• marcio amoroso
    33.8k

    Tamo bi Slaven dominirao.
  • Infinity
    15.4k
    Evo na snetu covjek kaze da treba veliki stadion jer je Maksimir bio pun cak i protiv Anderlechta. S takvim se raspravlja o kapacitetu.
  • marcio amoroso
    33.8k

    Ljudi su dobili takav dojam da je Maks stalno rasprodan. Ludilo, redovi, karte bla bla bla.
  • deda
    29.4k
    Igrali bi oni našu ili zajedničku, a ne mi njihovu. Nije bitno kak se zove. Možemo je nazvat kako hoćemo.
  • deda
    29.4k
    Iskreno ne vjerujem da bi puno vise ljudi došlo na Vidi Fc da igra u našoj ligi nego na Slaven. Možda bi se dobili malo veći novci od sponzora i to je to.marcio amoroso

    Puno puta si rekao da vrijednost na TM korespondira s jačinom momčadi. Vjerujem da bi momčad koja vrijedi 2,5 puta više od Slavena došlo ipak gledati više ljudi.
  • Infinity
    15.4k
    Misljenja sam da bi takva liga bila nogometno jaca. Ne bi to bila atrakcija za 30.000 ljudi, ali bi sigurno vise ljudi gledalo Maribor nego Rudesa. Dobro, Maribor je neko rivalstvo, al evo taj Videoton bi isto gledalo barem 7-8.000 ljudi.

    U nekom idealnom raspletu to bi bio pun pogodak, al mislim da ta liga ima previse mana da bi se u to islo.
  • reziser
    6.5k
    po meni nikakva regionalna liga ne dolazi u obzir
    dal to slovenci mađari ili netko treći

    imamo regionalne lige u vaterpolu, košarci, rukometu i kaj nam je to donijelo? veću gledanost? NE nego propast drugih HR klubova....
  • deda
    29.4k
    Ponavljam još jednom. Prerano je za to. Moraju neke stvari još dozreliti. Ali moja vizija od prije deset godina u svim tim ligama se ostvarila, tj. njihov smjer razvoja, odnosa snaga, jačine koju će doseći. Sada dolazi ta druga faza kada klubovi koji iskaču u ligama moraju postati svjesni limita svojih liga i pogledati lijevo-desno i promisliti kako će se dalje razvijati, ako to žele. Sve te lige pojedinačno nikad neće biti jače nego što su sad (plus-minus 10%), pa tako ni njihovi vodeći klubovi, ali s ovakvom idejom situacija bi se za sve takve ambiciozne klubove promijenila.
  • deda
    29.4k
    po meni nikakva regionalna liga ne dolazi u obzir
    dal to slovenci mađari ili netko treći

    imamo regionalne lige u vaterpolu, košarci, rukometu i kaj nam je to donijelo? veću gledanost? NE nego propast drugih HR klubova....
    reziser

    To je apsolutno netočna teza. Regionalne lige su nastale zato što su se neki klubovi toliko uzdigli da ih drugi nisu mogli više pratiti. Oni koji su propali, propali su zahvaljujući nesposobnosti i nestručnosti. Prije svega govorim o košarci. Vaterpolo liga svim hrvatskim klubovima super štima. U rukometu su se izdvojili Zagreb i Nexe jer su drugi godinama bili miljama iza njih sa nikakvim naznakama da se namjeravaju i mogu približiti.
  • reziser
    6.5k
    što se dobilo s utakmicom mornar zvezda recimo, ili u rukometu PPD zeljeznicar? vec gledanost? veca kvaliteta? ne....

    kog zanima hrvatska vaterrpolo liga? nikoga. kog zanima rukometna liga? nikoga
    ili hrvatska kosarkaska liga...
    osim onih koji igraju u tim ligama
    s regionalnim ligama su se ubile "manje" sredine
    ali necu se ja raspravljati s mojim dedom :kiss:
  • deda
    29.4k
    Još jedna stvar. Ja pričam o svemu ovome zato što poznam situaciju u manjim sredinama (Bjelovar, Koprivnica, Križevci, Virovitica, Daruvar). Koprivnica je ovdje izuzetak jer je Silicijska dolina industrijski gledano za sve nabrojene gradove. Dakle, što hoću reći. Nema načina, nema sredstava, nema struke, nema ničega što može jedan Bjelovar dignuti u rukometu više ikad na razinu ni blizu Zagreba i Nexea, u nogometu da ne govorim. Sve to je copy/paste u 90% hrvatskih gradova. O demografiji da ne počinjem. Dinamo možda i može nekakvom abnormalnom mobilizacijom i motivacijom navijača dovesti 5 hiljada ljudi na Rudeš, ali HNL je tu gdje je, ni vrit, ni mimo. Korekcija Rudeš-Varaždin ili Šibenik i to je to. Nema ekstra novaca koji će ligu dignuti gore 30-40 %. Ne dok ova država ne prestane sa svekolikim izumiranjem.
  • deda
    29.4k
    što se dobilo s utakmicom mornar zvezda recimo, ili u rukometu PPD zeljeznicar? vec gledanost? veca kvaliteta? ne....

    kog zanima hrvatska vaterrpolo liga? nikoga. kog zanima rukometna liga? nikoga
    ili hrvatska kosarkaska liga...
    osim onih koji igraju u tim ligama
    s regionalnim ligama su se ubile "manje" sredine
    ali necu se ja raspravljati s mojim dedom :kiss:
    reziser

    Manje sredine su u nogometu uništene, propale, izumrle baš zbog igranja HNLa, a ne regionalne lige, jer ljudi kod nas nemaju pameti, grizu više no što mogu prožvakati (Suhopolje, Metković, Sl. Brod, Pazin, Čakovec, Dubrovnik, Topolovac, Kamen i još mnogi). Evo hvala Bogu Šibenik, Zadar i Varaždin se vraćaju nakon godina sunovrata. Ali ako ponove istu stvar još jednom nestat će s lica zemlje, vjerujte mi. Za Cibaliu i Split još nismo sigurni hoće li biti zbrisani ili će preživjeti.
  • LovroZG
    1.3k
    Košarka i rukomet nam imaju probleme jer saveze vode nestručni ljudi koji nemaju tri čiste, a ne zbog regionalne lige. U vaterpolu pak je teško pričat o propadanju sporta kad nam regionalnu ligu igra cijela prva liga.

    Ono šta se iz tih liga može vidit je da su preslika nacionalnih liga. Ak ne paziš na prihode i rashode, propadaš. Ak ne radiš (kvalitetno) s mladima, nema budućnost, ak samo bez plana dovodiš hrpu stranaca, najčešće ćeš dobit cirkus. I još je problem to šta zapravo propadaju oni manji klubovi koji ostaju van rih regionalnih liga jer gube i ono malo ljudi koji se zanimaju njima, a često im igrači odlaze prvom prilikom u jače klubove.

    To bi bila šteta da se nama dogodi jer realno, van Zvezde, u regiji ne postoji klub koji nam može konkurirat. Ostali klubovi nisu(ak uopće jesu) puno jači od Belupa pa bi bila šteta da zbog takvih tekmi uništimo Belupo i Goricu u HNL-u.

    Jedina regionalna liga koja bi nam kvalitetno odgovarala bila bi ona s Austrijancima i Česima jer oni imaju RBS, Slaviju, Viktoriju i Spartu, a ponekad se i drugi klubovi tipa Jablonec, Rapid, Austrija i LASK dobro poslože. Sam je problem šta su oni zadovoljni svojim ligama.
  • Kwedi
    3.8k
    što se dobilo s utakmicom mornar zvezda recimo, ili u rukometu PPD zeljeznicar? vec gledanost? veca kvaliteta? ne....reziser

    lupaš napamet.

    vjerojatno najjača liga na svijetu nakon europske lige.

    kaj se tiče košarke, regionalna liga je dobra, ima 4-5 jakih klubova, ima zajebanih gostovanja poput mornara ili igokee, zanimljiva je osim što je zvezda super jaka.

    sad postoji i druga regionalna liga; tko je kriv osim sami sebi što osim jugoplastike nema nijedan hrvatski klub? isključivo sami ti klubovi, koje vode kreteni,budale i imbecili - kao i u nogometu,a za krivnju se narodu prodaje jeftina patetika tipa "gledanost"

    al nečija jačina, donosi kvaliteti, a to što nema gledanosti je problem svakog sporta generalno, neovisno je li domaća ili regionalna liga.
  • reziser
    6.5k

    kome je regionalna liga digla kvalitetu? ciboni, cedeviti, "jugoplastici"?? PPDu?

    vidi se po njihovim rezultatima u evropi, a i po reprezentativnim rezultatima u tim sportovima koji su sve losiji

    no skrenuli s teme, tu je tema stadion
    dao bog da se bilo sto napravi sa sradionom jer ovo je ruglo od prije 40 godina
    i nemogu vjerovati da nitko nema snage, novaca, volje pomaknuti nesto s mrtve tocke
    dal na maximiru, kajzerici, blatu....o svem se to da pricati
    i tak mi tu nemozemo nista osim laprdati
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.