• Kwedi
    3.8k
    ako govorimo o članarini i cijeni, onda bi bio red i da se članarinom može nešto i realno dobit, osim popusta.

    npr. izbori, a ne da se četnici među sobom kote i biraju.
  • xavier
    12.1k
    upravo tako.

    Cijena je realno puno premala. Kad dodaš privilegije i popuste, ispadne da je zapravo direktna financijska korist učlaniti se. Međutim, ja bih radije da je cijena puno veća i da nema nikakvih dodatnih pogodnosti, ali da članovi mogu što bi članovi udruge trebali moći. Glasati na izborima.

    I ne, ne mislim da klub može funkcionirati samo kao udruga, dapače. Međutim, želim da se jednom poštuje zakon i da članovi izglasaju vodstvo kluba, a onda se što se mene tiče može provesti privatizacija.
  • reziser
    6.8k
    članarina je nekom velika, nekom mala.
    Isto kao i s kartama za tekme. nekom previše, nekom premalo. nema idealnog.

    Kad bi gledao kolko članarina plaćam u raznim udrugama, ovo je smiješno, i naravno i po meni debelo podcjenjeno.
    Meni se i ne sviđa kaj se netko učlani u 2 mjesecu, netko u 7 netko u 12, takoda brojka varira.
    trebala bi biti članarina od 1.1. do 31.12. za kalendarsku godinu.
    a ne 365 od dana učlanjenja. To je moje skromno mišljenje.

    recimo, ja nikad nisam iskoristio niti jednu besplatnu kartu na koju imam pravo
  • xavier
    12.1k
    Meni se i ne sviđa kaj se netko učlani u 2 mjesecu, netko u 7 netko u 12, takoda brojka varira.
    trebala bi biti članarina od 1.1. do 31.12. za kalendarsku godinu.
    reziser

    Ovo je dodatna glupost. Zna se kako svi drugi to rade. 1.1. kreće učlanjivanje za tekuću godinu i onda svake godine možeš pratiti koliko se ljudi učlanilo te godine, a ne ovaj "365 model".
  • reziser
    6.8k

    može krenut i ranije, ne od 1.1. ali se računa od 1.1. :grin:
  • 000
    946
    marčinkov odlazak čini ovo jutro ljepšim nego što doista je.

    Ovim tempom ćemo i izbore dočekat.
    Članarina je simbolična, slažemo se, jedva da pokriva izradu članske karte i poklona, ali tu ne bih divljao sa cijenom. Važnije je ono što se može dobiti u perspektivi.

    Mislim da je NK Osijek imao, ili još ima besplatne članarine, pa opet nije neka respektabilna brojka članova.
  • reziser
    6.8k
    polako se sve mjenja, ali sigurno.
    i imamo predsjednicu :D

    plavi telefon vidim da je jako aktivan s učlanjivanjem, kaj si povjerenik?
  • xavier
    12.1k
    Mislim da je NK Osijek imao, ili još ima besplatne članarine, pa opet nije neka respektabilna brojka članova.Cavalera

    Dobro, ovo je stvarno ekstreman primjer. Da su članarine besplatne, učlanio bih cijelu ulicu i šire :rofl:
  • reziser
    6.8k
    da si svako da MALO truda,za 60 kuna godišnje, mislim da bi svatko skupio bar po 20 ljudi i učlanio ih
  • 000
    946
    Ma ljudi su kresnuli u neku apatiju, i kao da se tek sada izvlače iz čahura. Znam i da je besplatna da bi opet bilo grintanja zašto moram ići tamo, zašto mi ne dođu doma, zašto nisu kartice od ekološke plastike, jebo ih ovaj font...
    Sada je taj zamašnjak, i klub bi trebao iskoristiti situaciju.
    Priprema za iduću sezonu počinje danas, stadion, grad diše plavo... Izbori...
  • Infinity
    16.4k
    Kod njih je clanarina besplatna i karte za clanove u pola cijene cini mi se. Kad je dosao Mestrovic on je to uveo. Stavio je karte puno skuplje nego sto su bile, a za clanove da budu slicne onim od prije. Na taj nacin je navlacio ljude da se uclane u Osijek. Znam par ljudi koji gore studiraju i uclanili su se tad u Osijek cisto da jeftinije gledaju Dinamo/Hajduk. Na ostalo i ne idu, jer ih NK Osijek ne zanima.
  • deda
    32.6k
    Kultura ljubavi prema Dinamu se mora izgrađivati, dok god prosječan Dinamovac bude govorio da mu se ne da ići gledati Rudeš i Inter znači da njegova ljubav prema Dinamu nije na onoj razini kakvoj bi trebala biti. Celticovih 50.000 navijača iz tjedna u tjedan gledaju St. Mirren, Falkirk, Livingston i ostalo smeće koje je na razini naših prosječnih drugoligaša.
  • Mr Anderson
    8k
    Ne znam kak bi to nazvao, jel lijenost ili kaj? Takvi koji kažu da im se neda ići gledat Rudeš onda doma čmrlje na trosjedu i gledaju npr. Tottenham:Burnley ili tak neku glupost.
  • Građanski1911
    329
    Razmaženost zagrebačke publike i dinamovih navijača nije od jučer. Prema nekim podacima na utakmici Dinamo Marseille 1969., kada smo posljednji puta prezimili u Europi prije ove sezone, na stadionu je bilo manje od 3 tisuće gledatelja.

    Nakon povratka imena Dinamo brzo se vratilo na staro, nakon Partizana kurac od posjete.

    Zašto je to tako? Djelomično zbog te "razmaženosti" zagrebačke publike, velikim djelom zbog klošara koji još uvijek sjede u upravi kluba, djelomično zato jer su ti klošari naučili ljude da se do karata može besplatno, da se za dolazak na utakmicu dobije dres, šal, kapa, pa čak i da možeš osvojiti milijun kuna, djelomično zato jer klošari iz uprave nikada nisu radili za zbližavanju s navijačima i publikom, dapače, gledali su na njih kao na nekakvo nužno zlo...

    Ukratko, ovakva posjeta je spoj razmaženosti zagrebačke publike (slabe nogometne kulture) i klošara iz uprave zbog kojih je masa istinskih dinamovaca prestala dolaziti na tekme.


    K5FYIdz.png
  • Mali dioničar
    15.2k


    Nakon vraćanja Rangersa 55-57 tisuća. Prije toga 44-47. da Rangersa nije bilo još 5 godina, pali bi na 35.

    Dinamo ni u Jugoslaviji nije imao jaku posjećenost, a kao što smo vidjeli i u europskim utakmicama ranih 70tih. Ja se sjećam utakmica od 82. na dalje i u startu je Ćiro bio okidač za publiku, kao i 2006. Kuže. Inače je publika od prigode do prigode. Tako da ne znam kako bi se to moglo promijeniti ako je to tako od kada klub postoji.

    Dvije godine nakon euforije koju je izazvao naslov 1982. u borbi za opstanak u sezoni kad je Ivić došao vaditi kestenje iz vatre, u Maksimiru je bilo po 5.000 ljudi i to na jugoligi koja se ponekad zaziva u smislu poboljšanja gledanosti. Recimo, prva Ćirina sezona u HNL-u je bila duplo jače posjećena nego zadnje dvije jugolige s Kužeom i Markovićem kao trenerima. A i stari videi pokazuju koliko je na utakmicama Jugolige na Dinamo-Hajduk bilo navijača Hajduka.

    U biti je u povijesti Dinama, najgromkiju podršku Dinamo imao kad su Boysi bili u naponu snage 2006-2008 ajmo reći, a ostatak publike se uvijek ponaša isto. Isto je i sa gostovanjima - znamo da su BBB zahebana grupa i da ih nitko ne želi u svome gradu, a simpatizeri baš i ne idu na gostovanja za razliku od simpatizera nekih drugih klubova. Evo u Salzburgu kad su ove godine ušli u LP, Zvezda je imala toliko navijača koliko kod nas može izazvati recimo reprezentacija i to na Svjetskom ili Europskom prvenstvu.

    Tako da masovnost nije odlika Dinama. Nikad nije ni bila, ja zbilja ne znam kako se to misli postići.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.