• xavier
    11.1k
    I ona i lokalni izbori su za mene jednosmjerni.NORTE

    U kojem smjeru?
  • NORTE
    8.9k
    Potvrda nepravomoćne Mamićima i Bandićev poraz u drugom krugu.
  • xavier
    11.1k


    Očito si optimist. Većina ljudi koje znam, uključujući mene, očekuje na žalost poništenje presude i vraćanje suđenja u novi prvostupanjski postupak.

    Ne bih se baš kladio ni protiv Bandića, posebno u drugom krugu. U prvom još ljudi glasaju za "svoje" kandidate, ali drugi krug je glasanje "protiv", a tu ima toliko nepomirljivih razlika da se na kraju ništa ne zna.
  • SAS1987
    13.2k
    zbog koje ne može na odsluženje kazne.Mali Zeus

    Zdravko i Zoran ce sigurno ostati na "slobodi" u Bosni.

    Od svega toga najvažnija je presudaNORTE

    Lokalni izbori su mozda i vazniji za buducnost Dinama. Lokalna politika ce odlucit ako ce dinamo ostati u statusu quo, biti privatiziran ili demokratiziran. Uz vse to ce grad biti glavni u gradnji stadiona.
  • NORTE
    8.9k
    Lokalni izbori su mozda i vazniji za buducnost Dinama. Lokalna politika ce odlucit ako ce dinamo ostati u statusu quo, biti privatiziran ili demokratiziran. Uz vse to ce grad biti glavni u gradnji stadiona.SAS1987

    Naprotiv, za Dinamo je bitniji konačni pad Mamića, posljedično i njihove uprave. Boravak na slobodi u BiH je nebitan ako ih je ovdje sud pravomoćno osudio na zatvor zbog pljačke 200 milijuna. Gradska vlast je više kozmetika, iako će i ta promjena dobro doći klubu, a gradu i građanima da ne govorim. Mrak je zamalo uspjela, sad su tu nove afere i novi kandidati.
  • xavier
    11.1k
    za Dinamo je bitniji konačni pad Mamića, posljedično i njihove upraveNORTE

    Još jedna loša vijest...ako presuda i bude potvrđena, a ja se bojim da neće, zbog čega milsiš da će pasti "Mamićeva uprava"? Mislim svi mi znamo da su to njegove marionete, ali problem je što na papiru nemaju nikakve veze s njim i najgore je od svega što se u praksi na žalost zapravo ništa ne bi promijenilo.
  • NORTE
    8.9k
    Pravomoćnost presude je potvrda Mamićevog kraja i totalna kompromitacija neizabrane uprave kluba, tad nastupa dtsm s tužbom protiv njegove uprave za obeštećenje. Potvrda zatvora bi značila i otvoren put za odlazak predsjednika i traženje uspostave izbora od nadležnih javnih tijela. Uz Bandićev pad nastupilo bi vrijeme za izbore u klubu.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa kolko sam shvatio, DTSM protiv njih planira tužbu u tom slučaju jer su službeno izjavili da se ne osjećaju oštećeni krađom a i mogu se svi oni branit da nisu znali kaj se događa, da su samo radili kaj im se reklo ali to je sve takav profil ljudi...čim ih se stisne, barem par će ih propjevati a onda bi moglo doći barem do zabrana rada u sportu.
  • xavier
    11.1k


    Sve to stoji, ali je to pravno gledano na žalost dosta na klimavim nogama jer nisu pravo i pravda baš identični pojmovi.

    Da bi ovaj klub prodisao punim plućima, treba politička volja koja bi ga pogurala prema poslovanju u skladu sa zakonom odnosno prema izborima s obzirom da se radi o udruzi građana.
  • vjeko1701
    5.9k
    Razumijem ali mi je zbilja totalno suludo da se "vođe" osudi za takvu krađu a da podanici nastave sa svojim poslom kao da se ništa nije dogodilo. Ne vjerujem da ne postoji nijedan dokaz ili svjedok da su oni znali točno kaj se radi, da su neki dobivali i svoje udjele od toga...kažem, da ih se malo stisne na informativnim razgovorima u policiji...mislim da bi svašta tu još izašlo van a oni svi bi si pozabijali noževe u leđa samo tak...
  • xavier
    11.1k
    Ne vjerujem da ne postoji nijedan dokaz ili svjedok da su oni znali točno kaj se radi, da su neki dobivali i svoje udjele od toga...kažem, da ih se malo stisne na informativnim razgovorima u policiji...mislim da bi svašta tu još izašlo van a oni svi bi si pozabijali noževe u leđa samo tak...vjeko1701

    Ponovo se vraćamo na političku volju...
  • NORTE
    8.9k
    Bez pravomoćne potvrde (i nove gradske vlasti) nema ni promjena u klubu. Naravno da sam optimist po oba pitanja, dugo smo i čekali to. Ljeto, pune tribine, Europa, braća daleko od kluba, bjegunci gledaju tekme na tv-u u Poganoj vlaki, Zdravko nije ni savjetnik uprave jer je pravomoćno osuđen za pljačku kluba, predsjednik dobio zabranu obnašanja dužnosti u sportu, grad ima novu politiku. Sve mi se čini realno, samo još malo pričekati.
  • SAS1987
    13.2k
    Naprotiv, za Dinamo je bitniji konačni pad Mamića,NORTE

    Politika moze danas do 12.00 promijeniti upravu dinama ako zaželi pa Mamic osuden ili ne.

    Očito si optimist. Većina ljudi koje znam, uključujući mene, očekuje na žalost poništenje presude i vraćanje suđenja u novi prvostupanjski postupak.xavier

    To bi bilo previse pa i za Hrvatsku..
  • vjeko1701
    5.9k
    Ok, nisam u ničemu od toga pa iskreno ne znam, ali ne bi policija i ostali pravni organi trebali biti dužni do kraja istražiti neki zločin? Posebno gospodarski zločin gdje je ukraden nezanemariv novac. Kakve bi tu veze imala vlast grada Zagreba? Ako misliš na politiku na državnoj razini, ok, ali koji je njima interes štititi Mamićeve potrčke? To im u najmanju ruku samo može oduzeti političke bodove.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Razumijem ali mi je zbilja totalno suludo da se "vođe" osudi za takvu krađu a da podanici nastave sa svojim poslom kao da se ništa nije dogodilo. Ne vjerujem da ne postoji nijedan dokaz ili svjedok da su oni znali točno kaj se radi, da su neki dobivali i svoje udjele od toga...kažem, da ih se malo stisne na informativnim razgovorima u policiji...mislim da bi svašta tu još izašlo van a oni svi bi si pozabijali noževe u leđa samo tak...vjeko1701

    Nažalost ja mislim da, čak i da se osudi, da će proći sve kao sa Sanaderom. Nitko kao niš nije znao sve je lik sam radio...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.