• Infinity
    14.9k
    onda više nitko neće obraćat pozornost na sve to.NORTE

    Ovaj dio je vec lagano poceo, al slazem se da bi za pola godine, mozda ne svi, ali velika vecina mogla okrenuti ledja mjerama i sve potpuno ignorirati. Cak bih rekao da ce to uraditi nesvjesno gledajuci kako se drugi ljudi oko njih ponasaju, te ce samo prihvatiti to ponasanje.

    Tu kod mene je obavezna maska i na otvorenom, al ne nose ju ni svi policajci, a da ne pricamo koliko ih nosi dok su u civilu. Kazne nitko ne dobija, diskoteke rade do kad hoce itd. Zarazenih nema, jer nema testova :rofl:
  • Dino
    2.1k

    Najbolja mi je ona fora da ne moras nosit masku na otvorenom ak trcis pa kad prolazis pored murjaka bez maske lagano produzis korak :lol:
  • Navijač Dinama
    6.8k
    Tu kod mene je obavezna maska i na otvorenom, al ne nose ju ni svi policajci, a da ne pricamo koliko ih nosi dok su u civilu. Kazne nitko ne dobija, diskoteke rade do kad hoce itd. Zarazenih nema, jer nema testovaInfinity

    Još malo će izbori pa bi tako i broj zaraženih mogao naglo smanjit se , a u RS, ministar zdravstva rekao da doktori odlučuju koga će testirat a koga neće. :monkey:
  • Baneki
    696
    Maske na otvorenom nemaju nikakvog smisla. I u zatvorenim prostorima je dovoljno razvjetriti malo prostorije da se vrlo brzo smanji količina čestica u zraku.

    https://www.weforum.org/agenda/2020/04/coronavirus-microdroplets-talking-breathing-spread-covid-19/
  • Neki tip
    18.3k
    ministar zdravstva rekao da doktori odlučuju koga će testirat a koga neće. :monkey:Navijač Dinama

    A tko bi trebao inače o tome odlučivati?
  • NORTE
    8.4k
    Ovaj dio je vec lagano poceo, al slazem se da bi za pola godine, mozda ne svi, ali velika vecina mogla okrenuti ledja mjerama i sve potpuno ignorirati.Infinity

    To će početi svi, maske se za pola godine moraju ukinuti posvuda. Simptoma ljeti gotovo pa i nema, težim bolesnicima dat cjepivo.
  • Dino
    2.1k
    težim bolesnicima dat cjepivo.NORTE

    Vidis, ovo mi ne dosta nedoreceno. Dakle, dat tezim bolesnicima, no cjepivo se ne smije davat onima koju se vec zarazili da ne dobije neke teze simptome.

    Onda opet s druge strane, kak odredit kome su kronicne bolesti uteg, a ko se s njima uz koronu nosi odlicno. Ak se ne varam, curka moje godiste iz Splita je umrla jer je bolovala od astme i jos je dobila koronu, a rekli su da astmaticari nisu u riziku.

    Da bi cijepljenje imalo smisla, treba ga provesti kao i protiv svake zarazne bolesti, dakle na siroku masu. Ovisno o tom kolko se cjepiva ima, krene se od onih 65+, pa ak ostane i 50+ rizicne, i tak dok se ne iskorijeni virus.
  • Navijač Dinama
    6.8k
    malko sam se krivo izrazio. Kod nas barem, si uvijek bio testiran ako dođeš u bolnicu ili dom zdravlja sa nekim od simptoma,( ili ako dođeš općenito ) koji se vezuje za Covid. Oni tebe moraji testirat. Sad je pak na snazi to da i ako imaš simptom ili ako dođeš radi nečeg u bolnici, oni tebe ako ne žele testirat ne moraju, prije su morali. Nadam se da sam bar malo objasnio :grimace:
  • NORTE
    8.4k
    Poprilično sam siguran da bi za najkasnije 3 mjeseca u cijeloj Europi pa tako i kod nas trebao nastupit totalni kaos u zdravstvenom sustavu i lockdown. Znači ne ovo kaj imamo sad nego 5 puta gore.
  • NORTE
    8.4k
    Kaže bivši Sdp-ovac Mrsić da vlada ne donosi mjere (o zabrani okupljanja itd.) jer čeka da prođe kolona sjećanja. Zanimljiva izjava.NORTE

    Čovjek bio u pravu prije 2 tjedna. Sad će krenut "mjere" kojih se nitko neće držat, osim onih koji nemaju drugog izbora. Pa možda opet krene plašenje iako je do jučer sve bilo ok i sve je pod kontrolom.
  • Mali Zeus
    8.6k
    Dakle nakon kolone sjećanja na kojoj se skupilo 10.000 ljudi i mimohoda Torcide koji je čak osiguravala policija ministar unutarnjih poslova dođe i kaže da i okupljanje od 10 ljudi može biti opasno ako je i jedan čovjek zaražen i da su problem obiteljska okupljanja.

    Toliko gadljivo, odvratno, nakaradno i licemjerno da to čovjek ne može vjerovati. I onda se čude kad ljudi vjeruju raznim teorijama zavjere prije nego njima. Neke mjere treba uvesti ako već lockdown ne žele (što je vjerojatno zato jer neće biti para platiti svima koji ne rade). Eto danas čujem da će noćni klubovi raditi do 22 h.
    Ha, eto ti viruse, sad si nadrapao!
  • NORTE
    8.4k
    Ovo zadnjih dana je vrhunac bruke vladajućih i stožera, a tek je počelo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.