• nkdz
    829


    bez sumnje hehe :D
  • SAS1987
    13.3k
    Tražio sam jedno melodiju (na snimki) navijača Atletico Mineira pa sam naišao na snimku iz gornjeg nivoa stadiona koji ima (po meni preveliki) naklon od 45 stupnjeva. Zna tko neki stadion koji ima veći naklon?

  • deda
    27.6k
    Ja sam negdje čitao da je najveći nagib od 34 stupnja negdje u Australiji. Jesi siguran za ovih 45?
  • SAS1987
    13.3k
    tako piše stadiumdb. Prije par godina se je pričalo da bi u Dresdnu mogli napraviti novi nivo tribine koji bi imao naklon od 43 stupinja.

    In accordance with Missyor Arquitetos’s plans, viewers were supposed to come as close to the action as possible. Thus very small distances and very steep stands that have 45 degrees slope in top tier. This led to huge controversies as the fire department demanded that high barriers were installed in front of every seat to prevent people from falling. Being based on state legislation, the demand was carried out. Result is not only safety though, but also obstructed view for all viewers having seats in the top tier. Another effect is redesigning of access/evacuation routes that in the end resemble a labyrinth more than staircases.

    http://stadiumdb.com/stadiums/bra/estadio_raimundo_sampaio

    Još par tribina sa velikim naklonom (nisam išao tražiti naklon)

    Santiago Bernabeu
    1714255054_a4b0d61aaa_o.jpg

    Mestallla
    2958094334_d3ddbbfb7b_b.jpg
  • Dino
    2.2k
    Ovaj nagib na mestalli mi zgleda i veci od 45 stupnjeva bogme.
  • über alles
    1.4k
    Par pivica I sa ovog drugog kata mestalle me moraju sa spahtlom strugat.
  • SAS1987
    13.3k
    Ja sam negdje čitao da je najveći nagib od 34 stupnja negdje u Australijideda

    I ja naisao na clanak da je taj stadion ima najveci nagib (pisao jednom o njemu, predobar je). Ali mislim da je to neka greska jer nekoliko stadiona ima naklon 40+.

    The currently under-construction Western Sydney Stadium is poised to become the world’s steepest football stadium with its stand reportedly tilted at an angle of 34 degrees, according to several media reports.

    “The playing field is sunk seven metres below ground level, and rising out of that is 30,000 seats at a 34-degree angle. That is the steepest in the world and more than Brisbane’s Suncorp Stadium, which is considered the best rectangular stadium in the country
  • SAS1987
    13.3k
    Mestalla, Bernabeu, Juventusov stadium itd imaju naklon oko 40. Zna tko kakav naklon otprilike imaju maksimirske tribine?

    The biggest stadiums on the continent tend to be a lot steeper than in Britain. This prevents the atmosphere from escaping out the top, and keeps fans closer to the pitch. According to Reeves, the San Siro's upper tier is as steep as 40 degrees in places. Camp Nou, the Bernabeu, Mestalla and Juventus Stadium are all similarly steep.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Santiago BernabeuSAS1987

    Ne daj bože pijan.. ko šta @über alles veli za Mestallu
  • SAS1987
    13.3k
    Puno stadiona ima problem da su preotvoreni pa se na njima gubi atmosfera i pravi, stadionski osjecaj.

    Ovo je stadion u Meksiku koji je imao takav probem a rijesen je na jako zanimljiv nacin. Dogradili su i tribine iza gola.

    Prije
    ud140mah80369d4d.jpg

    2nc6k45ko144vf3p.jpg

    Kasnije
    4xijg6flw0j7a4xr.jpg
    57mtl2y8jg5ab0kx.jpg
    7drorn3pgiyblp9i.jpg
  • Infinity
    15.2k
    Meni kao ljubitelju 'sakatih' stadiona se ovo ne svidja :rofl:
  • NORTE
    9k
    Osijek
    73puurtyd1xk2npp.jpg
  • SAS1987
    13.3k
    Zna se kada je novi rok za zavrsetak Pampasa? Sa takvim tempom ne izgleda da ce zavrsiti u 2021.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.