• über alles
    1.4k
    Imam 28 i ja im nebi predlozio nikakvo rijesenje jer to nije moja briga , govorim da treba ljudima dat izbor da odluce kaj hoce napravit.
  • LovroZG
    1.3k
    Samo jedan mali, al važan, prilog ovoj raspravi: "Većina od prijavljenih 2558 legalno induciranih pobačaja učinjena je na zahtjev žene (87 posto), četiri posto zbog ugroženog zdravlja majke, a dva posto zbog prethodno utvrđene malformacije ploda. Prema evidenciji pobačaja u toj kategoriji, najviše je bilo žena u dobi od 30 do 39 godina (47 posto), dok se 50 slučajeva (dva posto) odnosi na maloljetnice. Među ženama koje su imale legalno inducirani pobačaj najviše je onih bez živorođene djece (32 posto), a 39 posto žena bilo je u braku.
    Od 2206 prijavljenih legalno induciranih pobačaja na zahtjev žena, prema podacima dostupnim HZJZ-u, u 81 posto slučajeva žene nisu koristile metode kontracepcije, a njih 37 posto bilo je u braku." (Podatci iz 2017.)

    izvor: https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/nakon-dugo-vremena-u-hrvatskoj-porastao-broj-pobacaja-evo-koliko-su-ih-obavile-pojedine-bolnice-20190715

    Tu ima vjerojatno puno više ekonomije nego mladih života koji si ne žele "ugasit" mladost i/ili obrazovanje rođenjem djeteta.
  • Mali dioničar
    13.9k
    nebi predlozio nikakvo rijesenjeüber alles

    Ne bi predložio rješenje, a u prethodnom postu si ga predložio.

    jako mladi(neki i maloljetni) dobili klince ,pa mrze svoj zivot i manje vise su svi propaliteti.über alles

    Iz ovog bi se dalo zaključiti da se smatraš kompetnentim proglasiti nekoga propalitetom, a dalo bi se zaključiti i da njihov propalitet vežeš uz činjenicu da su mladi imali djecu.
  • Zambatine škude
    2k
    I danas je na selu normalno imati dijete već s 18 godina (bilo bi i ranije da nema zakonske granice kad se smiješ ženiti). Žene othrane djecu, neke ni nemaju akademske ambicije, druge s 23,24 upisuju fakseve, prekvalifikacije ili što god žele. Nikakav problem ako to stvarno žele. I nitko ne tvrdi da je lako. Ali da svi u životu rade samo ono što je lakše, vjerujem da 80 % forumaša ne bi nikad postojalo.

    S druge strane u gradu vlada neki narativ da se svakom sa 17 godina, bez obzira na talent, trud, volju i radne navike, otvaraju neograničene mogućnosti u akademskom i poslovnom smislu pa bi bilo šteta da to zajebe nešto tako benigno poput seksa. Bolesno.
  • Majki2111
    2.6k
    S druge strane u gradu vlada neki narativ da se svakom sa 17 godina, bez obzira na talent, trud, volju i radne navike, otvaraju neograničene mogućnosti u akademskom i poslovnom smislu pa bi bilo šteta da to zajebe nešto tako benigno poput seksa. Bolesno.Zambatine škude

    A pa čuj, ipak seks nosi svoje posljedice. S razlogom smo oprezni...
  • Dino
    2.2k
    Lako je pricat o necem sve dok ti se ne desi ista stvar. Postoje ljudi koji su djeca silovanih zena, postoje i oni koji su se desili pri nekom tinejdzerskom seksu, a postoje i oni za koje se znalo da ce imat neki hendikep pa ipak njihove majke nisu odlucile pobaciti.

    Zamislite da vam je bioloska majka bila silovana, al je odlucila skupit muda, rodit vas i dat na posvajanje. Kak bi vam bilo da svaki dan citate po insta, fejsu il novinama kak vas je trebala pobacit jer “bu si inace zjebala zivot”.

    Nemojte prodavat price okolo kak je pobacaj bolje rjesenje...
  • Mali Zeus
    9.1k
    Lako je pricat o necem sve dok ti se ne desi ista stvar. Postoje ljudi koji su djeca silovanih zena, postoje i oni koji su se desili pri nekom tinejdzerskom seksu, a postoje i oni za koje se znalo da ce imat neki hendikep pa ipak njihove majke nisu odlucile pobaciti.Dino

    To.
  • Neki tip
    18.8k
    Ovo me sjetilo na marketinški izum stoljeća - "više od..."

    Jedno vrijeme sam brojao, stao sam na 10 firmi, proizvoda, brendova koje/koji su "više od" onog što jesu.

    Struja je više od struje, burek više od bureka, sport više od sporta, čak je i ideja - više od ideje, a ni Mount Everest nije top. Nabasao sam jednom i na neki putopis "Više od Everesta", u kojem se curke penju na - Everest.

    Rijeka se reklamirala sloganom - više od Rijeke.

    Ukratko, najprostituiraniji slogan ikad! :roll:
    Neki tip sa Zapada

    eobivpka4gk6jepc.jpg
  • NORTE
    8.9k
    Struja je više od strujeNeki tip sa Zapada

    Ali to nije sve, dobit ćete i račun, svaki mjesec!
  • serbus
    3.4k


    Neka slave..samo je problem da su toliko opušteni da su paradirali i na Bundeku.
  • Neki tip
    18.8k
    samo je problem da su toliko opušteni da su paradirali i na Bundeku.serbus

    Čuo sam. Dobar glas brzo putuje, loš još brže..
  • markoli
    1.6k
    Kratko da se vratim na temu pobačaja i uloge Crkve. Crkva pomaže, što izravno putem župa, što preko raznih udruga. Imaš primjer udruge Betlehem koja pomaže samohranim majkama, obiteljima s malom djecom koje nisu financijski situirane i sl.
  • serbus
    3.4k


    Mislim da je to sve preslabo za iznose koji se dobiju od države , a i sama država je katastrofalna prema takvim obiteljima. Bilo je na provjereno mislim da su tek nedavno priznali status njegovatelja za djecu što je isto kikiriki od love. Isto tako sam vidio priču gdje se taj status izgubio već iduči mjesec nakon smrti djeteta sa potrebama. Sad se stavi na položaj takve majke koja recimo sa 45 ima status njegovatelja 10godina, nije nigdje radila i sad mora naći nešto odmah jer nema za kruh sutra. Tko će ju zaposliti ,dok mislima još tuguje za djetetom ? Ona je za sustav odmah jedinka i jebe im se kaj će ona sad dok za sabor može 6+6... To licemjerstvo sakriveno iza te borbe za život me živcira... zato kako je netko napisao gore svatko svoj život neka vodi najbolje kako može a nikave zabrane neće ženu koja je odlučila na pobačaj neće spriječiti da to i napravi. Samo ona koja ima para će to obaviti privatno a sirotinja će opet najebat kako to uvijek bude.
  • Neki tip
    18.8k


    Pogledati do kraja, isplati se.. :grin: (2 min)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.