• Neki tip
    19k
    Što bi tek tvoj profa rekao za badminton ako mu je tenis takav sport.Baneki

    A i za badminton imam anegdotu..
    Kako rekoh, tenis sam igrao redovito. Tadasnja cura pozove me na badminton. Kao, igramo u večeru.. Ja joj velim da nisam baš takav balvan da ne bih dopustio curi da plati večeru ako jako želi. :) Reko', reci da želiš platiti i plati, nema problema, ne moraš zbog toga gubiti partije badmintona.

    Malo trash talka umjesto dirty talka, tek toliko da nabrijemo partiju..

    Badminton sam, dotad, smatrao igrom za djecu na livadi, a ne sportom.

    Naravno da me pomela, obrisala pod sa mnom. :lol:
  • marcio amoroso
    31.9k
    Badminton je jako zanimljiv sport. Petak od 20:00 do 21:30 i tako 4 godine bez prestanka. Poslije badmintona pivo i cigare do ponoći.
    Zanimljivo je da smo igrali nas četvorica koji uopće nismo bili neki najbolji prijatelji. Meni je jedan od njih možda u top 10, ova dvojica nategnuto u top 40, ali smo tako kliknuli u tome i tako je dobra zajebancija bila. To je bilo od 2011 do 2015. Lom ruke jednog od prijatelja je sve prekinuo. Baš se sa oduševljenjem sjetim toga vremena, možda zbog cigara koje sam bacio nakon 24 godine :grin:
  • Navijač Dinama
    7.3k
    top 10, ova dvojica nategnuto u top 40,marcio amoroso

    Čak i prijatelji mogu biti u top10 i top 40 :rofl:
  • marcio amoroso
    31.9k

    Nekako ih se mora rangirati :rofl:
    Kad praviš spisak za rođendansko slavlje ili svadbu ne zoveš sve koje znaš nego one sa kojima si najbolji, tako vidiš na kojem ti je tko mjestu :grin:
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Kad praviš spisak za rođendansko slavlje ili svadbumarcio amoroso

    Za ovo prvo pozove najbolje i one kojoh se sjetim iz glave, a za ovo drugo ne znam, nisam se ženio pa onda. Dobro je znati. :smile:
  • Infinity
    15.2k
    Zanimljivo je da smo igrali nas četvorica koji uopće nismo bili neki najbolji prijatelji.marcio amoroso

    Ja sam znao ici na kojekakve sportske aktivnosti s ljudima koje ne mogu ni rangirati medju prijatelje. To jednostavno imas ekipu s kojom se bavis nekim sportom i super. Naravno da se tu znalo ponekad razviti i neko prijateljstvo kasnije.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Ja sam znao ici na kojekakve sportske aktivnosti s ljudima koje ne mogu ni rangirati medju prijatelje. To jednostavno imas ekipu s kojom se bavis nekim sportom i super. Naravno da se tu znalo ponekad razviti i neko prijateljstvo kasnije.Infinity

    Ma jasno, ali mi smo stvarno svaki petak i poslije badmintona ostajali po par sati i pijuckali i zajebavali se. Lijepo vrijeme u svakom slučaju.
  • Baneki
    714


    Stavim ju na popis za ljeto kad ima više svjetla, pa se javim ako ju nema u knjižnici. Zima mi je više za Tv, filmove, itd...

    Za badminton se slažem da je odličan sport i druženje. Klinci malo treniraju, i gledam utrenirane cure kako posebno vježbaju svaki element igre, bez problema srede bilo kojeg rekreativaca.
  • Neki tip
    19k
    gledam utrenirane cure kako posebno vježbaju svaki element igre, bez problema srede bilo kojeg rekreativaca.Baneki

    Mogao si komotno i samo ovaj boldani dio napisat, kaj se skrivaš iza ostatka rečenice.. :wink:
  • Majki2111
    2.6k
    Kako nešto naučim, to volim i podjelit s ostalima. U moru surovih informacija koje se nauči na fasku, zna se naći jedna koja te cimne i di zastaneš i razmisliš dublje. Danas sam naišao na jednu.

    Učilo se o kinetici čvrstih tvari. I ako niste razmišljali na taj način ili ako niste znali, vi sve možete matematički opisati, samo trebate naći parametre i njihovu ovisnost, napisati jednadžbu i nacrtati graf i voila! Vi ste inženjer/matematičar :smile:

    Tako i ovdje u kinetici se rabe formule koje opisuju reakciju između dvije čvrste tvari, ALI SA POJEDNOSTAVLJENJIMA. Bitna stvar. Što znači manje parametra u jednadžbi (kraće i ugodnije oku). I sad kaže tekst: Kako su takvi procesi reakcija čvrstih tvari dost komplicirani i ovise o puno većem broju parametara od onih koji su dani u jednadžbi, mi možemo ubacit i njih u jednadžbu i bolje opisati naš sustav, ali onda nam opis postaje ograničen ISKLJUČIVO na eksperimentalne uvjete pod kojima smo proveli eksperiment. Što znači da naša proširena jednadžba nebi vrijedila za neke druge uvjete, a sustav je isti.

    Jako zanimljiva stvar. Bacilo mije razmišljanje u smjeru da ne valja previše analizirat situacije u životu jer su to na kraju krajeva pojedinačne situacije koje se neće više ponoviti. I onda sam otišo na povijest. vrijedi li je učiti iz istog navedenog razloga. Pojedinačne situacije. U redu, uzrok-posljedica, ali ako ideš dublje i dublje, dođeš da je to bilo koja situacija u povijesti pojedinačna i neponovljiva. Kao i ova reakcija između dvije čvrste tvari, gdje se ide u objašnjavanje procesa na atomskoj razini.
  • Dino
    2.2k

    Majki, koji bi bio neki primjer reakcije dviju cvrstih tvari. Zanima me jer sam uvijek dosad ucio o reakcijama izmedu plinovitih i tekucih.
  • Stihl
    3k

    Istina, svaka situacija u povjesti je pojedinačna i neponovljiva ali samo u slucaju ako nešto naučimo iz povijesti. Još iz rimskih vremena postoji izreka  „Historia magistra vitae est“ – „Povijest je učiteljica života“. I zato iz povijesti treba učiti. Na našu žalost, povijest se ponavlja, a ponavlja se baš zbog toga jer ljudi ne uče iz povijesti, te čine iste pogreške. Za takve neke pojedinačne situacije koje su ti se dogodile u povjesti, danas postoji doktrina koja se zove naučene lekcije, koje se proučavaju i koje upozoravaju kaj se moze dogodit i na koji način nešto odradit, a da se opet ne zajebeš. Izvorno, naučene lekcije spadaju pod vojnu doktrinu ali to ne znači da služe samo i isključivo za oružane snage.
    I molim te nemoj jednog dana bit jedan od onih likova, koji ce bit zaposleni u nekoj znanstvenoj ustanovi ili nedaj Bože politici i koji teraju ovakve filozofije, a zapravo ne rade ništa :joke:
  • Gelipter
    3.4k
    @Stihl Majki mi se čini kao dobar materijal za nekog spin doktora u budućnosti koji će iz sjene kreirati tokove domaće političke scene, sve će temeljiti na empirijskim dokazima, a Zona mu dolazi kao dobar trening.
  • Stihl
    3k

    Hahah definitivno. Baš zato sam ga odmah u startu upozorio da čovek ne ode u krivom smjeru, pa nam svima jos dodatno sjebe život hahaha
  • Majki2111
    2.6k
    Evo čisti školski primjeri
    Zn+S—>ZnS
    MgO+Al2O3–>MgAl2O4 (spinel)


    Daa znam nije tako jednostavno. Volim povijest, treba dobro izvagati kaj je slučajnost u povijest a kaj ne.

    Plus nisam za politiku :rofl:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.