• Paggini
    10.7k
    Zasad su mi top 2 trenutka njihov antologijski odlazak skauta u Afriku DVAPUT a i cijeđenje klupske blagajne jer se trebalo placat putovanja juniorima hahah.

    Zamisljam samo da Dinamo ima ovakvu skupstinu, doslovno bih plakao nad bocom rakije
  • Danko
    763
    Meni je ovo top
    "Dobili smo nagradu za kampanju Prgava familija."
    :)
  • Nino Bule
    12.1k
    I ove Spurse fakat ne kužimdeda

    Mali stvarno je megatalent, sad klubovi ranga tottenhama, chelsija i takvih koji imaju para ali ne zele kod njih dokazani igraci beru sve te mlade talente po brazilu, argentini, africi koji budu dominantni u mlađim kategorijama, odigraju sa 16 god 5-10 seniorskih utakmica i pljunu za takve 10-20 mil eura, uberu takvih 5 i nadaju se da ce 1 ispast svjetske klase ranga real/city a od ostalog da dobe par rotacijskih igraca zadovoljni, novi trend koji je krenuo zadnjih godinu i pol dana i tek cemo vidjet rezultate.
  • Jurki
    9.7k
    Letimicnim pracenjem njihove skupstine.. mogel bi zakljuciti da je ovo samo pocetak kraja.
    Imaju par igraca koje mogu prodati.. uz sigurne postotke kod prodaje malo im bu ostalo.
    Dubioze su po meni prevelike i njihova mantra kako budu sve financijske dubioze pokrili eventualnim transferima ne piju vode.
    Vuskovic navodno ima 30 posto transfera, U prodaju Jenkija se ukljucil zalizani.. znaci sica bu ostala.. Od Sigura nemreju dobiti neku vrlu paru..
    Ostale igrace mogu prodati pod ogrijevno drvo i to na klaftre za sitnis.
    Upitne su im i donacije za place Kalinica, Letvaje i Perisica..(nitko ne daje pare na đemdo).
    Europa im bu na sitno donesla..skupina se nemreju dokopati.. a pretkola su kurcina
    Mozemo u doglednoj buducnosti ocekivati sve cesce upade cobana na teren, premlacivanja igraca, angaziranje raznih letvi pod pojacanja i "strucnjaka" za trenerska rjesenja.. za koja bu Karoglan - Guardiola.

    Edit: drago mi je da su konacno oni sami razrijesili mitologiju zvano "ogromno clanstvo". Jebes takvo clanstvo od kojeg klub ima 0 eura prihoda.
  • Jaro
    6.1k
    jos se svadjaju, pa je jedan od argumenata: s.d.d. ne moze imati clanove - a recenica prije imamo najvise clanova ikad u povijesti svemira i sire...
    Poslovno uspjesna godina s financijskom katastrofom.
    U minusu su koji ce pokriti kad dodje lova od Vuskovica, imaju kredu od 6 milja funti(?) Koji ce isto zatvorit od Vuskovoca, imaju jos 2 kredita koja nisu jos nasli kako ce pokrit.
    Napunit ce kasu od skupina KL, ali ce sve potrosiit jer je skupo putovati...
  • Droljo
    6.4k
    Dobri su...
  • Jurki
    9.7k
    sve ok ta sranja se mogu pokriti transferima.. ali upitno je kojim transferima?
    Ma koja skupina KL? Nisu jos ni trenera nasli.. kadar nedefiniran..
    Ak dojdu do playoffa smatral bum to svjetskim cudom.
  • Brusa
    981
    to sa tim članarinama sam čitao davno, ali nisam siguran da sam shvatio. Koliko sam ja skužio lova od članarina ide udrugi n h, koja onda od te love kupuje dionice hajduka ili posuđuje tu lovu hajduku hajduka ?
  • Klenx
    4.5k
    Vuskovic navodno ima 30 posto transfera, U prodaju Jenkija se ukljucil zalizani.. znaci sica bu ostalaJurki

    Slažem se, Vuškovića je prodavao Zahavi, siguran sam da ga on nije utrpao bez bar 20-25% provizije od transfera.

    Bara također Pukstasa.

    Još jedna ovakva sezona s približnim budžetom, a bez Europe i oni će dogodine kvake na vratima prodavati ciganima da prežive.
  • Efes Pilsen
    7.3k
    S obzirom da dionicko drustvo ne moze imati clanove osnovana je udruga Nas Hajduk koja izdaje clanske iskaznice, a prikupljena sredstva (umanjena za troskove oko istih) se uplacuju na racun kluba kao pozajmica.
    E sad, dolje tvrde da udruga tu lovu nikad nece trazit nazad. No, misljenje vecine je da ce trazit dionice.. Tako da svi clanovi udruge Nas Hajduk zapravo kupuju dionice Hajduka za udrugu s odgodom transfera..
  • Jurki
    9.7k
    kolko ja znam kupuju dionice. A ljudima se predstavlja da su clanovi kluba.
    Blagoreceno ljudi su prevareni.
    Ako zelim biti clan Dinama, placam clanarinu na racun Dinama, ako zelim biti clan FD placam na racun FD itd.
  • Majki2111
    2.8k
    Trebamo se posvetiti drukčijem načinu razmišljanja. Iskustvo iz biznisa kaže da treba razmišljati radikalno drukčije. Izazivači moraju biti brzi, pametni i inovativni da bi ugrozili tržišnog lidera. Znanost, tehnologija u skautingu, trenažnom procesu. Drago mi je da obučavamo statističara. Mislim da nam treba suvremeni odjel kvantitativne analize. Tu već kasnimo pet godina. Moramo imati najbolji softver, najbolje baze podataka da bi napravili značajniji iskorak. Doveo bih najboljeg podatkovnog analitičara u Europi. Platio bih ga koliko treba. Kada gledamo najbolja rješenja iz prakse, zašto se ne obratiti našem klubu prijatelju Benfici i vidjeti kako su oni uspostavili sustav statističke analize. Gospodin Kalinić ima brojna poznanstva i to možemo iskoristiti. To nije jeftino, ali nije ni puno skuplje od godišnjeg ugovora nekog našeg igrača. Statističkom analizom možemo pronaći i trenera i igrače.Hajdukova skupština
    Ostatak citata je dobar i ima smisla.
  • Efes Pilsen
    7.3k
    A moj Majki statisticka analize je toliki novitet da je film Moneyball izasao prije 13 godina. Ne postoji profesionalni klub s ambicijom koji ne koristi neke od sveprisutnih analitickih firmi. Nema tu nista novo niti revolucionarno, pa i sam kaze da kasne bar 5 godina. Znaci dok nadodu vec je nesto drugo aktualno.
    Druga stvar, Hajduk kao klub ili njegovi navijaci svoj klub vide kao velikana kojem je obveza trofej svake godine. Taj i takav klub moze radit samo kratkorocne eksperimente sto znaci da se novoj ideji nece dat ni vremena.
    Razvojni klubovi, klubovi bez pritiska rezultata su za eksperimente jer imaju potrebno vrijeme i prostor za posten razvoj nove ideje. Jaci klubovi to samo iskopiraju ili uzmu vec iskusne ljude kao sto Chelsea cerupa Brighton, pa sad po novom i Leicester i slicno..
  • Jurki
    9.7k
    koji k ce zaposljavati analiticara.. imaju sofu. :rofl:
  • Mali dioničar
    15.1k
    Naravno da sportsko dioničko društvo može imati članove. I Rijeka i Osijek imaju članove. Imaju članove i Arsenal i Manchester United.

    Treba razlikovati člana kluba od člana Skupštine.

    U dioničkom društvu su članovi društva sve one osobe koje imaju udio u kapitalu društva i svatko od njih ima pravo doći na Skupštinu društva, pitati sve što ga zanima, a društvo ima obvezu izvjestiti ga o poslovanju.

    Za razliku od članova društva, članovi kluba imaju neke uglavnom financijske i marketinške pogodnosti koji im omogućavaju neke uštede i to je njihov motiv učlanjivanja.

    U gigantima poput spomenutih engleskih klubova upravo članstvo ti daje mogućnost kupnje ulaznice. Tamo ljudi kroz uplatu o članstvu praktički doniraju vlasnike kluba za kontračinidbu pravo kupnje ulaznice.

    Biti član kluba koji je dioničko društvo (znači ne miješati sa dioničarem) je otprilike kao skupljamje bodova u Drogerie Marktu ili bilo kojem trgovačkom društvu koje tvoju vjernost (potrošnju) nagradjuje popustima i drugim pogodnostima u budućem razdoblju.

    To što Hajduk izvodi sa svojim članstvom i na koji način udruga NH dolazi do dionica kluba sam više puta komentirao i to smatram ozbiljnom prevarom u najboljoj maniri hrvatskih privatizatora koji do upravljanja društvom dolaze tudjim novcem.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.