmosfera, idu svi, idu i oni. I taj sto puta spomenuti Medvescak, balon kad se malo poceo ispuhivati ispuhao se za cas.

    Dinamo par puta da napuni stadion i da se stvori svijest da ce stadion biti pun bilo bi ga puno lakse za napuniti, jer bi ljudi isli samo zato sto svi idu. Tu su i oni koji bi dosli i kad je 2.000 ljudi, al dio ne zeli sam ici, dio se cak stidi priznati da mu se ide. Pa nama se pojedinci smiju kad se zaputimo na euroutakmicu, a o reakcijama za HNL ne treba pricati. Opet cu se dotaknuti stadiona i reci da je kapacitet kljucan za posjetu. Ako Dinamo ima 20.000 svaku utakmicu na stadionu od 20.000 veca je sansa da ce se ta brojka odrzati na stadionu tog kapaciteta, jer ce se traziti karta vise, stvorit ce se dojam da je utakmica Dinama nesto tesko dostupno u odnosu na stadion od 35.000 gdje bi sve bilo lakse dostupno. Mislim da Dinamo u nekoj idealnoj situaciji ne moze drzati posjetu iznad 20.000 i na stadionu veceg kapaciteta bi se mogao stvoriti dojam lake dostupnosti pa bi i tih 20.000 lagano pocelo opadati.
  • Kwedi
    3.8k
    eto, ako prebaci pet i to je najviše zadnjih jedanaest sezona.
  • Neki tip
    19.6k
    da, to i napisah. Ok, prebrojao se za jednu sezonu viska.

    I slažem se i s tobom, @Infinity, ima puno toga u "trendu". No to je povezano s onim gore sto sam pisao - događajem. Ako svi idu, imas dogadaj i dozivljaj, ak se ocekuje 2-3 tisuce, onda je nekima bas kak si rekao - neugodno otic.
  • Infinity
    15.4k
    Narast će taj prosjek preko prošlogodišnjeg i biti najveći u zadnjih 12 sezona.. i dalje jadne brojke, ali čeka nas još Osijek u travnju, Hajduk 2.5., proslava naslova, kakva takva.
    Uglavnom, bit će oko 5.
    Neki tip sa Zapada

    Istra i Belupo po 2.500. Osijek 5.000, Hajduk 15.000, proslava titule s Varazdinom 7-8.000 i to ce biti oko 4.700-4.800. Ako prebacimo 5.000 nabit cu se nogom u dupe, al nadam se da ce derbi i proslava proci puno bolje od ocekivanog. Klub treba da se na glavu nasadi da na te dvije utakmice dovuce po 20.000 ljudi.
  • Kwedi
    3.8k
    'Svi' su isli na derbi kad je Mamic zavrsio u zatvoru i to je jedini derbi na Maksimiru jos od 2007!!! da je bilo preko 20.000 ljudiInfinity

    nek se vezano uz taj derbi spomene kako su karte bile tada ultra jeftine, mislim oko 10,20 kn.

    ako skoro petnaest godina imaš monopol u prvenstvu i gdje utakmice završavaju šamaranjem protivnika te sam doživljaj za nogometnog navijača (ne mora biti hard core dinamovac) je puko odrađivanje posla od strane dinama.

    na to nek se dodaje loša infrastruktura (koliko kod to bila floskula, al ljepše je gledati film u cinestaru nego u tuškancu ili da budem konkretniji, da sam neutralac, veći je nogometni doživljaj primjerice kranjčevićeva gdje je tribina skoro uz teren nego maksimir).

    isto tak, osim kladioničara koji znaju kaj je za vikend i eventualno sportske koje su ionako glasilo kluba, teško da će iti jedan medij pisati najave tri dana ranije.

    čak hrt večer prije utakmice ili tek na dan utakmice kaže "dragi gledatelji, danas je najveći sportski događaj u državi, bla"

    puno faktora ima utjecaj...
  • Neki tip
    19.6k
    To je u ljudskoj prirodi..

    Da sam malog odveo prvu tekmu na Dinamo - Rudeš 2018. u ljeto, ne znam baš da bi mu isti doživljaj bio i želja za otići opet kao nakin Hapoela koji je bio prva njegova tekma. 15ak tisuća ak se dobro sjecam, mozda i koja vise i 5-0 rezultat.
    Nije mogao docekat sljedecu od uzbuđenja..
  • Neki tip
    19.6k
    Istra i Belupo po 2.500. Osijek 5.000, Hajduk 15.000, proslava titule s Varazdinom 7-8.000 i to ce biti oko 4.700-4.800.Infinity

    Ok, to je realna procjena, ali mislim da ce ipak biti koja tisuca više sve skupa pa onda i stotina u prosjeku.

    Istra 2, Slaven 3 (dođe na isto, ok, ali vidjet ces koliko vrem prognoza utjece..), Osijek 6.5, Hajduk 17, Varazdin 8-10. Eto, moja procjena do kraja.
  • xavier
    11.4k
    Pitaj ljude jel bi radije otisli na Dinamo-Istra pred 30.000 ljudi ili Dinamo-Barcelona pred 2.000 ljudi i 80% ce izabrati ovo prvo. Dinamo-Barcelona ne predstavlja nista bitno ako nitko nije bio.Infinity

    Jasno mi je što želiš reći i slažem se oko ovog dijela s trendom jer zagrebačka publika je stvarno takva, ali što se tiče utakmice Dinamo - Barca, 20.000 ljudi bi na žalost došlo pogledati Barcu, a ne Dinamo :sad:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.