• reziser
    6.8k

    tako je bilo i dok ime nije bilo dinamo
    svima su bila puna usta, kad se vrati dinamo, idemo na svaku tekmu? je da
    isli na prvih par tekmi i onda po starome
  • reziser
    6.8k

    kwedi,
    ista stvar i sa PPDom
    čak PPD igra ligu prvaka, prolazi grupu,
    a gledatelja uz sve podjeljenje karte, oko 3000....
    dvorana nova, komfor, toplo, krov, blalba
    gdje su ljudi?
  • marcio amoroso
    36.4k
    Ja sam bio na Maksu kad je padala kiša i čovjek je sjedio ispre mene sa dvoje djece. Dječak i djevojčica po nekih 8-10 godina. Kad je kiša krenula da pada jače čovjek je htjeo da ide ali su se djeca (legende) odupirala i natjerala ga da ostanu i po kiši. Imali su kabanice ali smo svi pokisli momački. E šta je bit, bit je da taj čovjek vise neće doći ako je ikakva mogućnosti da će kiša padati. Naravno da nebi imali rasprodan stadion stalno ali bi bila i pomama za kartama kad bi imali neki stadioncic od 17, 18 tisuća. Ne znam kakvo je vaše mišljenje ali ja mislim da normalni ljudi koji sjede u upravi i rade svoj posao i jedan lijepi stadioncic koji u svom sklopu ima i neki shopingcentar da gospođe mogu šetati i pit kavu dok mi deremo grla bi donio prosjek od 10 milja.
  • reziser
    6.8k
    možemo mi opet o stadionu...
    dok je banderasa, nema ništa osim pranja love na uređenje maxa
  • marcio amoroso
    36.4k

    Ma ja mislim da je kwedi jučer napisao. Dinamo mora sad krenuti u gradnju stadiona. Može se to i bez Banderasa. Sad je idealno vrijeme, Hrvatska je uzela srebro, Dinamo je prezimio, račun nije u lošem stanju a potencijala još brdo. Ne neki megalomanski projekat nego malo veća Rujevica sa svim natkrivenim tribinama. Ne mora biti ni 18 tisuća, nek bude 14.
  • Infinity
    16.4k
    Stadion ne bi nuzno znacio povecanje posjete. Ja sam ovdje napravio analizu par klubova koji su dobili nove stadione prije desetak godina. Nekima se gledanost dugorocno povecala, a nekima nije(cini mi se Trnava). Neki su rasli i na starim stadionima pa je novi bio nuzan (Shaktar).

    Evo primjer samog Dinama. Sjecamo se svi onog 'renoviranja' 2011. godine. Dinamo je tada dao ulaznice za kunu u kvalifikacijama kada je na tri utakmice bilo svaki put preko 30.000 gledatelja. Od 13.07. do 17.08. trajale kvalifikacije, tj. tri utakmice u kojima je bilo na svakoj preko 30.000 gledatelja koji su dosli vidjeti stadion. U istom tom razdoblju je Dinamo odigrao tri HNL utakmice protiv Intera, Cibalije i Karlovca. Posjeta je bila 1.500, 1.500 i 1.600 gledatelja. Zasto tad nitko nije dosao vidjeti prekrasno usminkani Maksimir?

    Ja sam misljenja da bi novi stadion Dinamu digao gledanost, ali da bi to dugorocno nesto malo. Evo sad na male utakmice dodje 2.500 ljudi. Misljenja sam da bi to izaslo maksimalno na 4.000. I to ne pricam o prvoj ili drugoj sezoni, nego za 4-5 sezona i govorim o utjecaju samog stadiona. I to 4.000 mi djeluje previse optimisticno. Al sigurno da bi neki manji, ugodniji i ljepsi stadion bio puno bolje ispunjen protiv Osijeka i Rijeke, te da bi uglavnom bio pun protiv Hajduka.
  • xavier
    12.1k
    Ja sam misljenja da bi novi stadion Dinamu digao gledanost, ali da bi to dugorocno nesto malo.Infinity

    Upravo tako i ja mislim.
  • Guinness
    2.2k
    Da ali je razlika 4k ljudi na novom stadionu od 15,20 tisuća di će od 4k ljudi bit 50% ultrasi a razlika je 4k ljudi na 35,40k ljudi di to izgleda u najmanju ruku žalosno. Evo recimo juče ; 3,5k ljudi na Hitrecu, atmosfera prema svim medijima "užarena", milina za vidit gotovo pun "stadion", a da je ista stvar bila na glavnom terenu bilo bi žalosno i sramotno bi izgledalo. Šta ne?
  • xavier
    12.1k
    mislim da nitko ovdje ni ne govori protiv novog stadiona i gotovo svi smatramo da mora biti manji od ovog koji imamo danas. Tko želi biti na svim utakmicama i kupiti godišnju, taj će je i kupiti, a za one koji čekaju samo Real ili Barcu, za njih me nije briga hoće li ostati bez karte ili neće.

    No isto tako sam siguran da od novog stadiona ništa još neko vrijeme.
  • Mali dioničar
    15.2k
    Mislim jučer je atmosfera bila ok, ali to da bila užarena se piše otprilike kao i silnoj klasi dečki koji su igrali, a objektivno je na terenu bilo 15tak igrača za koje nemam pojma kako su stigli do Dinamovih i Liverpoolovih juniora.
  • reziser
    6.8k
    kwedi, nemoze dinamo sam bez banderasa
    nema zemljista bez grada
    a obnova maksimira isto tako
    tako da smo do daljnjeg :cry:
  • Kwedi
    3.8k
    dvoranski sportovi su pokazatelj da komfor nije faktor.

    velike ampltitude u posjeti između euro i hnl utakmice(ili drugi sportovi; badel i liga prvaka, cibona i euroliga) je jednostavno pokazatelj da ljudi žele gledati nešto novo(znači ozbiljan euro protivnik, napetije, interesantnije...), što dovodi do toga da im motiv nije dinamo kao takav već sam događaj.

    isti kurac je i snježna kraljica; na početku bilo ne znam koliko tisuća,a danas sa svim badava kartama i osiguranim prijevozom - ljudi to ne žele gledati, vidli jednom i doviđenja.

    kao i noć muzeja, hype jer je badava, jer je razvikano i zato što su muzeji do ponoći pa ljudi to pretvore u večernji izlazak,a ne zato što ih zaista zanima izložba naivne umjetnosti, rudnik u tehničkom muzeju ili gliptoteka.

    pomiriti se s činjenicom da ljude ne zanima dinamo, barem ne u mjeri da ga doživljavaju kao svoj klub već ga vide kao sredstvo zabave za taj večernji četvrtak,a preko vikenda će otići na sljeme, biciklom do pisarovine, doma gledat konana ili biti u birtiji jer im je ta zabava/dokolica bitnija i važnija od druge "zabave" - dinama.
  • Guinness
    2.2k
    Stoji, xavier, sve 5. Neznam zašto al uvijek imam potrebu napomenuti to čim krene ta tema... A šta se gradnje tiče tu hipotetski, od para za Olma napravit stadion na način kao u Udinama; rušit tribinu po tribinu i tako i gradit... Al dobro, pauza na poslu pa i ja odo u širinu.
  • deda
    32.6k
    Zaključak je tu smo gdje jesmo, na 2500 do 5000 ljudi koji konstantno pohode Maksimir. Ponavljam po 1000ti put, radit na sebi, radit na prijateljima i poznanicima, radit na jednom po jednom čovjeku, jer masa se jednostavno neće pojavit iz ničega jer ona ni ne postoji.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.