• Dudu
    2.6k


    Tu sam noc imao problema zaspati, nek je 1÷ onog istina, prestrasno je :grin:
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Odred za baštinu

    Odred za baštinu napeta je i uzbudljiva priča, temeljena na istinitim događajima, o ljudima koji su pronašli, spasili i sačuvali neprocjenjivo umjetničko blago i baštinu čovječanstva.

    Tijekom okupacije nacisti su izveli najveću pljačku u povijesti pri čemu su za sebe i Treći Reich prikupili i sakrili više od pet milijuna umjetnina. Od iskrcavanja na Siciliju do pada Reicha Odred za baštinu izveo je, utrkujući se s vremenom, najveću potragu za blagom u povijesti, a umjetnine su bile smještene na najnevjerojatnijim mjestima, od bajkovitih dvoraca do dubokih rudnika.

    5lw2ecidzqj4xn3c.jpg
  • Bosna86
    11.5k
    Nisam dugo ništa stavljao

    Knjiga Zealot: The Life and Times of Jesus of Nazareth, ime sve govori, autor donosi priču o Isusu iz svih mogucih kuteva, vrlo dobro

    Serija Tehran, Izraelska serija, veoma slično Faudi... Ova je zasad samo 1 sezona, ali je u rangu Faude definitivno... 8 epizoda po 45 minuta, teška preporuka
  • Kwedi
    3.8k
    U ja sam zaplako na pol serije damin gambit jer je uspjela kupit šahovski set, Do kraja serije ću se rastopi ko sladoled.Majki2111

    Ajd da Majkija pohvali netko za promjenu; odlična serija.
    Sjajna gluma glavne glumice, muzika super, priča i scenarij također
  • Crusades1986
    9.5k
    Pogledao 3 epizode sinoc, odlicna je
  • Crusades1986
    9.5k
    Btw jel planirano više sezona ili samo ova jedna?
  • Neki tip
    19k
    Btw jel planirano više sezona ili samo ova jedna?Crusades1986

    Što god je dobro i gledano, snimat će se i dalje. :wink:
  • Crusades1986
    9.5k
    nadam se, ovih 7 epizoda mi je premalo :wink:
  • Eduardo
    17.2k
    Ajd da preporučim tri miniserije koje sam odgledao prije nekog vremena, a mislim da o njima još nije bilo govora ovdje.

    When They See Us
    Radi se Netflixovoj miniseriji snimljenoj prema istinitoj priči o rasizmu, odnosno rasističkim predrasudama zbog kojih su petorica crnačkih dječaka u dobi od 14 do 17 godina postali žrtvena janjad američkog pravosudnog sustava, ali i javnosti. Optuženi su za premlaćivanje i silovanje bjelkinje, a pošto se pravda trebala zadovoljiti čim brže oni su postali najlakši plijen za rješavanje slučaja. Čak se i Trump umiješao tražeći ponovno uvođenje smrtne kazne zbog tog slučaja. Serija ima samo četiri epizode.



    ROOTS
    Serija je originalno prikazana 1977. godine. Ovdje se radi o remakeu iz 2016. u produkciji History Channela. Priča je to o ropstvu koja obuhvaća više generacija jedne obitelji. Sve počinje u Gambiji kad zarobe mladića (Kunte Kinte) kojeg u užasnim uvjetima prebace u Ameriku, gdje ga prodaju u roblje, a seže sve do vremena ukidanja ropstva u SAD-u. 4 epizode.



    Escape at Dannemora
    Snimljeno prema istinitoj priči, u režiji Bena Stillera. Radi se o bijegu iz zatvora u državi New York u ljeto 2015. i potrazi za dvojicom osuđenih ubojica. U bijegu im je pomogla udana zaposlenica zatvora koja se karala s obojicom zatvorenika. Sedam epizoda, pa ako vam se i ne svidi niste potratili mnogo vremena.

  • Tom Hanks
    2.5k
    I jesu ovi silovatelji ili ne na kraju?Tko je?
  • Eduardo
    17.2k
    Pogledaj seriju ili pročitaj nešto o slučaju 'The Central Park Five'. Neću valjda spojlati seriju u toj mjeri. Imaš i dokumentarac o tome.
  • Tom Hanks
    2.5k
    Nemam vremena gledati(nit volim medijske propagande) procitat cu onda o slucaju nesto.
  • og1986
    2.9k
    U današnje doba nemoš pogledat film ili seriju ili čak neke visokobudžetne dokumentarce bez neke propagande, a kamoli one "prema istinitom događaju" ili još bolje kada kažu "nadahnute istinitim događajim".
    Najbolje da se na to gleda kao što i je, biznis zabave.

    P.S. Teško da me nešto može iznenaditi više, ali film poput "Gone with the wind" i još neki ostali povijesni klasici imaju oznaku "iskrivljena ili netočna prikazana povijest" dok naprijmjer novi film "Enola Holmes" koji je smješten u Englesku oko 1850. ima prikazane indijke i crnkinje kako idu u školu za dame sa ostalim bjelkinjama i lik Inspektor Lestrade jedan od glavnih ljudi u Scotland Yardu je Indijac. I nigdje ne piše upozorenje da je možda povijest iskrivljena.
  • Baltazar
    621

    Ja sam gledao seriju. Jedna od boljih Matanicevih stvari. Tolko zapleta i realisticnih scena dugo nisam vidio.

    Od od domacih stvari preporucio bi film Pjevajte nesto ljubavno jer ce se svaki Zagrepcanec bar malom pronac u njemu...
    https://youtu.be/_lbpy-5sXbw
  • Dino
    2.2k
    Samo da se osvrnem na ona filozofska/teološka djela o kojima smo pričali prije koji tjedan.

    Naime, krenuo sam čitati Katekizam Katoličke Crkve. Inače mi “brzo čitanje” nije jača strana pa jednu stranicu analiziram po par minuta, međutim, ova knjiga je stvarno napisana za promišljanje nakon svakih desetak redova. Svako malo mi se dešava da pročitam odlomak, usmjerim pogled u nebo (u stilu: “pa dobro miki kaj sam ja sad to pročital”) i gledam koliko sam ostao mind blown. Zasad sam još uvijek na Vjerovanju (prvi dio), a čitam nekih mjesec dana.

    Naletio sam na jako puno stvari za koje ne bih rekao da će se naći u jednoj takvoj knjizi budući da sam očekivao isključivo Crkveni nauk, no zaista mogu reć da je zasad preporuka i onima koji nisu vjernici, nešto kao Biblija.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.