• podravskimodrikibicPMK
    230
    Ako clanovi tako odluce, ja osobno nemam nikakvih problema s time.Papastrumf

    Moze li se pokrenuti ajmo reci referendum za ovako nesto?
    Ozbiljno pitam
  • Droljo
    28.9k
    Moze li se pokrenuti ajmo reci referendum za ovako nesto?podravskimodrikibicPMK

    Sudeći po rezultatima ankete nakon 112 glasova nema niti potrebe.
  • wolfgang14
    4.3k
    volim kladionice tako da podržavam. Ne znam zakaj su kladare postale takav Boogieman u zadnje vrijeme
  • jakov1
    1.6k
    Zelis reci da ne postoji fizioloska komponenta kod alkohola, droga itd.?
  • DerHerrKool
    1.2k

    Kaj tebe točno zanima? Imam osjećaj da nisi baš dobro razumio kaj sam ja napisao jer ja o tome kaj ti pitaš uopće nisam pisao.
  • prefontaine
    9.6k
    Genijalna ideja mi je pala na um!

    Prilikom prijave na Favbet račun, uneseš broj članske i automatski imaš povećanje koeficijenata za tipa 5%.
    I redovni koeficijent 1.85 postane 1.95. Divota!

    Time profitiram ja kao član, jer imam bolje koeficijente u odnosu na ostale kladionice, profitira Favbet jer se više ljudi navuklo na kocku, a dugoročno profitira i Dinamo jer mu sponzor uspješno posluje pa je samim time veća mogućnost obnavljanja sponzorstva uz bolje uvjete.
  • jakov1
    1.6k


    Rekao si da su alkohol i kocka identicni po biokemijskom djelovanju sto je cinjenicno netocno jer alkohol ima specifična farmakološka svojstva uz sve to sto si nabrojao.
  • mali M
    10k
    Meni je isto bilo jasno da će prevagnuti za kladionice... Dok god nam je para važan faktor tako če i ostati. Ja sam samo htio da mi se argumentira išta isim para, a to je Vjeko jedini radio i širio temu.
    Ja sam lik koji je odbio i odbija veću plaću zbog moralnog i duševnog mira, jer mislim da količina para nema dobar odnos prodaje ili dobiti vlastite vrijednosti, ali kužim da sam u manjini.. doslovo me nebi mogla kladionica ili kasino toliko platiti da pristanem u suradnju ili poslovni odnos s njima
  • ksapi
    8.2k
    Meni je sve jasno, ali nije ovaj dio da je sporno što Favbet kao sponzor Dinama ima Dinamove utakmice u ponudi. Što je tu točno sporno?

    A ako ste već toliko društveno odgovorni i idete u smjeru prevencije ovisnosti o kocki, što onda nebi maknuli alkoholne brendove iz nogometa (npr generalni sponzor LP je Heineken, na Dinamovim utakmicama je Žuja jako prisutna i da ne nabrajam dalje) ? Alkohol ne izaziva ovisnost?
  • Thor
    2.8k
    Osobno nisam pobornik kladjenja niti sam se ikad kladio (osim jednom i to u londonu iziritiran omjerom 8/1 u korist engleske nad hrvatskom, usao u kladaru i uplatio 20funti na nasu pobjedu i iduci dan podigo 160funti kad smo ih izbacili 3-2 :party: ) a inace prolazim pored kladara kao da su fun shopovi magareceg kluba s juga i ne primjecujem ih uopce a internet kladu u zivotu nisam otvorio. Dakle moj skor sa kladionicama je 100%dobitak,0 gubitak.
    Znam osobno pa cak i u sklopu svog posla jer se poslovno se susrecem sa ljudima koji su radi ovisnosti unistili sebi i svojim bliznjima zivote ili ih doveli u neizvjesnost.
    Medjutim isto tako znamo da puno ljudi to konzumira i da se tu vrte ozbiljni novci. Osim toga ovisnost stvaraju i alkohol i pljuge i slatko i svasta jos nesto koji su legalni proizvodi (o nelegalnim necu ni pricati) i ljudi ih i dalje konzumiraju i na tim proizvodima se takodjer vrti ogromna lova od koje se u tim industrijama placaju place,doprinosi,drzava ubire lovu od poreza...itd.
    Ok cuga i pljuge se ne smiju reklamirati (to pak ne utjece na njihovu prodaju toga smo svi svjesni) no i dalje vrte lovu. Kladionice po meni spadaju u istu kategoriju s time da ih je legalno reklamirati pod odredjenim uvijetima sada postojecim. Sto bu bilo u buducnosti,vidjet cemo.
    Kaj se mene tice,ja bi sponzorski uzeo lovu i od Badela i od BAT-a i od Jacka itd.jer svaka lova koja dodje u klub je dobrodosla.
    Ako zelimo ne biti licemjerni i ako se zeli iskorijeniti to sve u drustvu sto je lose neka se sve to zabrani i neka nestane sa trzista i cuga i pljuga i klada i ostalo.
    Ovak bi htjeli biti "veci katolici od Pape" i ne uzimati novce koji su ionako tu i uzet ce ih netko drugi. Ako isti ti koji "truju" ljude, zaposljavaju,placaju place,doprinose,poreze,zakaj ne bi i nama placali sponzorstvo na dresu kako got se oni zovu,nebitno.
    A tko ne zeli pusiti,piti ili ici u kladu uvijek ima izbora to ne ciniti. Dok ti legalno rade i posluju i uzimaju lovu neka i mi uzimamo lovu od njih. Meni ne smeta naziv na dresu.
    Da li bi mogli ovoog sponzora zamijeniti za nekog drugog,mozda bi i mogli,ja sam prvi za to da na prsima imamo Zagreb ili Audi ili Alianz ili Unicefi li kaj got drugo ali jbg trebaju takvi pokazati interes i iskesirati pristojnu svotu love. Do tad svaka lova je dobrodosla pa i od kladare,fucka mi se.
  • DerHerrKool
    1.2k

    Bojim se da nisi baš shvatio moj upis. Ja se sa tobom u pravilu slažem, samo sam dodao dubinu i nijanse tvojem površnom upisu. U svrhu lakšeg razumijevanja sam pojednostavljeno opisao funkcioniranje mehanizama u mozgu koji su odgovorni za "ovisničko" ponašanje pa se "biokemijsko" u tom slučaju odnosi na biokemiju tog mehanizma, a ne na unešenu supstancu.
  • NKDZ86
    8.6k
    Ako je dinamo svake godine u plusu (unazad 2 g.) po fin. izvještaju, ne vidim razlog i potrebu da glavni sponzor bude klada.
  • mali M
    10k
    A ako ste već toliko društveno odgovorni i idete u smjeru prevencije ovisnosti o kocki, što onda nebi maknuli alkoholne brendove iz nogometaksapi

    Nemoj brate mili vraćat opet raspravu :rofl:
  • Droljo
    28.9k
    Mislim da je anketa rekla svoje.
    Živjela demokracija! :ok:
  • markoli
    2.1k
    Ekipa koja govori da je svejedno tko je sponzor ako da jedobre novce - biste li prihvatili srpski Mozzartbet/Maxbet ili ruski Gazprom kao glavnog sponzora da daju recimo 2,5m EUR godišnje (3x više od favbeta)?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.