• Navijač Dinama
    7.3k
    ma sve 5

    Ja ovakve tekstive ne bi znao pisat ni u ludilu, Kwedi il netko od koelga je rekao kako bi iblo dobro bacit kakvu slikicu, videoprikaz i neki tekstić preporučenog filma/serije.

    A gledam baš dosta raznoliko, ono što me na traileru privuče, to i pogledam. Ovu seriju mi je susjed preporučio, gledam je i vama sam je ovdje preporučio.

    Što se tiče "vremena za pogledat" ja ga imam, radim i živim i dalje sa svojim starcima, nemam cure, za recimo razliku od nekog tko možda ima curu a i vi neki ženu i djecu, pa nemate dovoljno slobosnog vremena. Tu je i korona, kako i ona tako općenito nisam osoba koja često izlazi sa društvom, kad se sve to "zbroji i oduzme" imam u konačnici podosta vremena da mogu odgledat seriju ili film, ujedno ga i preporučit.
  • Majki2111
    2.6k


    Jako dobar, jučer odgledano. Film o 2 žene koje komuniciraju preko telefona, a žive, jedna u 1999. a druga u 2019. Nije klasičan sci-fi fil o putovanju kroz vrijeme nego triler koji može opako ostavit ljude da se zamilsle. Plus napet je dosta.

    Kako opisati radnju? Stavite 2 kažiprsta ispred svojih očiju 1 pored drugog i mičite ih istovremeno u jednu stranu. Jedna jagodica prestavlja prošlo vrijeme, a druga buduće vrijeme. Radnja je ireverzibilna. Drugim riječima, radnja koja se događa u prošlosti je nepovratna od one buduće. Posljedice su opake. :smile:
  • Kwedi
    3.8k
    Pogledaj seriju Teheran, pogotovo zbog nedavnih događaja je došla u fokus... Bolja je od FaudeBosna86

    Ja započeo Teheran. Odličan.

    Faudu ne bi snimao dalje, zadnja sezona se razvodnila - da ne useru seriju samo radi para.
  • Neki tip
    19k
    Faudu ne bi snimao dalje,Kwedi

    Jezik pregriz'o
  • Kwedi
    3.8k
    Pa zadnja sezona je teška sapunica
  • Neki tip
    19k
    a je se malo razvodnilo, ali i dalje mi je bilo zanimljivo.. a i ne znači da ne mogu opet stvoriti neki zaplet.

    A na Teheren prelazim čim zavrsim s Trapped, jos 2 epizode imam.
  • Kwedi
    3.8k
    Trapped gledaš pola godine,a desetak epizoda.

    Ja sam pogledao tri,al nisam dalje jer nisam našao kvalitetan torent, a ovo kaj sam gledao bilo je s fiksiranim slovenskim titlovima pa malo zamorno biva kad slušaš islandski,a čitaš slovenski
  • Neki tip
    19k
    Trapped gledaš pola godine,a desetak epizoda.Kwedi

    20 epizoda.. 2 sezone po 10. Nije bas pola godine, 1. sam pogledao prije cca 2 mjeseca. Jbg, mir i vrijeme za sebe imam tek iza 10 navečer. Nekad pocnem epizodu gledat tek u 11 pa zaspem. Nekad sa ženom (ona neće gledat jer je živcira islandski), petkom frendovi, nekad plejka, nekad tekme, nekad knjiga i to je to. A nije mi bas ko Fauda koju kad pocnes ne mozes prestat.
  • Eduardo
    17.2k
    Sahsiyet (Persona) ; (2018)

    Turska mini-serija od 12 epizoda. Krenuh s predrasudama zbog gomile glupih sapunica kojim nas svakodnevno bombardiraju, ali na kraju sam poprilično zadovoljan odgledanim.

    Možda će nekome radnja u pojedinim epizodama biti prespora, možda ima nepotrebnih stvari zbog kojih bi serija mogla biti i kraća, ali ok. Ako pregrmite prvih 5-6 epizoda serija postaje zaista uzbudljiva i počinje pravi prikaz glavne i jedine bitne priče. Isplati se.

    Radi se o nagrađivanoj kriminalističkoj mini-seriji za koju je glavni glumac osvojio nagradu Emmy. Radnja prati Agâha, 65-godišnjeg umirovljenika kojemu je dijagnosticiran Alzheimer. U tom trenutku shvati da je dobio priliku počiniti ubojstvo/a koje je planirao godinama. Zbog bolesti neće pamtiti svoj zločin i neće se zbog njega kajati. Drugi glavni lik je Nevra, jedina ženska policajka u Odjelu za ubojstva koja na kraju svega ima izrazito bitnu ulogu u glavnom dijelu priče.

    Fokus serije ukazuje na velike probleme koji i dalje potresaju tursko društvo, probleme o kojima se šuti i gdje se ljudi u zajednici ponašaju kao da se ništa ne događa. U završnom proizvodu dobijemo vrlo dobru radnju izrazito teške priče s isto toliko teškim socijalnim porukama.

    Ne vjerujem da postoji bolja Turska serija za pogledati. Stvarno se radi o originalnoj i inventivnoj priči s jedinstvenim glavnim likom koji prezentira odličnu glumu.

  • Majki2111
    2.6k
    Pogledao, odlična i zabavna meni. Svakako preporuka.
  • Neki tip
    19k
    Prilično sam siguran da je La Casa de Papel (Money Heist u verziji sinkroniziranoj na eng.) već preporučen ovdje, ali želim "osnažiti" tu preporuku, ako je netko zaboravio na tu seriju ili još ima dvojbe..

    Ne znam da me ijedna serija, osim Faude, tako "uzela".. izvrsni glumci, scenarij, režija, sve.

    Na imdb-u 8.3.

    I sam dugo odgađah gledanje i prvu sam epizodu odlučio pogledat više zbog "hypea" oko nje, nego ičeg drugog, ali sad mi je potpuno jasno zašto se hype stvorio.

    Jednostavno je riječ o sjajnoj seriji!
  • Bosna86
    11.5k
    Ne bih se složio... Potpuni kliše od serije koji se pretvara u sapunicu kako serija odmiče
  • Neki tip
    19k
    na 5. sam epizodi, gledat ću dok ne postane kliše sapunica :)

    @Kwediju je npr. i 4. sezona Faude skoro pa sapunica, a meni i dalje odlična.

    Možda sam manje zahtjevna publika.. :smile:
  • xavier
    11.1k


    I meni je puno više prema tome. Da se razumijemo, početak je jako "zarazan" i baš se lako uživiš u priču, ali sve skupa je jako, jako nerealno. Znači ok zabava ako ti ne smetaju stvari koje nemaju ama baš nikakve logike (mojoj ženi iz nekog razloga uvijek smeta kad počnem primjećivati takve stvari :sweat: ).
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Sandlot je američki film o punoljetnoj komediji iz 1993. godine, čiji je scenarist, režija i narator David Mickey Evans. Priča priču o grupi mladih bejzbol igrača tokom ljeta 1962. U glavnim ulogama su Tom Guiry, Mike Vitar, Karen Allen, Denis Leary i James Earl Jones.

    0pgiujsfs0ul633h.jpg

bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.