tp1997
Budite pozitivniji. — Facke
Chempers
plavi72
fakin
Čovjek danas više vremena troši na snimanje reklama za banke, pivo, hrenovke i osiguravajuća društva nego na taktiku. Reprezentacija je postala veteranska udruga u kojoj se minutaža ne zarađuje formom u klubu, nego starom slavom i brojem slika s dočeka na Trgu bana Jelačića.
Ako si "senator", možeš u klubu polusezonu prosjediti na tribini jedući sjemenke, Dalić će te staviti u prvih jedanaest jer si "zadužio reprezentaciju". Za to vrijeme klinci koji u ligama petice trgaju travu sjede na klupi i gledaju kako izbornik prvu zamjenu radi u 84. minuti, uvodeći zadnjeg veznog dok gubimo 1:0.
Naša obrana u tranziciji curi na sve strane, krila nam stoje zalijepljena za aut-liniju kao da su tamo po kazni, a rješenje za bok traži se u arhivama umjesto u formi. Ivan Smolčić igra nogomet života, donosi motoriku, agresivnost i defenzivnu stabilnost koja nam očajnički fali, ali on za stožer ne postoji jer nema "staž". Gdje su u toj priči jedan Luka Stojković ili Dion Drena Beljo?
A vrhunac selekcijskog ludila dogodio se s Petrom Sučićem. Čovjek protiv Engleske odigra kao jedna od rijetkih svijetlih točaka na terenu, pokriva prostor za trojicu - i u sljedećoj utakmici sjedne na klupu jer je, citirajmo genija, "netko morao otpasti".
Kujtim Shalla
Doktor Kunić
Kermit
Mathiasovi Chageri
Zlatko Dalić nije nogometni vizionar, on je moderator panela.
Kod nas se utakmice ne pripremaju videoanalizom protivničkih međuprostora, nego "dobrom atmosferom u kampu".
U Dalićevom paralelnom svemiru kazniš onoga tko je igrao dobro da bi u prvih jedanaest vratio onoga tko je tu zbog biografije. Daliću, utakmice nisu grupna terapija.
Svaki pokušaj analize proglašava se "unošenjem nemira", a svaki novinar ili navijač koji pita 'oprostite, a zašto mi nemamo udarac u okvir vrata u 90 minuta?' automatski biva proglašen neprijateljem naroda. Ne, gospodo. Ljudi koji po forumima i društvenim mrežama pišu detaljne taktičke analize i čupaju kosu ne mrze reprezentaciju. Oni je vole vjerojatno i više od vas koji od nje živite.
Dalić čitav nacionalni nogomet drži kao taoca vlastitog ega, u čiji kult se ne smije taknuti: HTV-ovi "stručni komentatori" o Daliću govore sa strahom s kakvim voditelji njihova Dnevnika govore o Plenkoviću.
Doktor Kunić
ali ljudima se ne sviđa jer su iskoristili tri slike u članku i zato što ih je napisao portal koji ih je napisao. — Mathiasovi Chageri
Noel
Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.