• nkdz
    829


    thx, drago mi je da je lima sad ok :)
  • markoli
    1.6k
    Vidio sam tu objavu prekjučer. Isto sam uplatio. Uh, srce ti se slomi.
  • nkdz
    829
    https://www.24sata.hr/news/za-malog-jonu-skupili-su-milijun-kuna-hvala-vam-za-svaku-lipu-ne-mogu-izgubiti-i-ovo-dijete-724280

    Evo samo da i ovdje potvrdim i da se zahvalim svima Vama na pomoći i na vašima pozitivnim mislima i molitvama.
    Prvi veliki korak je ostvaren, korak koji Jonini roditelji prije vikenda nisu mogli ni misliti da ce se ostvariti, a pogotovo u tako kratkom roku.
    Pred njima je jos duga i teska bitka ali onaj startni impuls imaju.
  • Bosna86
    11.5k

    Nakon zabrane pobačaja u Poljskoj, Antifa skupine vandaliziraju crkve tako da su se nogometni navijači morali organizirati da ih brane... Run, Run
  • serbus
    3.4k
    Umjesto da kad već mora doći do toga iz xy razloga država to drži pod kontrolom i žene dovodi u bolnice sad će to mesari u podrumima preuzeti. Mladi će i dalje raditi greške kao i prošle generacije ... ne znam jel se zakon odnosi i na silovanja ili ne ali ako da onda je to katastrofa od zakona.
  • Dino
    2.2k
    Ma nije to apsolutna zabrana pobacaja
  • Bosna86
    11.5k
    incest, silovanje i ako je život majke ugrožen... Nije apsolutna zabrana
  • markoli
    1.6k
    Ovaj novi zakon se odnosi na regulaciju abortusa u slučaju da dijete ima neku bolest (npr. Down sindrom).
  • Mali Zeus
    9.1k
    Odnosi se općenito na malformacije djeteta ako sam dobro shvatio što je činilo 98 posto legalnih abortusa tamo.
  • serbus
    3.4k

    Nisam pratio detaljno što je što nije, hvala za odgovor. Ali i dalje je to jadno baš me zanima kako država i crkva pomaže takve obitelji koji nažalost nisu imale sreće tamo gdje im je najviše trebalo da budu zdrava vesela familija. Vjerojatno isto kao kod nas nikako ali su im puna usta života. Ja sigurno nisam taj koji bi imao hrabrosti suditi bilo kome koju god da odluku obitelj donjela a tu odluku im nameću oni koji ju nikad neće prakticirati ili barem nebi trebali. A što god odlučili parovi,pojedinke nosi veliki križ za sve u oba slučaja.
  • Baneki
    711
    Nije baš da jedna i druga odluka nosi isti veliki križ. Odluka za život nosi dugoročno puno manji križ, ako uopće. Ima li negdje netko tko je požalio ako se odlučio pružiti život djetetu?
  • Bosna86
    11.5k
    Ne razumijem kakav točno stav od Crkve očekuješ? Ubijajte nerođenu djecu? Crkva ima stav da jedan zločin ne opravdava drugi, vjerovatno je po njima ovaj zakon previše liberalan

    Tvoja kritika može ići samo prema državi, nikako prema Crkvi jer je njihov stav i vise nego jasan....
  • serbus
    3.4k


    Kritika je na oboje na državu koja onda ne omogući jednom roditelju koji će biti doma recimo 10000kn da omogući sve što tom djetetu treba a ne da moramo svako malo zvati 060 ako mislimo spasiti neki život. A na Crkvu što dobro zna u svojoj župi kome treba duhovno pomoći pa bi baš volio čuti za evo jednog župnika koji u ne pred blagdansko doba posjeti takvu obitelj i da samo popriča sa njima ali većinom su u svojim dvorima čekajući jednom godišnje da se spuste za Blagoslov kuća. Po meni jednostavno se previše petlja u ljudske sudbine jedni i drugi a ni jedni ni drugi neće živjeti sa posljedicama bilo koje odluke.
  • Bosna86
    11.5k
    Mislim da nisi upravu, znam dosta župnika i svi su i vise nego aktivni u pomoći svojim župljanima
  • serbus
    3.4k


    Odlično, dao Bog da sam u krivu oko toga. Nadam se više takvih.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.