• Crusades1986
    9.5k
    Od svih spominjanih jedna od najboljih.
  • puxigadjurdja
    1.4k


    Slažem se. Dokazano sposoban lik s puno poslovnih veza. Kak je jedan forumaš na Snetu napisao za najizglednijeg kandidata ljevice:

    "lik ima 4 banke i javno se hvali da nema ništa i to mu je politički argument.
    nemaš ništa, ne znaš ništa - osim prosipanja mutavih ljevičarskih spika, nikad u životu nisi vodio i bio glavni odgovoran na projektu od 100 000 eura, zašto ti ne bi dali da upravljaš sa milijardu eura javnog novca? krasna logika!"
  • mniokl
    254
    nikad u životu nisi vodio i bio glavni odgovoran na projektu od 100 000 eura, zašto ti ne bi dali da upravljaš sa milijardu eura javnog novca? krasna logika!" S čime je miki upravljao prije dolaska na vlast????
  • Dino
    2.2k

    Miki je doso zbog politicke i medijske podrske, “krao i dao” te se tak udomacio medu pukom.

    Smatram da su uspjesni biznismeni najveci potencijal za politicara jer shvacaju kak funkcionira jedna ozbiljna firma sto drzava i grad zapravo jesu
  • puxigadjurdja
    1.4k

    Di sam ja mikija uopće spomenuo.
  • Neki tip
    19k
    Smatram da su uspjesni biznismeni najveci potencijal za politicara jer shvacaju kak funkcionira jedna ozbiljna firma sto drzava i grad zapravo jesuDino

    Polovicno si u pravu. Za grad da, za državu ne baš posve. Država je, uz svoje funkcionalnosti, i simbolička, ideološka, vrijednosna zajednica. Odnosno, ispunjena je sadržajem i mimo svojih osnovnih funkcija. A cak i tu dolazimo do drugog problema (opet vrijednosne naravi) - definicije upravo tih funkcija; puno države koje se "brine" za sve ili što manje države koja daje gotovo samo sigurnost (ne ekonomsku), a ostalo je na pojedincu? Na tome se temelji dobar dio racionalnih političkih utakmica (drugi je par što se mi igramo ratova i kad zavrse).

    Grad je vec nesto posve drugo.. on je cesta, rasvjeta, skola, nogostup, park, kazaliste i stadion. Naravno da se i tu mogu voditi socijalnije ili liberalnije politike (vrtici sa subvencijama, potpore rodiljama, potpore ili ne ovim ili onim udrugama itd), ali grad je prvenstveno praktično, svakodnevno življenje. Za upravljanje gradom, pogotovo u situaciji kakvoj je Zagreb, menadzer s velikim upravljackim iskustvom u međunarodnim kompanijama bi mogao biti dobro rjesenje.

    Je li to Oreskovic - ne znam. Poslusat cu sto ima reci u svakom slucaju.
  • Dino
    2.2k

    Slazem se u potpunosti. Mislio sam samo na ekonomski dio pisuci post, al definitivno drzava nije samo ekonomija. :smile:
  • Nino Bule
    11.3k
    Meni je nepoznavanje jezika kod oreskovica veliki problem, mi smo valjda jedina drzava ciji je premijer slabije pricao jezik nego prosjecno djete u cetvrtom razredu osnovne skole.
  • Bosna86
    11.5k
    Nas premijer ima dar da priča sat vremena, a da ne kaže ništa... To mi je veći problem nego hoće li neku riječ izgovoriti pravilno ili ne

    Zašto bi jedno odvajalo drugo? Čovjek koji misli o profitu će raditi i na socijalnom aspektu jer mu to diže cijenu proizvoda... Sto manje podjela u društvu, to su mogućnosti veće ako zelis nešto korisno raditi...

    Hrvatska nema ni desne ni lijeve opcije... Ovo sto navodiš bi bilo lako rijeseno da u Hrv postoji lijeva stranka... Zamisli da imaš lijevu stranku kojoj je temelj države rat a ne nostalgija za jugom i slične gluposti... Cijela Skandinavija ima socijalno uređenje koje gleda naprijed, umjesto da stoji u prošlosti i zali za propalim režimima

    Isto tako je i sa desnicom... Kod nas ljudi pod desnicom misle da moras biti za ZDS i protiv juge i odma si desničar... Nijedna desna stranka u hrv ne priča o smanjenju poreza i državne regulacije... Nijedna stranka neće uvesti zakon o podrijetlu imovine, a to je temelj ako kažeš da si patriot i zelis dobro svojoj državi
  • deda
    27.4k
    Di je taj Orešković bio zadnjih godina, mislim čime se bavi?
  • NORTE
    8.9k
    Farmaceutika. Sve je bolje od BM.
  • Stihl
    3k

    Situacija je takva da je desnica seljacija i primitivizam, a lijevica ideologija petogodisnjaka u tijelima odraslih ljudi. Treba jednostavno izabrat ono najbolje od obje strane, a to je nacionalno jedinstvena, socijalno pravedna i genetskim porijeklom homogena nacionalna drzava.
    Ekonomija, gospodarstvo ustrojeno tako da su velika postrojenja koja igraju kljucnu ulogu za nacionalne interese i u krajnjoj liniji nacionalnu sigurnost u rukama drzave, dakle ljevicarski model, ali malo i srednje poduzetnistvo ne dirat i ostavit u potpunosti privatno, dakle desnicarski model. Pitanje radnickih prava po socijalistickom modelu, dakle lijevo, a drustveno politicki ustroj drzave i drustva baziran na nacionalno i genetskim porijeklom jedinstvenoj drzavi, dakle desno. Religijska pitanja, koga boli kurac za bajke, 21.stoljece je, dakle lijevo. Pitanja ljudskih prava, ako imas prava imas i obaveze, odjebi mami doma seruckat, dakle desno. Lijevo od desnog je zapravo neodvojivo, a ta politicka podjela je zapravo smisljeni spin kojem je cilj necija politicka dominacija sa strane iz sjene ,zavadi pa vladaj.
  • og1986
    2.9k
    Ovo što si rekao je zapravo vrsta kapitalističkog fašizma. Nešto vrlo popularno u Italiji 20-ih i 30-ih godina prošlog stoljeća.
    Isto tako ne baš dobar sustav za upravljanje državom,
    meni osobno je čudno kako u zadnjih 200 i nešto godina nitko nije bar teoretski osmislio neki drugi tip vladanja i monetarno i društveno.
  • Mali dioničar
    13.9k
    ali malo i srednje poduzetnistvo ne dirat i ostavit u potpunosti privatno, dakle desnicarski model. Pitanje radnickih prava po socijalistickom modelu,Stihl

    ?
  • Gelipter
    3.4k
    Nisam siguran koliko ova priča s Timom drži vodu, ali sam siguran da bi usprkos slabom hrvatskom jeziku bolje izgovarao riječ KAJ od hroptavog.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.