• Neki tip
    19.6k
    transeksualciLudovic IX

    Netko tko promijeni spol bi po tebi trebao imati pravo na posvojenje djeteta?
  • miro
    3.3k

    To nije karakteristika koja nekoga treba kvalificirati ili diskvalificirati. Kao što je spomenuto ranije, a nažalost i sam znam jednu priču, dogodi se da dijete posvoje tzv "normalni" ljudi, pa to dijete bude zlostavljano i nesretno.

    Ova tema je baš teška i vjerujem kako nitko od nas nije dovoljno "unutra" da daje neke konačne sudove.
    Neki bi zabranili posvajanje pederima i lezbama, neki braniteljima, neki ljudskim bićima koja ih podsjećaju na "onaj odvratan okus zagorjelog kruha" itd...

    Pomolit se Bogu da udijeli pamet i ustrajnost dobrim ljudima koji žele pomoći toj djeci i koji se brinu za njihovu budućnost
  • Ludovic IX
    5.8k
    Znam dvije transeksualne osobe i prije operacije su bili većinu vremena depresivni, nesretni jer su ih diskriminirati vani zbog frizure, odjeće jer su "htjele bit nešto što nisu". Sad su sretni, ni traga depresiji. Znači zdraviji neg onda.

    Tko sam ja da im kažem da ne smiju bit sretni. A promjena spola ih ne može diskrimirwti u procesu usvajanja.

    Prvi priznam da bi mi teško palo da moja djeca budu članovi lgbt zajednice jer koliko god htio bit ukljuciv, još uvijek nisam 100%. Ali znam da ih nebi prestao voljet
  • Tundra
    529
    Znam dvije transeksualne osobe i prije operacije su bili većinu vremena depresivni, nesretni jer su ih diskriminirati vani zbog frizure, odjeće jer su "htjele bit nešto što nisu".Ludovic IX

    Trebali su potražiti psihijatrijsku pomoć na vrijeme dok još nije bilo kasno.
  • Tom vg
    1k
    Poražavajuće je uopće da se ovakva transrodna nakaza uzima u obzir za posvojenje djeteta.
  • Neki tip
    19.6k
    To nije karakteristika koja nekoga treba kvalificirati ili diskvalificirati.miro

    Promjenu spola ne radiš jer se jedno jutro probudiš i imaš potrebu skratiti kosu. Nisam ni psihijatar ni psiholog ni medicinski stručnjak, no čini mi se prilicno izvjesnim da se radi o određenom poremećaju.

    Da je to posve nebitno, onda bi valjda svima bilo očito da nema nikakvih prepreka da transseksualna osoba posvoji dijete, zar ne? Ne mislim svim pojedincima, nego svim državama ili makar svim "naprednim" državama.

    Kao što je spomenuto ranije, a nažalost i sam znam jednu priču, dogodi se da dijete posvoje tzv "normalni" ljudi, pa to dijete bude zlostavljano i nesretno.miro

    Naravno, to uopće ne treba dokazivati jednom pričom, jer to je već statistički izvjesno. Svijet je pun raznih ljudskih nesretnika, a mnogi od njih su imali i mamu i tatu. Heteroseksualne i spola s kojim su se rodili.

    Ova tema je baš teška i vjerujem kako nitko od nas nije dovoljno "unutra" da daje neke konačne sudove.miro

    Nisam ih ni dao. Kao i obično u životu, propitujem vlastite i tuđe stavove, a pogotovo mišljenja, da bih došao do nekih suvislih, racionalnih zaključaka.

    Pitao sam ludovika smatra li da transseksualci trebaju imati pravo na posvojenje, a ti si dao svoje mišljenje da to nije nešto što bi trebalo imati utjecaja. Međutim, i starac može voljeti dijete, i siromašan čovjek može voljeti dijete, i samac svakako može voljeti dijete (i znam dosta divnih samohranih roditelja) i vjerujem da transseksualna osoba može voljeti dijete.

    Bi li, kad smo ustanovili da su svi ljudi sposobni voljeti, svaka osoba sposobna voljeti trebala moći posvojiti dijete? Usamljeni, siromasni starac koji je nekad bio mlada i nesretna djevojka zarobljena u ženskom tijelu?

    Naravno da pretjerujem i karikiram. Činim to radi poante.

    Poanta je da sposbnost voljenja nije i ne može biti jedini faktor u ovakvom postupku.

    Homoseksualni brakovi su zagovarani argumentom da se dvoje ljudi vole i da nije bitno kojeg su spola, a prokreacija ne moze pred drzavom biti smisao braka. U redu, no nije mi jasno zasto bi onda bili zabranjeni brakovi triju i više osoba koje se vole niti zašto bi bili zabranjeni incestuozni brakovi?

    Preskočite, molim, opasnost za zdravlje potomstva, jer kao što smo ustanovili pred državom prokreacija nije uvjet za brak (niti bi trebala biti - za loše čitače).

    Pozivanje na ljubav koju bi oni (bilo tko) mogli pružiti kao jedini vazan uvjet za posvojenje djeteta je naizgled velikodušno i lagano, no bojim se da život baš i ne funkcionira na taj način.
  • seljak86
    2.4k
    Mislim da previše kompliciramo. Obitelj = muškarac+žena sa svojom djecom. Sve drugo su nakaze.
  • Sljeme
    1.9k
    Zašto nisu, možda zato što je postupak težak a posebno ako nisi mainstream..koliko kužim, tu ima i lgbt parova ako se ne varam a oni kod nas ne mogu usvojiti ..Ludovic IX

    Zašto nebi i pedofilu dali da posvoji dijete? Čovjek pati jer nije mainstream, naše nazadno društvo ga šikanira pa zakaj nebi i on otišao u Kongo kupiti crnčića?

    Istospolne zajednice s razlogom ne smiju posvajati djecu. Djeca nisu pesi ili mačke pa da ih kupuje i udomljuje kom se sprdne. To su ljudi koji imaju svoja prava.
  • Tom Hanks
    2.7k
    Sve rasisti i neprijatelji napretka ovdje sram me gdje živim

    :rofl:
  • Captain America
    14.6k
    Nisam ni psihijatar ni psiholog ni medicinski stručnjak, no čini mi se prilicno izvjesnim da se radi o određenom poremećaju.Neki tip sa Zapada

    Mogu govorit ipak o ovome. Psihijatri odrađuju detaljnu provjeru koja traje par godina prije nego daju suglasnost za promjenu spola. Upoznao sam jednog/u koja je odradila i ne izgleda mi zadovoljno (dotični/a je čak bio/la kod Šprajca dok je još vodio Direkt). Imao sam prilike upoznat i neke koji su tek bili u fazi posjeta psihijatrima i po meni su tu još dublji problemi od "ne osjećam se dobro u svom tijelu".
  • Zagabria
    214
    To da se ne osjeća dobro u svome tijelu mi je glupo. Još uvijek si u svom tijelu nakon promjene spola sam te unakaze to je jedina razlika.
  • Nolifer
    6.9k
    Dajte više taj HNL :heart:
  • og1986
    2.9k
    Dokle god je kod transeksualaca broj suicida preko 40%, a i kod drugih višestruko veći nego kod normalnih, ne bi trebali posvajati dijete.

    Ako ovo nije dovoljno dobar razlog da nešto ne štima njima u glavi, bez obzira kako se oni osjećali u tijelu ili kakve god druge "kinkove" imali, i da baš nije pametno tim ljudima davati djecu, onda...

    No, naravno i ja sam naišao na ljude kojima ni ovo niti išta drugo nije prepreka, jer gle, valjda koliko god bili šuknuti u glavi bolje da su djeca s njima nego u domu.
    Možda ... Neznam
  • Patak
    2.3k
    Bušić je svoje odslužio mislim, 30+ godina. Da, poginuo je policajac, iako je imao točne upute od Bušića za deaktivaciju, a u avionu su imali samo lažne bombe, na suđenju su u njihovu korist svjedočili i putnici. Nego evo jednog drugog slučaja za usporedbu, diverzija pošte početkom 2. svjetskog rata u Zagrebu, poginuo je također policajac u eksploziji, i ne samo on. A počinitelji su postali narodni heroji i po njima se i danas zovu uspješne tvrtke. A nije bilo upute za deaktivaciju. Dvostruki standardi po mojem skromnom mišljenju. Pročitaj knjigu Julienne Bušić: "Ljubavnici i luđaci" bez predrasuda, odlična knjiga.

    A što se tiče slučaja četiri hrvatska para, ne znam na osnovu koje dokumentacije su djeca dobila hrvatske dokumente, kad ti ljudi nisu podnijeli zahtjeve ni poštivali proceduru u RH? Tko zna tko je sve upleten u našoj administraciji u taj slučaj. Ovako na prvu mi se čini da je Hrvatska razina Konga, a da je Zambija jedina u ovom slučaju za sada na strani djece.
  • kinfa95
    489
    kaj ti to znači sa svojom djecom
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.