• superhik
    10.3k
    Zar nije stvar s tim starim letjelicama da su "nevdljive" za nove radare?
    Prvi put u životu da sam pomislio "Molim te Bože da su vanzemaljci, a ne Rusi"
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Ovo je sramota... Pazite koja je to bijeda od vojne spodobnosti! Al neka, ne treba nama vojska, što će nam to, kakvi avioni... Na određeni način mi je čak i drago što moderne debilčeke realnost opasno šamara...mi smo se doveli u situaciju da u svijetu kojem prijeti globalni sukob nemamo sposobnu avijaciju i pzo, gdje nam na glavni grad pada nekakva sovjetska starudija koju mi jednostavbo ne možemo oboriti...jer nemamo s čim.
  • Olmic
    2.7k
    Slažem se da je ovo ogromna sramota Hrvatske, Mađarske i svih zemalja preko kojih je dron letio..

    Jako me zanima pojašnjenje od vladajućih...
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Smišljaju ga... Prošlo je već podosta vremena od događaja, ni glasa, ni traga, od nikoga.

    Da je neko infaltilno prepucavanje i dobacivanje uvredama, već bi imali nekoliko reakcija premijera, predsjednika i ministra obrane.
  • Olmic
    2.7k


    Kada znaju da ovo ne postoji način da opravdaju.. Zato je onaj Pavle Kalinić bez dlake na jeziku, kaže osim što je zamrznut vojni rok zamrznute su i naše zračne snage...
  • Krizy
    36k
    Čestitke zračnoj kontroli i protuzračnoj obrani RH na ranom otkrivanju letjelice koja nam je ušla u zračni prostor. Jezivo kakva nesposobnost Mađarske i Hrvatske.
    Ukrajinska letjelica koju su naslijedili od sovjetskoj saveza, moguće da je namjerno poslana ovamo, da se pokvarila ili da su ju rusi izmanipulirali elektroničkim uređajima.
    U Ukrajini postoji mjesto Yarun, tako da možda su zamijenili, pošto je palo na Jarun.
  • Tom Hanks
    2.6k
    "The drone that crashed today in the Croatian capital of Zagreb is likely a Russian Tu-141 Strizh. When it fell, it exploded and damaged several cars.

    The Tu-141 "Swift" is designed to conduct reconnaissance to a depth of several hundred kilometers from the front line at transonic speeds. It was equipped with means of photo- and infrared reconnaissance, which made it possible to use it under any conditions and at any time of the day. In the armed forces of the Russian Federation, UAVs of this type being decommissioned were used as aerial targets.

    It is quite possible that this is a Russian provocation against Ukraine, since both armies have these devices. But the Russian media write only that it is a Ukrainian drone. At the same time, it is not clear why, with absolute international support, Ukrainians should carry out such strange actions. It is not excluded that it was launched from the territory of Serbia."
  • puxigadjurdja
    1.4k
    9cw0rgqpxibbprnk.jpg

    Ne znam koliko je povezano ali neku večer se sličan zvuk čuo po cijelom novom zagrebu u relativno slično vrijeme.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Kažu da sustav nije zakazao :rofl:

    Jbt život, što se treba dogoditi da bi priznali takvo što. U Zagreb, glavni i najveći grad u državi je doslovno pala letjelica od 6 tona i to u vrlo naseljeni dio grada. Samo pukom srećom nema ljudskih žrtava.

    Ta letjelica, u sustavu koji funkcionira i ne zakazuje, nije smjela doći do zagreba i trebala je biti srušena ranije ili je eventualno točnom procjenom trebala preletjeti Zagreb i biti srušena na nekoj livadi u okolici Rakovog Potoka...

    Što bi se dogodilo da se dogodi stvarni zračni napad? Pod hitno ulaganje u moderan sustav PZO.
  • masacusec
    3.1k
    Ne ulazi mi u glavu ta logika krivog unosa lokacije. Pa unose se geokoordinate lokacije, a ne nomenklatura lokacije kolko god bio zaostali sustav...
  • Jaro
    5.6k
    ma to nema sanse da je ozbiljna teorija. OK mozda i je kod nasih sluzbi za koje vidimo kolko su ozbiljne kad im "kanta" od 6 tona padne na glavni grad neopazeno. Pardon, opazili su je kad je pala...
  • Nolifer
    6.7k
    Neko je išao brisat petokraku na letjelici, da se ne skuži...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.