• xavier
    11.1k


    Istina, ima dosta sličnosti, ali ovaj u Stockholmu je ipak puno više "otvoren" izvana. Za razliku od njega, Al Shamal je ko vojna tvrđava. Cigleni zid bez ikakvih otvora.
  • deda
    27.6k
    A baš bi bila fora da su ostavili kao rupe za topove :rofl:
  • Somport
    556
    A baš bi bila fora da su ostavili kao rupe za topove :rofl:deda

    Dodane sigurnosne mjere :cool:
  • Somport
    556
    Da bacim pitanje u vodu, da li mislite da bi se trebalo/moglo u Hrvatskoj uvesti prostor tribina za stajanje, kao što imaju klubovi iz Bundeslige za svoje ultrase?

    Primjer:
    0cwiky00biyg8jle.jpg
  • Stihl
    3k
    Po meni da. Definitvno bi bilo bolje da je navijačka tribina stajanje, samo bez ovih ograda. A opet na drugu stranu za neke stvari je praktičnija ova "normalna" tribina sa sjedalicama (npr.za neku koreografiju).
  • xavier
    11.1k
    Za početak bi bilo lijepo da u Hrvatskoj uvedemo normalne stadione. Ja sam apsolutno za stajanje, ali želim reći da je to trenutno daleko od prvog problema naše infrastrukture, a na navijačkim tribinama se ionako stoji iako formalno nisu "stajaće".
  • Somport
    556
    A opet na drugu stranu za neke stvari je praktičnija ova "normalna" tribina sa sjedalicamaStihl

    Ove stolice su dualno i stajaće i imaju sjedala. Domar stadiona ima poseban ključ da može otključat sjedala (UEFA uvjeti su da svi stadioni moraju biti isključivo sjedeći).
  • Stihl
    3k

    Ma znam da su i jedno i drugo i ubiti mi je to bezveze jer kad su ovak dignute ko na ovoj fotki onda to zgleda ko ograda, a to mi je katastrofa. Bilo bi bolje da nema ničega nego samo čiste stepenice. A pošto su propisi UEFA-e takvi da svi stadioni moraju imat isključivo sjedeća mjesta, onda bolje da bude ovako kako i je trenutno, sa ovim fiksnim sjedalicama.
  • agramZ
    2.3k
    za neke stvari je praktičnija ova "normalna" tribina sa sjedalicama (npr.za neku koreografiju).Stihl

    kod pravilnih stajacih tribina gdje su "stange" asimetralno postavljene koreografije vise nisu toliki problem.

    02.JPG
    01.JPG

    ciste stepenice koliko znam nisu nikada ni postojale, jer su jebeno opasne. ovakve stajace tribine su cak sigurniji od sjedecih.

    to je tkzv. "rail seating" koji se uglavnom pocinje furati u engleskoj iako je ta slika sa stadiona hannovera.. jer to na kraju krajeva i nije stajanje tj. nema veze sa stajanjem. kao sto @Stihl kaze, izgleda kao neka ruzna "ograda". zato i nije bas najbolji primjer, stajanje u njemackoj znaci ovako nesto:

    2-format1012.jpg
    1583841170.jpg
    bild-85898-resimage_v-variantBig16x9_w-1024.jpg?version=0781
    gaeste-72-1397984756.jpg
    stadion-an-der-alten-foersterei-27ac33c2-071e-4e66-8b72-9acbf7eb8fd6.jpg?height=1080

    ovako definitivno treba..
  • Somport
    556
    Slažem se sa ovime, ovo je ipak bolje.
  • Stihl
    3k

    E da, ove fotke kaj si stavio to je vec druga priča i to definitivno da.
  • Dino
    2.2k
    ciste stepenice koliko znam nisu nikada ni postojale, jer su jebeno opasne.agramZ

    Da sam jedan kojeg je pivica malo jace udrila padne, pokrenul bi cijelu lavinu. Meni su ove stange za drzanje inace prejaka stvar na stadionima. :starstruck:
  • agramZ
    2.3k


    vrijeme kada si te stange imao samo svakih par metara i kad su bile postavljene bez ikakve logike. to su ti uglavnom i bile nesto kao ciste stepenice. nije ni cudno sto su im tada svako malo ljudi umirali na tribini.
  • SAS1987
    13.3k
    Minimalna distanca između terena i tribine iza gola je prema pretpisima UEFA 7.5 metara. Prema fotografiji stadiona Rapida je distanca do navijačke tribine barem par metara veča (rekao bi da je nekih 11m - 12m). Nije to tako velika razlika ali ipak je motivacija novog stadiona da navijače što više približiš terenu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.