• serbus
    3.4k
    Statistika je zbroj netočnih podataka. Valjda vam je jasno da ovaj klub od 90tih je u grču i borbi, bojkoti nisu navedeni u statistici..... I ovakav truli dinamo ima koliko 7-8000članova. Inters za dinamo postoji samo spava svoj san čekajući neko novo prosljeće sa novim ljudima. Tovari bacaju drkicu na 20 000 a rade baš sve da privuku članove. Kod nas familija odbija ljude i članove.
    KLub nisu koeficjenti i statistika nego emocija. Emociju su braća ubila, ali to ne znači da neke buduće generacije neće imati klub kakav smo mi sanjali i nemamo pravo ubijati im klub još više bacajući ga na stadiočiće od 15000. to je DINAMO ne jebeni hoffenhaim.
    Samo kad vrijeme prolazi u zbrajanju koeficjenata i matematičkih operacija glavni problemi posjete padnu u zaborav.
  • Mali dioničar
    14k
    Dobro, ti si još nabrijan zbog tih koeficijenata i gledaš publiku od Tudjmana na dalje.

    Mogu ti osobno posvjedočiti da sam kao dijete krenuo na stadion 1982. kad na stadion nije stala igla, a išao sam i dvije godine kasnije kad je Dinamo skoro ispao iz lige i kad je bilo po 5.000 ljudi na stadionu na koji je stalo 60.000.

    Tako da su takve fluktuacije bile prisutne uvijek.

    To i je tendencija da manje ljudi dolazi gledati uživo i nije samo kod nas. Juventus si je sam napravio stadion manji od prethodnog, a istu želju imaju i Milan i Inter. A ni oni nisu Hoffenheim.

    Inače, da, nisam za stadiončić od 15.000, ali ne treba biti ni 40.000.
  • Mali dioničar
    14k
    Iako mislim da bismo mi kao publika dobro izgledali i na stadionu od 40.000 jer i sad znamo izgledati ok, a ovaj stadion prima 35.000, a ogroman je.

    Normalan stadion od 40.000 bi bio na pola površine ovog rugla.
  • agramZ
    2.3k
    talijanski klubovi nikada nisu imali odnos sa svojim navijacima kako treba, kao i hrvatski. a i cijelo njemacko govorno podrucje je neshvatljivo za te regije, jer je potpuno drugacija sportska kultura. na njemackom - u direktnom prijevodu - covjeka pitas za koju udrugu(!) navija, i to vrijedi za bilo koji sport. sam jezik ti puno toga tj. vec sve kaze. sto se tice hrvatske, samo se mora pogledati sastav ljudi na gostujucim tribinama kada hajduk igra, oni su jedini razumjeli i shvatili kako se radi sa navijacima.
  • Mali dioničar
    14k
    ...znači Dinamo je 82. znao raditi s navijačima pa 84. je toga ponestalo...

    Ponavljam se, ali pogledaj sastav Hajdukove tribine...

    lfm4vp748sjrqh7w.jpeg

    A ovo je Dinamova...

    tk5o6fi1qlgr5jk6.jpeg

    Samo na činjenici da na Poljud dolaze žene i djeca oni dobivaju razliku u publici puta 2.

    Kad su obje navijačke grupe u top izdanju, gostovanja su po brojnosti jednaka. Edit. Tu mislim na gostovanja recimo u Osijeku ili Rijeci. Njih dodje više na Maksimir nego nas na Poljud iz više razloga.

    Isti slučaj s gostovanjima na koja idu i simpatizeri tipa gostovanje u Milanu. Njih 3-4.000 na Interu, nas 3-4.000 na Atalanti.
  • Bosna86
    11.5k
    Jedna stvar je tu ključna... Sta drugo imaš raditi u Dalmacij kada prodje ljeto? Ta subota je jedini dogadjaj van cajki koji oni imaju kad im sezona završi
  • Mali dioničar
    14k


    Ma stvar je nogometne kulture. Atletico napuni Wandu, a Real Santiago, a nije baš da se u Madridu nema kaj za raditi. Ponavljam, tam idu na utakmice cijele obitelji.
  • agramZ
    2.3k
    gostovanjima na koja idu i simpatizeriMali dioničar

    o ovome pricam. tovari pune gostujuce tribine zato sto zene, djeca, babe i djedovi idu na gostovanja, jer je to normalno, ili barem bi trebalo biti. bez toga nema tkzv. mase. da uopce postoji nesto kao "simpatizersko gostovanje" je zalosno.
  • deda
    27.5k
    Žalosno je što naših simpatizera dolazi 50
  • Bosna86
    11.5k
    Kad je to zadnji put nas klub odradio neku akciju u Bjelovaru, Samoboru, Kutini a o nekim daljim gradovima da ne pričam... Prošle godine su bili u Zepcu i Tuzli pa su napunili oba stadiona... U Zepcu su bili 100% sigurni, mogli su staviti štand sa proizvodima i milion drugih stvari... U Tuzli im isto tako ne bi pala dlaka sa glave, čak sto vise da su kraj štanda stavili Dilavera i Hajrovica, bilo bi opcenarodno veselje (Gojak je bio s reprezentacijom)... Oni su to odradili za glupanov PR.... Ne može se očekivati od ljudi koji nisu hc da prolaze torture po livadama HNL kad klub radi sve da ti ljudi ne dodju... Jednog dana kad bude normalna atmosfera, promijeniti će se i to
  • Kwedi
    3.8k
    Zagreb je geografskom pozicijom na takvom potezu da sat i pol vožnje od centra obuhvaća prostor od skoro 2 milijuna ljudi.
    To je potencijal,al i u nekim sretnijim vremenima posjeta je bila slaba. Jebiga.
    Puno veći gradovi imaju isto za drek posjetu. Puno manji gradovi imaju bolju posjetu neg mi.
    To je tak.

    Nemre se na silu natjerati nekog ako ga ne zanima. Zato sam radije za manju varijantu 18-20 jer jednostavno prati taj neki realan potencijal.
  • Bosna86
    11.5k
    Nemre se na silu natjerati nekog ako ga ne zanimaKwedi

    A kakva sila stari moj? Kažem ti sta je to klub uradio da ti ljudi dodju? Koliko teško može biti iznajmiti kombi, utrpati majice i napraviti štand u ovom selu u Podravini gdje su neki dan bili? 100 majica bi prodali minimum i učlanili bar 50 ljudi...

    Nisam to ovdje pisao, ali ja ne bi imao ništa protiv da oni rade kontra akcije, analize, izlaganje protiv zone, bbb, dtsm... Ova uprava se bori za to i to i zbog tog mislimo da su upravu.. Bar bi se nešto događalo, raspravljalo bi se pa nekakvog efekta bi bilo... Ovaj njihov stav, mi smo tu bogomdani ubija ljude.... Da rade bilo sta, bilo bi bolje od ovog sto sad rade, a to je ništa
  • Kwedi
    3.8k
    A kakva sila stari moj? Kažem ti sta je to klub uradio da ti ljudi dodju? Koliko teško može biti iznajmiti kombi, utrpati majice i napraviti štand u ovom selu u Podravini gdje su neki dan bili? 100 majica bi prodali minimum i učlanili bar 50 ljudi...Bosna86

    Infinity je izvadio utakmicu s euro utakmica. Iz toga izvući neke top klubove ili "povijesne" utakmice. I pogledat broj ljudi.

    Jednostavno ne ide.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    A sta to ne ide?

    Kao sve okolnosti za dobru posjetu i pun maksimir su tu ali eto, dinamo je mali klub i nema publiku. Pa nek ima zato stadion od 15 soma.

    Jel ko ovdje ikad gledao tekmu s tribine zapad gore ili sjever gore npr. ?
  • Navijač Dinama
    7.3k
    ako računamo sve tekme, kao ona portiv Man.City, onda da, ja sam bio na sj.gore.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.