• NitkoBitan
    11.8k
    Ja smatram da je 71k taman.Ban

    Ajde molim te, postedi nas...
  • mali M
    3.3k
    okej nadam se da se šališ.. Prva stvar, Hajduk nije dobar argument jer Split zatvori škole i dućane (naravno ne sve da se sad ne palite) kad je utakmica. Zagreb bi kolabirao da to napravi.
    Ja ne smatram da ce nam na stadionu od 35k prosjek biti 6-7k, a na desetak tekmi biti 35k . To je ogromna razlika, i naravno da nije odrziva. Za desetak tekmi godisnje ce se traztiti karta vise, dok ce prosjek biti puno veci neko 6-7k.jedan u nizu
    slažem se, ali da je prosjek i 10.000 to je pola stadiona prazno! da je 15.000 to je još uvijek četvrtina stadiona prazna.. Mislim da mi do prosjeka punog stadiona cca 20.000 mora proć barem 15-20 godina.. i to ako bude sve po planu i idealno.. Ma 25.000 maks maksova, to je za naše potrebe najbolja moguća stvar!
  • Gražvydas Mikulėnas
    11.4k
    Natkrivenih 25k mi se cini idealno. Igrat cemo europske utakmice i derbije di bi vjerovatno lako prebacili brojku od 20k
  • Infinity
    15.2k
    Dinamu bi samo zbog europe dozvolio do 20.000. Znam da se tu dostav vas neće složiti, ali ja za jednu malu RH i poprilično nepopularnu HNL ne vidim da ćemo ikad puniti stadione sa 30-40.000 ljudi.mali M

    Vidim da nisi dugo clan foruma, al imali smo 'milijun' rasprava na ovu temu i mnogi su zagovornici manjeg kapaciteta. Naravno da tu ima onih koji zele i veci stadion, pa i stadion koji moze ugostiti neke utakmice finala LP ili SP/EP koje se igra po cijeloj Europi. Ima i ljudi koji gledaju koliki stadion zasluzuje grad Zagreb svojom velicinom, koliko treba reprezentaciji itd.

    Ja sam vadio statistike drugih klubova koji su dobili nove stadione. Nitko tko je imao prosjek 5-7.000 sutra nije imao prosjek 20.000.
  • Ban
    698

    Mislim da me manjak vizije i nastojanje nekolicine vas da ispadnete pametni svojim "racionalnim analizama" vrijeđa na osobnoj razini.

    Otprilike u rangu sportske politike vizionara koji nam trenutno vode klub.

    Grad deset puta veći od Rijeke ili Osijeka da ima stadion sa samo duplo većim kapacitetom. Pametnjakovići ste pravi, bome jeste.
  • Bosskovitz
    7.3k
    U Zagrebu nema smisla graditi stadion ispod 50k mjesta. Idealno i više pa da se u budućnosti mogu igrati i finala LPBan

    Gradimo stadion za sebe, ne zato da jednog dana jednom u povijesti na njemu dvije nama nebitne momčadi odigraju utakmicu. Kakvih mrtvih 50.000 mjesta, treba nam stadion kapaciteta kakav smo i imali prije potresa: 35.000 mjesta, taman. Ako je izvedivo da je s jednim katom pa da se taj kat može fizički zatvarati prema krovu kao što se recimo gornji prsten arene zatvara, milina.
  • mali M
    3.3k
    ajde smiri strasti sa vrijeđanjem. To što smo deset puta veći od drugih gradova znači što? Živimo ekonomski čak i lošije od jednog Bjelovara, Svete Nedelje, Varaždina itd itd. Da li to što smo toliko veći znači da napravimo i košarkašku dvoranu za 30.000 ljudi? Zašto je onda Arena prazna? Dal trebao onda raditi atletske stadione za 30.000 ljudi? Kakva floskula "manjak vizije"! Pa vizija mora biti održiva i realna! Ako ti na nešto dolazi 10 nečega, na temelju čega bi gradio mjesto za 100 nečega ako nema interesa? To je čisto rasipništvo i to je u rangu onoga koji nam je prije trenutnih vodio klub. Kad se već pravimo pametni...
  • Eduardo
    17.3k
    Za one koji u to vrijeme još nisu bili članovi foruma.

    U anketi koju smo prije 10 mjeseci proveli po pitanju novog stadiona sudjelovalo je 2.135 ljudi pa bacite oko na temu.

    Dinamo Zagreb - Novi Stadion - MEGA ANKETA!
  • Bosskovitz
    7.3k
    Ja sam vadio statistike drugih klubova koji su dobili nove stadione. Nitko tko je imao prosjek 5-7.000 sutra nije imao prosjek 20.000.Infinity

    Zlobnici bi rekli da nitko od njih nije imao ni ovoliko ružan, hostilan i zaista po život i zdravlje opasan stadion kao mi, ali mislim da kad kod nas ljudi govore o povećanju posjete ne misle samo na stadion. Stadium je tu uvjet, ali misle i na to da bi se popravio marketing, da bi se klub demokratizirao i oslobodio stigme kriminalnog slučaja i slično.

    Hajduk je s prosječnih oko 7.000 gledatelja 2010. došao na prosječnih 22.000 ove godine, to je povećanje gledanost od 200% bez ikakvog novog stadiona, samo na temelju kvalitetnog marketinga i pozitivnih promjena u klubu. Znam da sam stadion neće to napraviti, ali s novim Maksimirom, čistim obrazom kluba, vrhunskim marketingom i kompetitivnom ligom - a bit ću realist i reći da to sve zvuči izvjesno - ne vidim zašto bismo mislili da je prosjek od 20.000+ nešto nezamislivo za nas.
  • Ban
    698
    20k nije održiva vizija, to je pucanje debelo ispod realnih kapaciteta s obzirom da je Dinamo jedini klub u milijunskom gradu.

    Potrebno je privući te ljude na stadion, jasno. No, ljudi su tu.
  • jedan u nizu
    5.7k
    Ja sam vadio statistike drugih klubova koji su dobili nove stadione. Nitko tko je imao prosjek 5-7.000 sutra nije imao prosjek 20.000. — Infinity


    Zlobnici bi rekli da nitko od njih nije imao ni ovoliko ružan, hostilan i zaista po život i zdravlje opasan stadion kao mi, ali mislim da kad kod nas ljudi govore o povećanju posjete ne misle samo na stadion. Stadium je tu uvjet, ali misle i na to da bi se popravio marketing, da bi se klub demokratizirao i oslobodio stigme kriminalnog slučaja i slično.

    Hajduk je s prosječnih oko 7.000 gledatelja 2010. došao na prosječnih 22.000 ove godine, to je povećanje gledanost od 200% bez ikakvog novog stadiona, samo na temelju kvalitetnog marketinga i pozitivnih promjena u klubu. Znam da sam stadion neće to napraviti, ali s novim Maksimirom, čistim obrazom kluba, vrhunskim marketingom i kompetitivnom ligom - a bit ću realist i reći da to sve zvuči izvjesno - ne vidim zašto bismo mislili da je prosjek od 20.000+ nešto nezamislivo za nas.
    Bosskovitz

    taman sam mislio napisati odgovor prema @Infinity ali eto kolega @Bosskovitz je napisao tocno sto sam i sam mislio.
    Nitko nije imao ovako nezdravo okruzenje oko kluba, i takvu rupu od stadiona. I slazem se sa tvrdnjom oko Hajduka, digli su se sa 7k na 22k samo sa propagandom i okruzenjem oko kluba.

    slažem se, ali da je prosjek i 10.000 to je pola stadiona prazno! da je 15.000 to je još uvijek četvrtina stadiona prazna.. Mislim da mi do prosjeka punog stadiona cca 20.000 mora proć barem 15-20 godina.. i to ako bude sve po planu i idealno.. Ma 25.000 maks maksova, to je za naše potrebe najbolja moguća stvar!mali M

    iskreno mislim da sam novim stadionom necemo dobiti 10k prosjek, dobit cemo vise, smatram 15k minimum, a s godinama samo i vise. Nebih iskljucio ni opciju da u startu bude vise bas zbog tog komfora stadiona, pa da se to nekako odrzava sa promjenama u klubu, od uprave, statuta, pa do marketinga i dalje.

    ne smatram da nam treba 50k ili vise. treba nam koliko i sad, oko 35k .... 40 uvrh glave, i nista ispod 30.
  • Dudu9
    422
    Po najavama novi stadion bi bio između 30k do 35k
  • BBB Mataa998
    1.2k
    cuj stadion od 50-70k,lakonje podici prosjek hahahah kakva utopija
    Kao da pravis kucu i kazes ma sto ce mi od 150 kvadrata daj vilu od 800 lako je djecu napravit i popunit sobe
  • Bosskovitz
    7.3k
    Nitko nije imao ovako nezdravo okruzenje oko kluba, i takvu rupu od stadiona.jedan u nizu

    To, mislim da ponekad podcjenjujemo razinu lojalnosti nas par tisuća koji smo na stadionu skoro svaku utakmicu. Da igramo drugu ligu, prosjek bi nam vjerojatno bio oko 2.000-2.500 što znači da smotek koji tisuću iznad nekog našeg minimuma.

    Optimist u meni se odmah sjeća one "Kad si na dnu, jedini put je prema gore" :D
  • Petar86
    572
    Evo moj osvrt sto se tice stadiona. Po meni bi najbolje bilo 35 000 mjesta, a stadion na uzor Newcastlea (52 000), sjedeca mjesta odma uz teren, malo je okomit plus ima natkrivene tribine, klasicni eng stadion, nikakve skoljke, ovalni oblici itd...idealan za atmosferu, pregledan a uz to se moze namjeniti recimo za koncerte ljeti, boksacke meceve (ko zna)

    Povuci cu paralelu da me niko nebi krivo shvatija sa sadasnjim splitom, gdje su oni u nikad boljoj situaciji sa 100000+ preplatnika pa napune prosjecno 20k a za derbije taman tu negdi oko 35... nama za Europu i eto te utakmice sa hajdukom i rijekom taman
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.