• Mali dioničar
    15.2k


    Evo, pisali smo u isto vrijeme, slažem se sa svime kaj si napisao.
  • Infinity
    16.4k
    Ljudi jednostavno nemaju naviku. Sve je u toj navici. Ja sam navikao gledati lokalnog nizeligasa i idem ga gledati protiv sklj klubova dok na TV-u igraju Manchester-Liverpool. Prije sam znao otici pogledat kadete i juniore, al nisam isao ima vec 3-4 sezone, jednostavno sam izgubio naviku. Seniore pogledam i u gostima kad igraju negdje blize. Kuci odgledam 90% utakmica, ponekad me smete neka obaveza, al uvijek se igra nedjeljom, imamo i krov srecom pa mi ni kisa ne pravi problem.

    Misljenja sam da tako i u ljudi u Zagrebu nemaju naviku odlaska na utakmice. Isto sam tako misljenja da je malo problem okoline. Kad ti ne ide nitko iz drustva, a tebi se ide, ne ides ni ti jer nemas s kim. Ja dok sam radio i boravio u Zagrebu isao sam sam na utakmice. I na ovog lokalca uvijek idem sam, eventualno da mene netko pita, nikad ne trazim nekog da ide sa mnom. Al to je moja navika. Ljudi kad nemaju s kim negdje otici onda nece ni ici, jer misle da ce biti ismijani ili im je jednostavno nezanimljivo da idu sami. Meni je tako cudno vidjeti nekog da sam sjedi u kaficu, pije kavu/pivu, ja to ne bih mogao ni par minuta dok nekog cekam, a svaki dan sam u kaficu. Jednostavno mi je neobicno i pricekam ispred da netko od drustva dodje i idemo unutra. Tako je ljudima neobicno da sami odu na utakmicu i to razumijem.

    Zato klub mora raditi na privlacenju ljudi na utakmice, jer mozda ima 10.000 ljudi koji zele doci, ali moras privuci jos 10.000 ljudi s kojima bi oni dosli.

    Mislim cak da klub ne koristi ni blizu potencijal svojih drustvenih mreza. Na facebooku imaju preko pola milijuna pratitelja i ne bi bilo zgoreg da za samo jednu utakmicu pokusaju 'silovati' taj facebook najavama utakmice. Ja pratim tu stranicu pa znam danima ne vidjeti neku objavu. Imas tu i placene oglase koje mozes suziti na Zagreb i okolicu. Jednostavno trebaju nesto pokusati, jer meni ostavljaju dojam da na privlacenju ljudi ponekad nesto rade, ali ni blizu koliko bi trebali. Mozda ne bi bilo lose ni uzeti neku marketinsku tvrtku, platiti im pa da na kraju vidis da li se to isplati.
  • deda
    32.6k
    Naći ću negdje statistike iz juge, ali šokirat ćeš se kad vidiš da Dinamo ima najviše sezona na prvom mjestu po prosjeku gledanosti. Činjenica je da je Dinamova publika razmažena i da su posjete bile sklone amplitudama, ali potrudit ću se naći dokaze za moju prvu tvrdnju. Hoću reći da su drugi klubovi imali još veće amplitude i slabiju gledanost.
  • 000
    946
    Ja npr. gledam svoj kvartovski klub, i ovu sezonu sam preskočio tek jednu ili dvije utakmice u svim natjecanjima.
  • marcio amoroso
    36.4k
    Ma samo stadion da se napravi i da nova legitimna uprava dođe. Imali bi mi tada 10 milja prosjek. Mislim i jedno i drugo je nažalost utopija ali bi se definitivno drastično digao prosjek.
  • reziser
    6.8k
    sve je stvar prioriteta, nekom je odlazak na tekme, vecini odlazak u shoping centre, nekom odlazak u prirodu, a nekom lezanje doma i drkanje po forumima

    svi su postali jako komotni. neda im se na tekme, jer razlog ovaj razlog onaj. zadnjih godina je bio razlog tatta...e sad...da li je to bio pravi razlog? mislim da nije....ali je bila odlicna izlika
    sad dolazi do promjena, i? ima li pomaka na tribinama HNLa? nema....
    koji je sad razlog? tatta, huligani, obitelji s djecom, krov, komfor, koji qrac?
  • Bosna86
    11.6k
    Moze li netko link za Marcinka
  • Mali dioničar
    15.2k


    nije mamić nego njegove laži...Mamića nitko nije doživljavao negativno dok je pričao da želi ultrajaki Dinamo a onda kad je krenula rasprodaja, a ambicije kluba su se svele na sudjelovanje u europskim natjecanjima, punjenje proračuna kluba kroz kotizacije Uefe i punjenje privatnih džepova kroz transfere, ljudi su rekli da im se to ne da gledati...obični ljudi, a ne BBB...Dinamo je bio najmanje gledana momčad LP i EL i to samo zato jer je čovjek pokazao ambiciju jedino za transfere, a za plasman nije mario...jedini period bez transfera je bio kad je brat postao trener pa se njega nije htjelo oslabljivati.
  • Mali dioničar
    15.2k
    08sjv8v8npvowrvy.jpg

    Evo Deda, poklopilo se sa borbama za naslov prvaka 1979, 1982 i 1983.
  • reziser
    6.8k

    htjedoh reci, da nasem narodu, zagrepcanima uvijek smeta neki qrac da ne odu
    te nije dinamo, te nije uprava, te nisu rezultati, ovo ono
    sve dodje na isto da ljudi NE dolaze!
    osim na jake evropske kad je IN
    tu su mnogi hvalimi Medvešćak, PR, reklame, kurac palac, di su sad? di je sad medvescak?
    di su navijaci?
    sve nestalo
  • Mali dioničar
    15.2k


    Pa evo ti statistika. Kad je klub imao ambicije bilo to prvenstvo Jugoslavije ili europski nastupi ili imao konkurenta u Hrvatskoj, ljudi su dolazili.

    Mamić je napravio rukometizaciju nogometa - instalirao je u reprezentaciju i pola klubova u Ligi svoje ljude i nije imao rezultatskih ambicija u europi. Ljudima se to nije dalo gledati.
  • reziser
    6.8k

    činjenica je da su u Jugi dolazili iz mržnje prema braći s istoka, prvenstva su bila zanimljivija, napetija (nebi to više nikad ponovio, ipak mi draži HNL) bila je zabrana odlaska igrača prije 27 godina van (danas je to nemoguće). svi navijači su znali prvih 1 jer se godinama nije mjenjalo igrača
    danas su svi ti nogometni klubovi više manje tvornica novca, trgovačka poduzeća
    s tim da neki imaju više a samim tim i rezultate, a nama iz naše male lijepe naše ostaju mrvice i ovakve godine i veselja
    zato uživajmo u tome
  • xavier
    12.1k
    Ma samo stadion da se napravi i da nova legitimna uprava dođe. Imali bi mi tada 10 milja prosjek. Mislim i jedno i drugo je nažalost utopija ali bi se definitivno drastično digao prosjek.marcio amoroso

    Bojim se da je "stadion" samo opravdanje zašto se ne ide. Ok, da se razumijemo, novi stadion bi povećao posjetu, ali ni blizu kako se misli. Na samom početku bi ljudi došli vidjeti kako sve to izgleda, ali već za nekoliko mjeseci bi onaj kojem se ne da gledati utakmicu protiv Istre ili Rudeša zaključio da mu novi stadion ništa ne mijenja po tom pitanju.
  • Kwedi
    3.8k
    trideset godina je pičvajz oko kluba, treba to uzeti u obzir.

    klub ne radi nikakvu normalnu animaciju ljudi da dođu, crne liste, gužve, prostituacija ugleda s ulaznicama za kunu i sl...

    okej, stadion.

    ali jednostavno i činjenica kako ljude jednostavno ne zanima dinamo i sport koliko bi mi svi htjeli i željeli da ih zanima.

    najviše volim povući paralelu sa cibonom; svi oni faktori (stadion, hladno, zima, kurac-palac, slaba liga) tu ne postoje. gledanost je bila kad se igrala euroliga prije 15 godina, al to je bilo na razini dvorana polupuna(ili poluprazna kako kom paše), prije dvadeset godina - puna,al zbog toga jer se igralo 1/4 eurolige. na domaćim utakmicama, izuzev zadra čiji navijači zauzmu četvrtinu dvorane, prosjek prosjeka.

    smisao svega je da mi nismo sportski grad i država, već jednostavno ljude zanimaju druge stvari, odnosno žele gledati kvalitetu i pogotovo danas u postmodernističkom društvu kad ti je svaki kurac na dohvat ruke čak i onaj tko voli nogomet i slobodno vrijeme izdvaja za utakmice, radije pogleda liverpool - burnley u birtiji s frendovima, nego dinamo - rudeš.

    mislim da ovakav trend je jednostavno sličan u cijeloj istočnoj europi, uz možda par iznimki...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.