• Neki tip
    18.4k
    EU je dala 4 milijuna eura za uređenje.NORTE

    Ovu info ipak malo treba upotpuniti.. da, dala je za uređenje, ali i konkretnu namjenu - smještaj migranata. Lokalna zajednica se protivila pa stoga i nije sređeno.

    Nije riječ o nekom "zamračenju" niti o odugovlačenju.
  • NORTE
    8.5k
    Da. Naselje 6 km od Petrinje je napravljeno 1996. donacijama iz svijeta, a ovako je izgledalo 2006. što se vidi po datumu na slikama.
    31z5avqv2d5z1kgd.jpg
    Kompletno uređeno s potrebnim uređajima za stanovanje i život. Tko je odgovoran za održavanje tj.uništavanje državne imovine pa danas nije spremno za prihvat hrvatskih civila? Čime se bavi civilna zaštita kad nema krize? Ovdje je sada moglo biti smješteno navodno do 6 tisuća ljudi, pod krovom i na toplom.
    qd8fs3luaeggljko.jpg
  • SAS1987
    13k
    Danas je počeo štrajk slovenske policije jer (opet) traže veče plate što je toliko naljutilo ministra Hojsa da je naredio da se objave plate zaposlenih u policiji :rofl: Nisu objavljene sve plate nego od "samo" 8694 osobe s imenom, prezimenom te gdje i što rade. Bruto plate su stvarno velike i nitko nije siguran što se sve broji ali izgleda da su svi dodatci (osim ručak i putne troškove) a moguće da je ubrojen i covid dodatak (mislim da je između 100€ - 200€ bruto). Ljudi su jako ljuti jer ovi iz javnog sektora često pizde da imaju jaku lošu platu i uvijek navede u kojem su platnom razredu a nitko nikad po pokaže platne liste sa svim mogućim i nemogućim dodacima. Cirkus je počeo :lol:

    https://www.gov.si/assets/ministrstva/MNZ/SOJ/Novice/2021/JANUAR/Place-MNZ_december_2020.pdf?fbclid=IwAR06W3E1k0j4s7uSbohfaQ1-3p14bqH3MJSbhimeh77f1EMSIebHFCpilDk
  • Dudu
    2.6k


    Vidim zašto bi se mogli žalit ovi ispod mjesta 8000, ali ovi na vrhu bome lijepe novce. Pogotovo Igor Razpotnik :D
  • Majki2111
    2.5k
    I nas Zagrebački rasjed se javio lred 10 minuta. Zaljulalo me. 2,2 a dojam je bio da je veći... valjda nebu više
  • NORTE
    8.5k
    2,2 a dojam je bio da je većiMajki2111

    2.6, opet iznad Markuševca/Čučerja.

    U Indoneziji u kojoj su potresi stalni, jučer je bio 6.2 (isto kao kod Petrinje) a prvi podaci kažu 78 mrtvih, 750 ozlijeđenih, 28.000 raseljenih.
    e7a91c34-6551-4f62-b8a1-86ebaa0b8be1.jpg?width=480&height=308
  • og1986
    2.9k


    Mislim da je taj potres kod Petrinje bio 6.7 te pošto skala potresa ide po logaritamskom zapisu.
    Ovaj u Petrinji je bio puno puno jači.
  • Majki2111
    2.5k
    Ma meni su tišina u stanu i mrak pojačali doživljaj. Svi usspavali osim mene. Nije bome bilo ugodno.
  • Neki tip
    18.4k
    Ljudi, zonaši dragi, pa ja upravo pišem svoj 3000. post na Zoni Dinamo! :gasp: Nestvarno mi to zvuči..

    I naravno da bi mogao biti napisan kao i bilo koji drugi, kao 2999 prije njega. Neki su bili dobri, pametni i potrebni, a neki bezvezni, promašeni ili makar nedovoljno promišljeni. Međutim, nijedan nije bio zlonamjeran.

    Ovaj tritisućiti ipak želim nekako „obilježiti“, nešto istaknuti, naglasiti, osvrnuti se pa u koju god da od ove dvije prvospomenute kategorije na kraju pripadne, u zadnju, zlonamjernu – sigurno neće. :smile:

    Autore komentara ispod novinskih članaka, razne forume i forumaše uvijek sam gledao nekako „svisoka“. Kao ljude koji imaju valjda višak vremena i manjak prijatelja. Anonimne dangube. Kakav bezobrazni i bahati promašaj..

    Godinu i pol od nečega što je za mene počelo kao ljetno ubijanje vremena s familijom na moru, između kupanca i nekog europretkola Dinama, postalo je dijelom moje svakodnevice. Prva stranica koju ujutro otvaram na svom mobitelu. Zadnja stranica koju ću pogledati prije spavanja.

    Zona Dinamo je mjesto na kojem sam propitao neke svoje stavove, neke učvrstio, druge promijenio pred tuđim, boljim argumentima. Ne samo kada su u pitanju Dinamo i nogomet.

    Zona Dinamo je mjesto gdje ću uvijek najbrže saznati sve što me zanima o voljenom klubu. Mjesto na kojem sam se puno puta nasmijao od srca, ali i na kojem su me mnogi vaši postovi dodirnuli skoro i do suza. Ma koliko patetično zvučalo..

    Nevjerojatno je ovo okupljalište ne samo krasnih dinamovaca, nego puno dobrih ljudi. Čini se možda i brzopletim tako nešto zaključiti, ali stotinu ste puta to mnogi od vas dokazali.  Bar u zadnjih godinu dana za to je, nažalost, puno prilika bilo.

    Međutim, ni zbog čije dobrote ne bih se zadržao na Zoni. Dobrota inspirira, no sigurno nije motiv za svakodnevno pisanje. Svakodnevno pišem, jer svakodnevno imam priliku i pročitati bistre uvide, promišljene stavove, argumentirane kritike, sjajne prijedloge i ideje, nadahnjujuće akcije.

    Zona Dinamo je, oprostite mi ako pretjerujem, Dinamova Agora!

    Hvala, zato, svima vama koji ste tu našu agoru izgradili.

    Hvala i svima vama koji pišete svakodnevno ili nešto rjeđe pa i svima oni koji samo lajkaju i ispunjavaju ankete. :wink:
    Svi vi, svi mi, tu agoru činimo živom i važnom.

    Neke sam forumaše u međuvremenu i upoznao. Smijala mi se i žena i prijatelji kad su me pitali „kako je bilo na upoznavanju sa zonašima..“, a ja odgovorio „ko na dobrom dejtu“. :smile:

    8 sati druženja prošlo učas. Ne ide to svugdje i sa svakim.. To se događa onda kada znaš da tu „ima nešto“, da ostanem vjeran metafori dejta.
    Kada znaš da si svoje vrijeme uložio, a ne potrošio.

    Puno je još zonaša koje bih volio upoznati i vjerujem da hoću.

    No dogodilo se to ili ne, vidio ja ponovno, uostalom, i one koje sam dosad upoznao ili nam se putevi potpuno mimoiđu, Zona ostaje mjesto okupljanja možda i najboljeg što Dinamo ima.

    Čudno je to zaista, ali biti (polu)anonimnom dangubom na Zoni Dinamo – čast mi je i zadovoljstvo! :smile:
  • Eduardo
    16.9k
    JBT, ovo ZONAŠI će se ukorijenit pa ćemo kao i o svemu oko ovog kluba početi raspravljati jesmo li ZONAŠI ili DINAMOVCI :sweat:
  • marcio amoroso
    31.4k
    @Neki tip sa Zapada Na ovako lijep post mi je malo pritisnuti lajk. Moram ti se zahvaliti za ovaj post. Sve ovo što si napisao vidim da dolazi iz srca i vjeruj mi da je i meni tako. Neizmjerno mi je drago da imamo mjesto gdje smo “svoji”
    Svaka ti čast još jednom na postu i drago mi je da sam te i osobno upoznao :clap:
  • Dudu
    2.6k
    :clap:
  • deda
    26.3k
    Legendo, moj naklon. Ako dozvoljavaš tvoj tekst ću sutra staviti na facebook. Naravno, uz tvoju dozvolu. :heart:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.