• Majki2111
    3.2k

    Romantika
  • agramZ
    2.5k
    nije mi njemacki bas nesto romantican..
  • NORTE
    11.6k
    Od svih cesta u Zagrebu oni skidaju dobar asfalt u parku Maksimir, nevjerojatno...
  • Crusades1986
    12.7k
    Mislim da su krenuli okretište Črnomerec renovirat... sad ne znam jel to samo asfalt ili će i one kučice na stajalištima za buseve zamijenit.
  • Dino
    2.7k

    Istina Bog da ima fakat puno germanizama, al nemres bas zagrebacki, purgerski govor nazvat njemackim. Posavski, hercegovacki, bosanski i drugi dijalekti su puni turcizama pa nisu turski ko kak ni dalmatinski il istarski nisu talijanski.

    Nemoj me krivo shvatit, al lako se uvrijedim kad je u pitanju govor koji rapidno izumire. :smile:

    Znam da ti nisi taj slucaj i nejde to tebe sad, medutim jos manje mogu podnijet kad neko dode u Zagreb, tu se skoluje, zaposli i onda jos usput sere kak mu “kaj” ide na kurac i kak na moru ima vise sunca.
  • agramZ
    2.5k
    zajebavam, morao sam pogotovo zbog 3:20 i 8:45min u videu, omica ga spreha original i jos ima neki polu-njemacki naglasak.
  • Dino
    2.7k

    Sve pet, a Omica je ziher radila u drzavnoj upravi :lol:
  • SAS1987
    14.8k
    Istina Bog da ima fakat puno germanizama, al nemres bas zagrebacki, purgerski govor nazvat njemackim.Dino

    U pravu si. Germanizem se pojavljuje svugdje gdje je bio jak njemacki / austrijski utjecaj. Npr u Mariboru koristimo jako puno germaniziranih riječi :smile:
  • Dino
    2.7k

    Naravno da, i jos uz te definitivno njemacke rijeci, imamo nas izgovor za l, č, ć, š, ž, đ o cem sam vec prical, ja mislim, na temi Modri sank.

    Ti palatali su mi jedina cvrsta razlika po kojoj se odma prepozna ko je otkud. :rofl:
  • Infinity
    16.5k
    Kad si spomenuo L. Neki dan neki od cetvorke u podcastu Utakmicu po utakmicu prica kako mu je neki od Albanaca objasnjavao kako se izgovara Lirim. Nije ni Lirim, a nije ni Ljirim, nesto izmedju :lol: Sto god je ovaj komentator rekao, Albanac kaze da ne valja :rofl:
  • Navijač Dinama
    8.4k
    Istina Bog da ima fakat puno germanizama, al nemres bas zagrebacki, purgerski govor nazvat njemackimDino

    A iskrivitim njemačkim? :rofl:
  • Dino
    2.7k

    Tebi za volju moze bit i iskriviti svicarski il brazilski :lol:
  • SAS1987
    14.8k
    22.11 na rođendan Bandića izlazi dokumentarc Kumek. Mislim da bi bilo bolje da je izašao 2, 3 mjeseca prije izbora.
  • NORTE
    11.6k
    Mislim da su krenuli okretište Črnomerec renovirat... sad ne znam jel to samo asfalt ili će i one kučice na stajalištima za buseve zamijenit.Crusades1986

    Okretište Črnomerec je stvarno sramotno a još sramotnije da se tek sad radi novo. Predizborno je vrijeme. Naravno da će zamijenit i nadstrešnice kad ih rade kumovi, njih mijenjaju gdje treba i gdje ne treba.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.