• Neki tip
    18.8k
    za tebe preporuka:

    969eq2c9iecp6eew.jpg

    Priča o Davidu je priča koju znam napamet valjda od djetinjstva, ali u ovoj je knjizi samo jedan mali segment te priče obrađen kroz cijelu knjigu i to sjajno. Jednostavan jezik, ali ipak nevjerojatno pametno, pronicljivo, otkrivajuće.
  • Baneki
    703


    A koje izdanje čitaš?
  • Dino
    2.2k

    Pročitao sam kratku kritiku, zainteresiran sam za takve teme. Vidim da ima i pdf teaser, hvala na preporuci :grin:


    To je u principu u odnosu na onaj Katekizam Ivana Pavla II. sažetak sažetka :sweat: Krenuo sam s Kompendijem od nekih 300tinjak stranica džepnog uveza, koji zapravo imam doma već dulje vrijeme, al se nisam interesirao za čitanje, pa bih si nakon ovog nabavio onaj u izdanju HBK. Ovaj Kompendij je započeo Ivan Pavao II, ak se ne varam, a dovršio Ratzinger dok je bio papa.
  • Crusades1986
    9.5k
    Netko zna neku dobru knjigu/film o IRA-i?
  • Kwedi
    3.8k


    Ovaj film je meni ok, nije IRA al je ta tematika
  • Bosna86
    11.5k
    https://m.youtube.com/watch?v=EM4vblG6BVQ

    The patriot Game govori o povijesti sukoba

    A sense of loss- imaš perspektivu sa svih uključenih strana
  • Crusades1986
    9.5k
    Zahvaljujem :up:
  • Bosna86
    11.5k
    Film the angel
    Snimljen po istinitom događaju o jedinom liku koji je dobio orden i Egipta i Izrael... Dupli agent cije je djelovanje dovelo do mira na Bliskom Istoku
  • Neki tip
    18.8k
    dovelo do mira na Bliskom IstokuBosna86

    Pomoglo postizanju mira između Egipta i Izraela.

    Ovo "dovelo do mira na Bliskom istoku" je malo preambiciozno ustvrditi. :)

    Ali zanima me već dugo ta Marwanova priča, potaknuo si me da pogledam film pa zahvaljujem.

    Kod Izraela je zanimljivo da im se vojska silno oslanja na tehnologiju i inovacije (logično, na ljudstvo barem u kontekstu malobrojnosti ne mogu), ali za razliku od ostalih vrhunskih obavještajnih službi, Mossad ne drži toliko do tehnike i superiornosti u tom području (mada su i tu vrh), koliko do ljudstva. Uvijek ti trebaju vrhunski kadrovi, no vjerojatno nitko nikad nije imao bolje od Izraela u tom poslu.

    Rat 1967. na Golanu im je praktički riješio špijun blizak Assadu. Znali su gotovo za svakog vojnika gdje stoji.. tip je imao nevjerojatno fotografsko pamćenje. Pokušali ga izvući, upozoravali ga da su mu na tragu, ali nije htio van. Objesili ga Sirijci na kraju. Ali dobro, preduga digresija.. :)
  • Bosna86
    11.5k
    Pogledaj seriju Teheran, pogotovo zbog nedavnih događaja je došla u fokus... Bolja je od Faude
  • Neki tip
    18.8k
    nema bolje od Faude, al ajd, kad završim s Trapped pogledam
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Hellstrom(2020)
    Brat i sestra, koji su ljudska djeca moćnog demonskog božanstva, posjeduju natprirodne moći i kreću u potragu kako bi spasili svijet od zla.

    Daimon (Tom Austen) i Ana Helstrom (Sydney Lemmon) su brat i sestra koji žive u Portlandu, odnosno San Franciscu. Daimon je fakultetski profesor koji pomaže Centru za mentalno zdravlje Sveta Terezija, koristeći svoje demonske sposobnosti. Ana istodobno radi kao trgovac antikvitetima koji svojim psihičkim moćima pronalazi i ubija kriminalce. Njihova majka Victoria (Elizabeth Marvel) zatvorena u Svetoj Tereziji zbog posjedovanja demona po imenu Majka. Njezin suprug bio je moćni sotonski serijski ubojica.

    Attachment
    thumb (16K)
  • Neki tip
    18.8k
    jel ti gledaš sve to što preporučuješ ili prenosiš odnekud onako, što ti se učini zgodnim?
  • Navijač Dinama
    7.3k
    sve što sam do sad preporučio, su filmovi/serije koje sam odgledao u neko bliže prošlo vrijeme ( uzmimo razdoblje od 3 mj.).

    Ako nisam gledao, zašto bih bezveze preporučivao? :smile:

    A i preporučim, možda se nađe netko da djeli mišljenje o tom nekom filmu/seriji/knjizi, pa da napiše svoj dojam o tome.
  • Neki tip
    18.8k
    Ako nisam gledao, zašto bih bezveze preporučivao? :smile:Navijač Dinama

    Pa ne znam, zato i pitam. :)

    Jer uglavnom ne napišeš neki svoj dojam, već u pravilu kratak sadržaj odnekud.
    A i strašno je raznoliko. Mislim, nisam ni ja ni itko za jednu temu ili žanr zakačen, no ti si mi nekako u rasponu od "pogledat ću to sigurno" do "wtf, ovo ni u ludilu ne bih gledao" pa mi eto zapelo za oči. :)

    Samo ti preporučuj, a na nama je izaberemo što nas privuče, sve 5. ;)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.