• Crusades1986
    11.9k
    Znači ovo mu je teški minus :down:
  • deda
    32.6k
    Koji minus, za mene su mrtvi od danas.
  • SAS1987
    14.7k
    Uf, ovo bi bilo top pitanje za Škoru na podcastu :smile:
  • reziser
    6.8k
    malo o tomasevicu:

    S 21. godinom već sam bio savjetnik UN-a za okoliš. Bio sam predstavnik UN-a na najvećoj konferenciji za okoliš s 20. godina. Vodio sam višemilijunske projekte iz EU fondova.

    Bogato iskustvo, nema kaj.... :rofl: :rofl:
  • The Undertaker
    5.1k
    Ja sam imao priliku pratiti malo detaljnije tu politiku na lokalnom nivou (manji grad) jer mi je jedan prijatelj bio ''u centru zbivanja''. Tu su vam ideološka prepucavanja samo fasada za naivne glasače. Sve se svodi na ti meni, ja tebi dogovore. Čak i među, prividno, najljućim oponentima. Za vlast će koalirati svatko sa svakim, ukoliko se mogu dogovoriti.
  • martens
    323
    Međutim, ovdje nije stao iza (svoje) ideje, već jednog svjetskog (zapadnog) prilično manipulativnog pokreta. Naravno da to ništa ne mijenja u pogledu njegove (ne)sposobnosti da vodi Grad, ali govori dosta o naravi skupine na čijem čelu stoji. Nije da je ovo neka posebna novost, ali je zgodan podsjetnik.

    Kad se na pragu 40ih boriš protiv samopercipirane "nepravde" na drugom kraju svijeta, meni to ne ipak ne govori da si krasan čovjek koji osjeća probleme slabijih, već nešto drugo.

    Ima jedna epizoda u Dr. Houseu gdje pacijent zbog moždanih problema ne može izgovoriti laž pa kaže svojoj ženi nešto u stilu: onaj tko se zalaže previše za velike stvari to radi jer zna da u stvarnosti nije sposoban napraviti ništa bitno.

    Prilično sam siguran da ćemo imati prilike to provjeriti, da će Tomašević biti gradonačelnik.

    Vjerujem mu da mu je stalo do grada, do općeg dobra, vjerujem i da je pošten (u smislu motiva ulaska u politiku), ima i posve solidno obrazovanje. Nije to malo, jer nije baš često.. tako da sigurno ima svojih aduta.

    Je li se takav, pun velikih ideja i sanja, sav idealističan i gorljiv za svjetsku pravdu, u stanju pragmatično boriti s bitnim problemima grada - bumo vidli. Želim mu uspjeh, naravno, ako izbore dobije.
    Neki tip sa Zapada

    Pa i kleknuo je pragmatično. Nije sigurno kleknuo jer ga strašno pogađa nepravda prema crncima u americi, i can't breathe i slične pizdarije. Kao što se ni Jelena Februarska nije sama skovala ono o bijelom muškarcu na poziciji moći.




    Uostalom za što je bitna ideologija kad su u pitanju lokalni izbori osim za nazive parkova, ulica i trgova eventualno?
  • masacusec
    3.5k
    Treba započeti s pozitivnim stavom...a ne vječito nihilistički i destruktivno nastupati prema ljudima. Zaista nisam apologetik tomislava tomaševića,naročito ideološki, no izgledno je da će biti gradonačelnik (sudeći po dosadašnjem javnom mnijenju). Na kraju krajeva, čovjek je proaktivan. A da mi ideologija bude nit vodilja danas u 21. stoljeću kada se borimo za svoj kruh?? Nebu išlo! Zna se kada se vodilo ideologijom....onda kada je grmilo!
  • Bosna86
    11.6k
    Uostalom za što je bitna ideologija kad su u pitanju lokalni izbori osim za nazive parkova, ulica i trgova eventualno?martens

    Zagreb je izglasao proračun od 13.6 milijardi kuna za ovu g ... Slažem se da je opseg vlasti manji, ali to je još uvijek ogromna količina novca za isfinancirati puno projekata... Nije bas da će sav novac završiti za place u Holdingu i krpanje rupa na cesti
  • BlauDivision
    464
    Tek sam jučer otkrio kako naziv španjolske radikalne ljevičarske stranke Podemos u prijevodu na hrvatski znači Možemo. Znači sestrinska stranka, komunistička intrenacionala. Mogu zamislit razgovor Urše Raukar i španjolski drugova o ulogi jugoslovenski "španaca" u španjolskom građanskom ratu :joke: A evo malo o ekonomskom viđenju stvari u Španjolskoj nakon što je španjolski Tomašević preuzeo vladajuće uzde https://www.ft.com/content/0de7ca9c-2196-11ea-b8a1-584213ee7b2b
  • The Undertaker
    5.1k
    Nadam se da vam je jasno da izabrani mora, prije svega, zadovoljiti interese lobija koji su ga financirali, posebno kad je kolač koji se dijeli velik kao što je u Zagrebu. Zato je jako bitno znati tko koga i od čega financira i "gura". Za stranačke kandidate je, manje više poznato. Za neovisne tek treba doznati. Za Tomaševiće konkretno ne znam. Nešto se govori da je Tedeschi u pozadini ali ne znam koliko je to provjereno. S obzirom na krug koji ga podržava, ne treba biti veliki prorok pa zaključiti da će sredstva za financiranje raznih, uvjetno rečeno "lijevih" udruga bit veća ili barem drugačije raspoređena.
  • BlauDivision
    464
    Naime, od 167 registriranih političkih stranaka, 71 nije izvijestilo o donacijama dobivenim u prvoj polovici ove godine zbog čega mogu biti novčano kažnjene od 10 000 do čak 100 000 kuna. Među njima je i stranka Radnička fronta, članica zeleno-lijeve koalicije Možemo.
  • Neki tip
    21.3k
    Pa i kleknuo je pragmatično. Nije sigurno kleknuo jer ga strašno pogađa nepravda prema crncima u americi, i can't breathe i slične pizdarije. Kao što se ni Jelena Februarska nije sama skovala ono o bijelom muškarcu na poziciji moći.

    Uostalom za što je bitna ideologija kad su u pitanju lokalni izbori osim za nazive parkova, ulica i trgova eventualno?
    martens

    Naravno da Jelena nije sama skovala onu bezvezariju, u hrvatskom kontekstu, u njenoj neprimjenjivosti i leži dobar dio besmislenosti. Pa i nakaradnosti.

    Je li Tomašević kleknuo pragmatično ili idealistički, i ti i ja nagađamo i pretpostavljamo.

    Sudeći po njegovom aktivističkom putu i žaru, sudeći po onoj pored koje je kleknuo (ona plava do njega je Benčić), sudeći na temelju rasprava u kojima sam s možemašima puno puta sudjelovao, moja je pretpostavka da je kleknuo jer vjeruje kako je to ispravna stvar za napraviti. Jer time daje svoj mali doprinos boljem i pravednijem svijetu.

    Ok, možda nije puno promišljao o tome, već naprosto sjeo na vlak na kojem se očekuje da bude viđen, ali to je sve od pragmatičnosti u tom potezu. Ne bih rekao da je to neki ciljani potez privlačenja birača. Ako jest, ako klečanjem jer se ne može disati pod bijelim muškarcem na poziciji moći preko oceana, doista pragmatično okuplja i privlači birače, onda smo u većem k...cu nego što bih na prvu rekao (tada me nimalo ne brine on, ali me ozbiljno zabrinjava društvo u kojem živim).

    Da ideologija nije (osobito) važna za lokalne izbore - slažem se. Zapitao sam se samo, eto "naglas" odnosno na ovom forumu, ima li netko tko u woke kulturi vidi nešto pozitivno, kapaciteta vidjeti život oko sebe. Za Jelenu sam siguran da nema, za Tomaševića se svakako nadam da ima.

    Čovjek je budući gradonačelnik, dao mu ja glas u drugom krugu ili ostao kod kuće.
  • Fanboy
    2.6k
    Naravno da su izbori uvijek ideološki i da se oko ideologije jako puno vrti...Stranak Možemo je i nastala na temelju ideologije i svi ljudi koji se nalaze oko Tomaševića prvenstveno se bore za takve stvari. Pa skoro su svi članovi udruga Baba, Antifašističkih udruženja, feminističkih udruženja i za prava žena, centra za mirovne studije i ostalih kojih se tiču migracija, zaštite okoliša što je danas nova ideologija gdje se ljudima nabija grižnja savjesti, deru ogromni porezi i kupi velika lova...U duhu toga će se i postavljati ravnatelji i ostali odgovorni ljudi za takve stvari.

    Kažem, najveća pljačka koja će se događati narednih godina će ići preko zelene energije, a isto to će se događati i u Zagrebu. S obzirom da mediji jako stoje iza Možemo, a Index je jedan od njihovih donatora onda će se te stvari zataškavati. Hrpa ljudi koja od svojih fakultetskih dana nije bila dan u realnom sektoru, već na državnoj lovi će riješiti probleme Bandićeve ostavštine i to još će im trebati SDP na čijem je čelu Bandić 3 puta postao gradonačelnik i koji je upetljan u dobar dio kriminala u Zagrebu od samog starta. Pa Bandić tih 10-ak godina je i zapošljavao ljude bliske SDP-u...
  • Neki tip
    21.3k
    obzirom da mediji jako stoje iza Možemo, a Index je jedan od njihovih donatora onda će se te stvari zataškavati. Hrpa ljudi koja od svojih fakultetskih dana nije bila dan u realnom sektoruFanboy

    Odakle ti da je index jedan od njihovih "donatora"? Možda medijskih pokrovitelja, mada je i to upitno. Babić je više licemjerni i nedosljedni liberal, nego ljevičar tipa možemaša.

    I ne znam zašto bi dan u realnom sektoru bio neka referentna točka sposobnosti i pameti.

    Nijedan dan u "realnom sektoru" nije provelo 90% (nagađam, ali teško da promašujem) sveucilišnih profesora. Diskreditira li ih to za bavljenje politikom?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.