• Infinity
    15.4k
    Ljudska priroda je cudo. Na utakmicu na koju svi idu ce doci i neutralni posmatrac koji je ljubitelj nogometa. Da ne pricam o tome kako vidjam tovare na nasim europskim utakmicama. To je jednostavno tako, jedan covjek vuce drugog.

    Ja sam uzeo neki prosjek. Nama na ove male utakmice dodje oko 2.500 ljudi, na Osijeku je uglavnom 5.000, onih 7.000 posljednji put je iznimka. Na tovare dodje maksimalno 15.000, toliko je bilo prosle sezone na proslavi titule. Sezonu prije na proslavi protiv Intera je bilo 7.000 pa sam toliko rekao i za Varazdin. Ipak, ja se nadam da ce klub napraviti ofanzivu po pitanju te dvije utakmice. Mogao bi se i Osijek malo zesce odraditi, jer bi ta utakmica vrlo lako mogla osigurati titulu ili cak biti utakmica za 'pozdraviti prvaka'.
  • Guinness
    2k
    2012/2013 2974
    2013/2014 4276
    2014/2015 3027
    2015/2016 3887
    Kwedi

    Teška laž.
    Svi se sjećamo stanja tih godina i utakmica di je NATEGNUTO bilo 200 ljudi. Realan prosjek je oko 1000 i to možda zbog derbija ili ako su debili svaku utakmicu brojali prodane godišnje i podijeljene ulaznice...
  • xavier
    11.4k
    Vezano uz utakmicu, jutros na Snetu više forumaša objašnjava kako je "puno važnija utakmica juniorske LP od ove protiv Hajduka" što je meni osobno van pameti i ne mogu shvatiti takvo razmišljanje.

    Uvijek mi je drago da klinci naprave neki rezultat, ali stavljati znak jednakosti ili još gore između bilo koje utakmice juniora i prve momčadi (bez da uopće dodajem kako je utakmica prve momčadi ujedno i najveći derbi u državi) je meni nešto sasvim pogrešno.
  • Guinness
    2k
    Vezano uz utakmicu, jutros na Snetu više forumaša objašnjava kako je "puno važnija utakmica juniorske LP od ove protiv Hajduka" što je meni osobno van pameti i ne mogu shvatiti takvo razmišljanje.xavier

    Čitam i ne vjerujem jutros. Nevjerojatno kakvi mozgovi.
  • Infinity
    15.4k
    Jasno mi je što želiš reći i slažem se oko ovog dijela s trendom jer zagrebačka publika je stvarno takva, ali što se tiče utakmice Dinamo - Barca, 20.000 ljudi bi na žalost došlo pogledati Barcu, a ne Dinamo :sad:xavier

    Stvarno ne znam sta da mislim o tome. Duboka je to prica. Ako Dinamo-Shakhtar dodje cijeli stadion vidjeti Dinamo onda mislim da bi i protiv Barce cijeli stadion dosao gledati Dinamo. Sad bih rekao da bi Lokomotiva-Barcelona bilo dobro mjerilo, al na tu utakmicu bi doslo likova i likusa iz BiH, Srbije i nekih mjesta odakle sigurno ne bi na neki nacin smjeli doci da je Dinamo domacin. Ipak, u svakom slucaju bih volio da Lokomotiva ugosti neki top klub i da imamo neki uzorak, tj. koliko toliko realnu brojku ljudi koji bi dosli vidjeti protivnika. Njih je u Europi gledalo najvise 5.000 ljudi s tim da im je prosjek nekih 1.000, al eto mozemo odbiti 2.500 na domacina i ostali bi bili tu zbog gosta.
  • Infinity
    15.4k
    Vezano uz utakmicu, jutros na Snetu više forumaša objašnjava kako je "puno važnija utakmica juniorske LP od ove protiv Hajduka" što je meni osobno van pameti i ne mogu shvatiti takvo razmišljanje.xavier

    I onda pizdimo kad igraci drkaju q na drbiju i kad imamo bod iz dva meca s njima. Pa koliko to igracima moze bit stalo ako je navijacima to manje bitna utakmica od juniorske?

    Nama bi dugorocno gledano cak bolje bilo da juniori ispadnu. Maknut ce se par skautskih ociju s nasih igraca.
  • xavier
    11.4k
    Ako Dinamo-Shakhtar dodje cijeli stadion vidjeti Dinamo onda mislim da bi i protiv Barce cijeli stadion dosao gledati Dinamo.Infinity

    Ma naravno, ali referiram se na tvoje "pun stadion protiv Istre ili prazan stadion protiv Barce"...želio sam samo reći da protiv Barce ne može biti prazan stadion jer da ga nekim čudom ne napune oni koje zanima Dinamo, skupilo bi se barem 10-15 tisuća onih koje zanima Barca.
  • xavier
    11.4k


    A "najjači" argument je "od klinaca živimo" :grimace:

    Pa žive drugi klubovi od sponzora. Što bi ih onda trebalo više zanimati poslovanje sponzora od utakmica prve momčadi vlastitog kluba?
  • Neki tip
    19.6k
    Pa žive drugi klubovi od sponzora. Što bi ih onda trebalo više zanimati poslovanje sponzora od utakmica prve momčadi vlastitog kluba?xavier

    Na ovo bih se dobro nasmijao (jer jest duhovita primjedba) da nije zapravo tragično.
  • Kwedi
    3.8k
    Teška laž.
    Svi se sjećamo stanja tih godina i utakmica di je NATEGNUTO bilo 200 ljudi. Realan prosjek je oko 1000 i to možda zbog derbija ili ako su debili svaku utakmicu brojali prodane godišnje i podijeljene ulaznice...
    bk5b

    slažem se. samo je to službena statistika, možemo se lupat u guzicu kad je bilo utakmica di si mogo u pet minuta prebrojat sve ljude...
  • Keyser Soze
    8.5k
    Istra i Belupo po 2.500. Osijek 5.000, Hajduk 15.000, proslava titule s Varazdinom 7-8.000 i to ce biti oko 4.700-4.800. Ako prebacimo 5.000 nabit cu se nogom u dupeInfinity

    Na zadnjem derbiju u Zagrebu je bilo 15800 ljudi što je najposjećeniji derbi u Zagrebu (ako ne brojimo derbi 2015.) još od 2007. i Eduardovog hat-tricka. Ljudi također trebaju uzet u obzir da je bio jako zajeban termin, petak u 18h i siguran sam da bi bila koja tisuća više da se igralo u subotu ili nedjelju, tak da sam ja optimističan kaj se tiče derbija. Kaj se tiče Varaždina i proslave titule, ako će se klub potruditi oko promoviranja te tekme očekujem nekih 7-8 tisuća ljudi. Za dobru posjetu u derbiju i na proslavi titule će biti ključan klupska promocija tekme i marketing, a znamo da su tu nažalost (pre)slabi. Isto treba napomenuti da Dinamo na svakoj europskoj tekmi ima 15.000 navijača protiv raznih "slabih" ekipa dok protiv ovih jačih (play off LP, grupna faza) ima barem 25.000 ili rasprodan stadion tako da mislim da ljude najviše ponese napetost tekme i spoznaja da Dinamo igra protiv dobre ekipe koja nas može izbaciti dok u HNL-u jednostavno nema konkurenata.
  • SAS1987
    13.9k
    Kao zanimljivost, na European Football Statistics je podatak o gledanosti yugo klubova za cca 15 sezona. Dinamo je bio 12 puta gledaniji od Hajduka a Hajduk tek 3 puta od Dinama.

    Uz to, mislim da je dinamo poslije zvezde u prosjeku najgledaniji klub jugo lige (tako mi izgleda po efs i to sam par puta negdje procitao). Nakon raspada drzave nas je (uz neke iznimke) Hajduk gladko pobjedio i poslednjih 10 godina drze prosjek od cca 9000.

    Jos sam sigurniji da će se naš prosjek povecati za barem 2, 3, 4 tisuce odmah ako se izborimo za izbore, 2, 3, 4 tisuće sa kvalitetnim marketingom na dugi rok i 2, 3, 4 tisuce ako sagradimo pristojan stadion :victory:
  • Kwedi
    3.8k
    A kaj se gleda, domaće prvenstvo, Europa, sve skupa...?
  • Kwedi
    3.8k
    A, sori. Jugo liga.

    Prošlo vrijeme koje se po ničem nemre usporediti s današnjim.
  • SAS1987
    13.9k
    Naravno, druga su vremena ali da nije bilo Croatia i Mamić sranja mi bi imali prosjek u ligi barem 10 000.

    I jos malo statistike - Prosjek za ovu godinu (hnl i euro utakmice) je nesto iznad 9200. U hnl sam uzeu pretpostavku da bi prosjek bio 5000 i da se odigralo 18 utakmica.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.