• Kwedi
    3.8k
    Kao sve okolnosti za dobru posjetu i pun maksimir su tu ali eto, dinamo je mali klub i nema publiku. Pa nek ima zato stadion od 15 soma.Tradicija bunta

    U zadnja dva desetljeća, Dinamo je u HNL-u tri puta rasprodao Maksimir (sa sjeverom i zapadom gore); dva puta u Kužeovoj sezoni i sezonu iza. Sve protiv Hajduka.
    Čisto kao neki okvir. Uz to može se gledati posjeta po ostalim HNL utakmicama. I uz to uzeti Europu.


    I možemo se zavarati kako su okolnosti te koje determiniraju posjetu,al debelu većinu zaboli za metafiziku maksimirskog stanja i gledaju maksimum od terena i nogometa jel trebalo prodati Gojaka ili ne.
  • Tradicija bunta
    5.2k
    Nejasno mi je to stanje svijesti gdje ljudi žele manji stadion, to je meni nedokučivo, a kad vidim argumente kojima se nabacuju onda mi to više liči kao na neku frustraciju.

    Drugačije ne mogu objasnit zašto bi netko recimo više volio da su se onaj Arsenal iz 2006. ili derbiji u sezoni 2005/06, Werder i sl. igrali pred 17 soma nego pred 35. Treba napravit od 17 jer je na Istri u HNL-u 1700.

    A to što će se tih par utakmica godišnje koje pišu povijest i po kojima se klub pamti igrat pred dvostruko manje ljudi, to je nebitno. Bitno je jel na Istri kapacitet popunjen 5 ili 10 posto. Velika razlika.

    Gledao sam oba atenska derbija npr. na stadionu od 15k nabijenom uz teren i to se ne da usporedit s tim istim derbijem pred 60 soma. To su dva skroz drugačija doživljaja.

    Koliko god bilo moderno to navijačko elitističko foliranje gdje su jednake tekme s Istrom i Arsenalom, činjenica je da se od malih nogu djeca navlače i pamte omiljeni klub po velikim tekmama.

    Ne znam jel ima ko da se sjeća kako smo igrali sa Zadarkomercom 97, al siguran sam da svatko zna di je bio na Partizanu i Newcastleu.

    Maksimir ionako nema kapacitet od 30 soma još od kad su Novosel i slični počeli drkat po njemu jer ja prvi bi radije gledao utakmicu u birtiji nego sa gornjih etaža sjevera ili zapada. Samo tu kalkulaciju se nikad ne uzima u obzir kad se lupa s brojkama.
  • Tradicija bunta
    5.2k
    Sere se ovima iz kluba kad banaliziraju problem loše posjete, a tu ljudi govore da ni u normalnim okolnostima nismo za više od 20 soma.

    Nije samo ružan stadion uzrok loše posjete. Nije ni Mamić, nije ni loša atmosfera oko kluba, nezanimljiva liga, nije ni porast zanimanja za arene i sportklubove, liverpule i barcelone, nije ni izgubljeni klupski identitet ali jest sve to skupa zajedno jedan mozaik koji je uvjerio navijače jednog Dinama da mu je puno stadion od 30.

    A ne da nije puno, nego je taman, pa možda i malo ispod. Ako ništa imamo u okruženju klubove koji rade na sebi i rade sa svojom publikom, pokušavaju "pogoditi" osjećaje i "ideologiju" svoje navijačke baze pa imaju 7-8 soma i po pasjem vremenu na toj istoj Istri, 40 soma na Javoru iz Ivanjice, a o Europi da ne pričamo.

    Ni o gostovanjima. Odličan primjer hajduka, pogledat sastav ljudi s gostovanja. A pola ih valjda nije nikad uživo gledalo hajduk koji je drugi, kamoli prvi u HNL.
  • SAS1987
    13k
    Neki faktor je i činjenica da se za važnije utakmice istok te zapad razprodaju za pola sata. Uvjek imam dojam da bi se prije prodalo još 10k istoka nego 5k sjevera gore.
  • SAS1987
    13k
    Puno veći gradovi imaju isto za drek posjetu.Kwedi

    Koji? Ne pada mi na pamet niti jedan koji ima tako velik klub..
  • Papastrumf
    9.1k

    Sam si nedavno rekao da si i ti na kraju misljenja da nam ne treba vise od 20.000. Nemoj da trazim poruke :wink:
  • Tradicija bunta
    5.2k
    To je do frustracije, ne računa se.
  • Kwedi
    3.8k
    Onda mogu Maksimir dovršiti kak je i planiran, na 60 tisuća. Očito brojevi nisu kriterij. Neovisno o okolnostima zadnjih pet, deset, dvadeset ili trideset godina.
  • Nino Bule
    10.7k
    Da, ako netko misli da je 17 malo znaci da zeli stadion od 100k, genijalno.
  • Neki tip
    18.3k
    Podsjećam na raznolikost i zastupljenost pojedinih odgovora:

    d5cmiay17o7rszqv.jpg
  • Blue 67
    212
    Dečki čemu briga,ako se ovi iz kluba ne tresu zašto bi mi oni su očito procijenili da će još barem 5 godina zarađivat na obnovama i sanacijama.
  • deda
    26.3k
    Nisam na ovoj temi sto godina nešto pisao jer mi je to utomar. Dinamo treba stadion, Zagreb treba stadion, kapacitet mi je postao najmanje bitan. Što ću se sramit ako bude premali, ili ću se sramit što je prevelik. Moje mišljenje po pitanju kapaciteta većina zna, to je nekih 20-25 tisuća. Dal ću se buniti ako bude 8, neću, ikao bi to bilo malo bijesno realno.
  • flexXy
    1.8k
    A i to kaj @deda kaze. Glupo je uopce pricati o nekom kapacitetu kad se nista nece pomaknuti sve dok navijaci sami ne popizde i odu sa 100kg eksploziva na maksimir zavrsit taj stadion i krenut gradit novi. Ako se pita upravu kluba i gradsku upravu, igrat cemo i na terenu od tekstilca ako ne moze maxi, jos ce im biti i manji troskovi.
  • Blue 67
    212
    Pa svima je već jasno da Dinamo treba stadion,Zagreb treba stadion osim ovima iz "Dinama" i ovima iz "Zagreba",a zna se i zašto im nije jasno zato što ne žele pokazat svoju nesposobnost i lopovluk. Tolike pare se ulupale u ništa,klub navodno nikad uspiješni i nikad financijski moćniji al nema se ni za trećinu stadiona,a najžalosnije je što će opet pronaći opravdanje corona,potres blablabla...Isto kako se stadion gradi za dugi rok tako treba i razmišljati dugoročno o njemu i voditi računa o roku trajanja,ovo se moralo dogoditi kad tad,a klub je morao imati barem viziju što ako... Ovako sve stoji na mjestu svi šute i mole Boga da se ne pokrene ta tema (a ni ne može jer novinari znaju što ne smiju pitat)Dok jednoga dana ne bude svaka europska gostujuća i krpanje kranjče za hnl. Pa ako se novci i skupe jednoga dana nekim čudom dok se sve pokrene, krene izgradnja,...izgradi, ode 5 godina. Valjda će tada shvatiti neki koliko nam je uprava "sposobna" ,ako do tada ne propadnu svi u crnu zemlju skupa s Maksimirom.
  • SAS1987
    13k
    U Mariboru će se pokraj stadiona graditi parkirna kuća za cca 1300 vozila. Do sada se parkiralo negdje oko stadiona ili u parkirnoj kući koja je cca 500m od stadiona.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.