• kibic
    1k
    Lik, dođe Sveti Nikola, zahladi, padne snijeg i odjednom svi najave stadione i kampove :lol: Ma daj, ko to puši. Ne bum veroval dok se zadnja cigla (ak koriste uopće) ne sazida.

    Kaj bu na proljeće kad klubovi više manje završe europski put okrenuli priču o jugo ligi i onda bumo imali rendere nereda?
  • BornaPŽ1986
    1k
    Lik, dođe Sveti Nikola, zahladi, padne snijeg i odjednom svi najave stadione i kampove :lol: Ma daj, ko to puši. Ne bum veroval dok zadnja cigla (ak koriste uopće) sazida.kibic

    Mi kao da pricamo o gradnji novog grada a ne nekog stadiona sa dodatnim sadrzajem. Ovaj put mi djeluju dosta pouzdano da ce se upustiti u ovo ako imaju investitore, a dok god mi ovako pisali rekla kazala nece ni nama biti bolje. Ako sam dobro procitao, stadion bi trebao biti gotov do 2030. Otom potom. Zasto ne.

    Zapravo stadion je tu meni se cini dodatan sadrzaj, ako su rekli da se sami stadion ne isplati znaci da je zarada na ostalom sadrzaju a ovo je samo slag na tortu da se rijesi i to pitanje Kantride.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Glavni problem s tim projektom je prilično nerealna procjena troškova. Iako oni zaista pišu da je to investicija "više od 100 milijuna eura" a ne "100 milijuna eura" kako su neki mediji prenijeli, to je procjena otprilike kao da ja kažem da će nova A5-ica koštati više od 20.000 eura. Da, hoće... dva-tri puta više.

    Dalmatia Tower u Splitu, najviši neboder u Hrvatskoj, koštao je 80 milijuna eura. Ovdje se govori o stadionu, uređenju obale, hotelu i tri nebodera od kojih bi jedan trebao biti 4 metra viši od Dalmatia Towera - za "više od 100 milijuna eura". Nisam u građevini i nekretninskom biznisu, ali zdravorazumskom usporedbom sa sličnim projektima dojma sam da su bez problema mogli reći "više od 200 milijuna eura", pa možda i "više od 300 milijuna eura".
  • Eduardo
    17.6k
    Jutarnji;
    Reveal
    gB8piWf.jpg

    GBXe4lz.jpg

    2qFHKvU.jpg

    c9GI9cD.jpg


    SN;
    Reveal
    07L6cRJ.jpg

    5izAGjm.jpg

    NkN1qwV.jpg
  • mali M
    3.5k
    Meni se najviše sviđa ovo što su klubovi počeli graditi realne stadione. to sve oko 10.000 je realno za sve klubove u RH. Kužim da Hajduk puni više, ali i to ovisi o prigodi. Dinamu bi samo zbog europe dozvolio do 20.000. Znam da se tu dostav vas neće složiti, ali ja za jednu malu RH i poprilično nepopularnu HNL ne vidim da ćemo ikad puniti stadione sa 30-40.000 ljudi. Jako realno za Os i Ri. Nadam se da i Varaždin planira oko 8.000. Ovi ostali Apaši, Marsonije, Cibalije, Šibenici to sve treba biti oko 5-6.000.. pustimo demagogiju "za budućnost", ja ne vidim da će u budućnosti previše rasti interes za gledanost, barem u tim gradovima jer nemaju kapaciteta i interesa za više. Ono maleni natkriveni stadioni sa kompletnom kvalitetnom infrastrukturom u vidu i higijene i klope i prodajnog asortimana.. više ti netreba..
  • jedan u nizu
    6.1k

    Taj isti Zagreb je sa manje stanovnika punio i po 40-50k ljudi nekada.
    Jasno da kako ima vise stanovnika, tako ima i vise navijaca hajduka, ali zagreb nije malo grad za vece publike.
    Povezanost sa klubom se vraca, i vratiti ce se jos vise, i puno jace kada isplivaju sva govna, i onda kada dode novi stadion to ce biti top.
    Trenutno smo 6400 prosjeku, uz borbu do kraja sezone, i lijepse vrijeme od drugog mjeseca ocekujem da ce to porasti i doseci mrvu vece brojke. Da na proljece imamo izbore, vjerujem da bi to poraslo osjetno. Sjeti se samo derbija kada je glava zavrsio u zatvoru, tocno se vidi da je publika udaljena od kluba zbog vodstva. Na to dodaj stadion i imat cemo lijepu posjecenost.
    Pa ne ocekujemo da na svakoj tekmi bude 30k ljudi, ali za 10ak tekmi godisnje ni 35k mjesta nebi bilo dovoljno.

    Je, ruzno je kada je poluprazan stadion. Ali nebi volio imati manji stadion, pa da kroz 10 godina opet pricamo o novom jer nam je ovo premali i kako ga se vise ne isplati mijenjati niti nadogradivati, pa da sa manjim stadionom 'zapnemo' sljedecih 40 godina
  • NitkoBitan
    12.3k
    Nakon Rijeke i Koprivnice i Split dobiva novi stadion :lol:

    Nadajmo se da ce djed Mraz biti dobre volje (nadajmo se da uopce postoji) inace bojim se da ce bit nula bodova od svega toga.

    To kaj je u par dana niknulo nekoliko stadiona u medijima uopce nema veze sa iducom superizbornom godinom. Navedi nekoliko investitora i narodu dovoljno. Vuk sit, ovce na broju.

    Apsolutno nitko u Hrvatskoj ne zeli dat novac za novi stadion, filantropi takve vrste ovdje ne postoje. Pampas izgradili Madari, Misko Ruju zbog manjih troskova odrzavanja i vece ekonomicnosti.
  • mali M
    3.5k
    Taj isti Zagreb je sa manje stanovnika punio i po 40-50k ljudi nekada.jedan u nizu
    glavna riječ ti je ovdje "nekada".. mi smo na 6400 prosjeku. i veliš da nam je premali za 20.000. mi kada ćemo (ako ćemo ikada) redovito puniti 20.000 ma buraz ruši cijeli stadion i gradi novi jer bi to značilo da možemo i živjeti od navijača i sponzora... najmanji je problem sagraditi veći ako imaš vojsku od 20-30.000 koja će biti redovita..
    Ali to nije realno ma koliko mi to željeli.. Nemoramo uvijek bit narod bez pokrića.. Ekipa vozi bembure a jedva skupi za ratu za lizing, ekipa bi živjela u centru, a živi kod staraca do 40te, ekipa bi stadion za 35.000 a prosjek nam je 6.500.. Eeeeeeej 6.500!!!! Pa to ti je valjda 20% stadiona od tog tvog željenog. Tako da ne pričamo o "polupraznom" stadionu nego o grozomorno praznom stadionu. I ove fore "za desetak tekmi godišnje", zbog takve logike nam propadaju Arene po hrvatskoj, a i mnoge druge stvari. Ja ne kažem da je to pozitivno, jer je žalosno, al to je realnost. Rađe bi da naš Dinamo ima lijep "dom", sa svim nužnim komforom za svoje navijače nego da ima mastodonta koji će opet propadati i biti zapušten jer će 80% njegove izgrađenosti biti neiskorišteno..
  • BBB Mataa998
    1.3k
    Lijepo je ovo vidjeti da mnogi najavljuju nove stadione,ali kako jedan komentar kaze izgleda da se neko malo zaigrao u simulatoru za gradenje stadiona pa sad svaki dan bombardiraju novim stadionima
  • Ban
    698

    U Zagrebu nema smisla graditi stadion ispod 50k mjesta. Idealno i više pa da se u budućnosti mogu igrati i finala LP i da kombinirana domaćinstva prvenstava postanu realna opcija.

    Pusti ti prosjek, lakše je prosjek podići nego nadograditi 20-30k mjesta na novom stadionu u kojeg je na friško ulupano preko 100m.
  • mali M
    3.5k
    neznam što bi rekao na ovo.. 50.000.. finala lige prvaka... kombinirana prvenstva... baš zbog ovakvog stava nemamo još uvijek stadione jer uvijek ima neka glava koja smatra da je možda čak i 100.000 okej, jer hej, to je samo 10% Zagreba i realno je... Idemo dalje onda uživati u slikicama i filmićima koje ćemo masno preplaćivati na natječajima, a dobivati kisele krastavce.. 50.000.. još sam u šoku kaj čitam...
  • Oluja
    3.7k

    Muka mi je kad procitam da netko zeli veliki stadion jer bi se na njemu moglo igrati finale LP.
    Osobno me zaboli za to sto bi nekad u Zg finale mogli igrati Bayern i M.City.
  • jedan u nizu
    6.1k

    prosjek je sada, sa odronom od stadiona. I sa 20 godina sportske politike koja radi sve da udalji navijace od kluba.
    Uz te dvije nabitnije stvari maknute tj sredene, prosjek ce nam biti blizu tvog zeljenog kapaciteta.
    Ako jedan osijek moze imati 7600 prosjek, iskljucivo zbog stadiona, onda daleko vise moze imati i jedan dinamo.
    Ja ne smatram da ce nam na stadionu od 35k prosjek biti 6-7k, a na desetak tekmi biti 35k . To je ogromna razlika, i naravno da nije odrziva. Za desetak tekmi godisnje ce se traztiti karta vise, dok ce prosjek biti puno veci neko 6-7k.

    I mislim da nije realno ocekivati da ako kojim slucajem stadiuon bude rasprodan koju godinu, da mozemo ocekivati novi stadion. to je u hrvatskoj ne realno, dalje od toga da se izgradi i ovaj stadion, koji se gradi vec preko 20 godina. sada stadion koji dobijemo, budi siguran da smo na njemu dok se ne urusi, koji god prosjek to bio.
  • Ban
    698

    Ja smatram da je 71k taman.

    Hajduk trenutno ima ~12% Splita na utakmicama. Kada je Poljud popunjen do vrha, pričamo o 20% Splita, a i to se događa.

    Maksimir trenutno ima ispod 1% Zagreba, ima tu mnogo prostora za rast. Pritom ne pričamo uopće o nadrealnim brojkama poput 25% stanovništva. Pričamo o 7-8%. To je ovako apstraktno, jasno da ni svi oni ne bi bili doslovno iz grada. Bilo bi dosta ljudi iz drugih dijelova Hrvatske, dosta stranih turista i slično.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Prica se o finalu Lige prvaka u Saudijskoj Arabiji il gdje vec u pustinji a neki tu misle da ce domacinstvo dobit Zagreb sa novim stadionom, kak da ne.

    Uostalom mi moramo stadion gradit da zadovoljimo nase potrebe a ne ugostimo finale necega jednom u 50 godina.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.