• Jaro
    5.9k
    sreca je da je propala prije, a ne sad zbog ovoga...
  • NORTE
    9.7k
    ne pada mi napamet sljedecih 10 godina kupiti nesto uzgojeno u hr...Jaro
    Direktno je onečišćen "samo" taj potez prema BiH, ali čak se ni ne priča o tome iako je jasno da je sigurno teško zagađeno i tlo.

    Da je puhao južni vjetar barem pola Osijeka bi bilo evakuirano.

    Uvjeren sam da bi u tom slučaju tvornica bila duže zatvorena dok ne uvede razne mjere prevencije od požara.
    Nedavno je objavljeno da je u istočnoj Slavoniji najgori zrak u Hrvatskoj.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    Dobro jutro svima

    Vini jedan od nas :strong: :lol:
  • Riot
    1.8k

    Respekt za Casemira što ga je ispravio da nije lijeva ruka nego desna
  • Nolifer
    7k


    ''crna legija'' :razz:
  • Kepec
    5.1k
    crna legijaxFire

    U svakom smislu.
  • NORTE
    9.7k
    b62a3ee5-b613-4f45-9417-8f41e2f00d1f.jpg?width=500
    Otrovni oblak skroz od Brijesta kod Osijeka do BIH.

    Ovo je vjerojatno najveća poslijeratna (a možda i ikad) ekološka katastrofa u Slavoniji.
    Sve potrovano na putu kojim prolazi.

    Ta tvornica mora dobiti trajnu zabranu odlaganja i skladištenja plastičnog otpada na otvorenom.
    Neka si dovoze u ograničenim količinama.

    Toliko stotina tona plastike na jednoj hrpi i ne možeš ni ugasit ni spriječit širenje požara i trovanja svega na putu.

    Istu zabranu uvesti za sva odlagališta u Hrvatskoj, od guma do plastike.

    To su prvorazredni skandali koji uništavaju kvalitetu naših života.
    Bave li se mediji takvim problemima, njima je zanimljivije slat Hrvate u grčke zatvore.
  • mali M
    3.8k
    ovo je baš jadno i žalosno.. baš si rekao dobar naziv, ekološka katastrofa... i da vjerojatno će se to zataškati i zaboraviti do drugog tjedna...
  • Mali Zeus
    10.4k
    Dobar mi je župan koji veli da je godinama upozoravao na problem tog odlagališta i tvornice. Pa koji si k. ti kao župan poduzeo u vezi toga.
  • NORTE
    9.7k
    Je li se ikad objasnilo kako je došlo do zapaljenja plastike na takvim odlagalištima?
    Često puta bude usred noći.

    I nakon svih tih požara jesu li se uvele kakve mjere, promijenili zakoni i pravila o držanju tog otpada...

    Ovo je skandalčina, ali nikom ništa, još jedan normalan dan u Hrvatskoj.
  • BBBaranja
    2.1k

    Župan se nešto malo pobunio jer mu je kuća svega kilometar zračne linije udaljena od mjesta događaja..
  • NitkoBitan
    13.3k
    Agencija za hranu kaze da se temeljito pere voce i povrce, znaci mozemo biti mirni ali trebamo biti oprezni :lol:

    Oko te tvornice u krugu nekoliko kilometara je apsolutno sve zagadeno mikrocesticama plastike i pitaj Boga cime jos, voda zemlja zrak... Tocne posljedice ce se znat tek za nekoliko godina kada se vidi od cega je lokalno stanovnistvo oboljevalo iznad prosjeka.

    Tvornice ko tvornice mi uopce nije zao, ionak vecinom smedi rade tamo koliko cujem. Koliko je to kvalificirana radna snaga ne bi me zacudilo da je netko od tih pekinezera nes zajebao pa izazvao pozar.
  • NORTE
    9.7k
    Župan se nešto malo pobunio jer mu je kuća svega kilometar zračne linije udaljena od mjesta događaja..BBBaranja
    Sreća za tu firmu da vjetar ne nosi otrov u smjeru Osijeka, možda bi se onda nešto i promijenilo.


    Oko te tvornice u krugu nekoliko kilometara je apsolutno sve zagadeno mikrocesticama plastike i pitaj Boga cime jos, voda zemlja zrak.NitkoBitan
    Sigurno, jer se ta silna plastika drži na otvorenom.
    Baš me zanima kakva je direktiva EU o tome.


    vecinom smedi rade tamo koliko cujemNitkoBitan
    Ne da rade, nego i žive tamo u kontejnerima u sklopu posjeda te firme.
    Zato su ih i uslikali s koferima na mjestu događaja.
  • Droljo
    5.9k
    Zato su ih i uslikali s koferima na mjestu događaja.NORTE

    Ovi se sami slikaju
    IMG-20231004-WA0015.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.