• Nino Bule
    11.3k
    najbolje bi jos bilo da osim sto se ne suosjecas s njima pocnes pljuvat na ulici po njima
  • og1986
    2.9k
    Ovdje svako ima svoju teoriju. Od toga da nekoga boli briga za sve, do toga da neki ljude žale samo one koji su od rođenja unazadeni ( invaliditet, IQ...), ostali govore da trebamo imati neki minimum ljudstva ( ne pustiti da neko umre), pa sve do da ljudima treba pomoć iako su drogeraši i pijanci.

    Mene zanima tko će sve to platiti i otkud ti novci? Aha, da. Od ljudi koji su uzeli život u svoje ruke i koji normalno žive. Pa diži PDV treba to netko platit.

    Jer ovaj nije kriv kaj je glup, onaj nije kriv kaj pije, taj nije kriv kaj se drogira, onaj nije kriv kaj je izgubio posao ( wow koda je jedini u povijesti koji je ikada izgubio posao). Dolazimo do toga da nitko nije kriv za svoje stanje i da sve treba žaliti. Isti rječnik kao najokorjeli ljevičari u Americi. Danas svatko dobiva invalidsku iskaznicu, ako si viši od 205 možeš zatražiti iskaznicu ako imaš par posto gubitka sluha ili malo slabije vidiš, to nije tvoja krivica, to je veća sila i sav sistem je protiv tebe. Tebe treba zaliti i ti samo sjedi i netko će ti doći pomoći ti si slab ti ne moraš ništa raditi, dignut ćemo PDV onima koji žele raditi tako da ti možeš glumiti žrtvu.

    Mislim da ne treba osuđivati one koji su ostali bez krova nad glavom jer svatko ima svoju priču, ali isto tako ne treba osuđivati nekoga tko nema suosjećaja prema njima. Mislite da ako ste suosjećajni prema njima ili da par puta nekom date novac da ste dobri i da je svijet bolji i problem je djelomično riješen.

    Treba svakome reći da je gospodar svoga života i sudbine i da je do njega kako će mu teći život. Osobno dok sam bio klinac smo po kući skupljali lipe da bi kupili kruh i uvijek na knap bill sa stanarinom ili kasnili. Je li nas netko žalio? Ne. Jesmo li tražili socijalu ili žaljenje ? Ne. Od 10. godine sam radio sa svojima svaki dan uz školu i izvukli smo se. Sada kada imamo novac ljudi su ljubomorni i uvijek mi netko pripovjeda kako je netko loše sreće.

    Odi u liku i Slavoniju pa kopaj njivu i zarađuj, najniži sloj se buni kako nema posla, a poduzetnici bi htjeli povećati kvotu inozemne radne snage jer nemogu naći radnika. Kako to? Kako to ?

    Lakše je napumpat 7 djece primat dječji, socijalu i župnu pomoć, ili stajati na ulici prodavati časopis ( ulični fajteri ili ulične svjetiljke) nego zapravo nešto konkretno raditi.

    I tko to određuje šta je minimalno suosjećanja? U Irskoj su prosvjedovali jer trebaju plaćati vodu. Je li ljudsko pravo imati vodu i ne plaćati ju ? Je li ljudsko pravo imati stan ili kuću ? Jer ipak je mnoštvo stanova i kuća prazno. Je li ljudsko pravo imati određenu svotu novca od Vlade svaki mjesec? Jer roboti i automatizacija uzimaju poslove. Je li ljudsko pravo da mu se plaća mentalna pomoć kakvu on želi? Jer hej ako si alkoholičar i drogeraš i ako te gubitak posla pogodio to nije tvoja krivica, a oni koji se brinu za sebe i pokušavaju biti mentalno jači su sistemski u prednosti.

    Nadrobio sam puno gluposti, ali je pokušaj da kaj god mislite i smatrate se moralno superiornijim niste toliko dovoljno "dobri" u očima drugih.

    A za beskućnike kao i za sve druge ljude i one koji im žele pomoći vrijedi. "Give man a fish, you feed him for a day. Teach him how to fish you feed him for a life."
  • Neki tip
    19k
    smisao tvoje poruke mogu potpisati u 99% sadržaja.

    Moj djed po majci se kao dijete pokrivao slamom i potom na slamu stavljao lagana trošna vrata da mu ne pobjegne..

    Otišao kasnije privremeno u Njemačku, teško radio i odricao se da bi svojoj obitelji izgradio kuću. Potom teško radio na zemlji, da bi se djeca ako žele mogla školom maknuti s nje. Mojoj mami je već bilo nešto bolje i lakše nego njemu.

    Ipak, i ja sam do 12. godine živio u podstanarskoj garsonijeri s roditeljima i sestrom. Onda kada su se stanovi "dijelili", moji ga nisu dobili. Onda kada se u stanove provaljivalo pa papiri kasnije rješavali (branitelj si, riješit ćemo to), moji nisu provalili. Onda kada se zbrinjavalo branitelje, moj otac nije pitao. Stan su kupili sami, na kredit, uz danas nezamislivu kamatu. Kada su starci kupili taj mali dvosobni stančić u Dubravi, ko danas se sjećam, nazvao sam taj stančić "našom palačom". Omogućili su potom i sestri i meni više škole od svojih. I meni i sestri je bilo lakše i bolje nego mojim roditeljima.

    Moja djeca imaju praktički sve i sva su im vrata otvorena. I moja žena dolazi iz radničke obitelji, i ona kao i ja zna što znači nemati, ali učenjem, radom, prof. razvojem negdje dospjeti, nešto zaraditi i napraviti.

    Nismo poduzetnici, ali jesmo posve pristojno plaćeni za svoja znanja i vještine.

    Dakle, jako dobro znam što znači nemati pa se potom penjati po društvenoj ljestvici.

    Ali.. nemati suosjećanja nije pitanje ekonomskog uređenja, stat ću u prve redove ekonomskog liberalizma, već pitanje osnovne društvene kohezije.. nekog najmanjeg zajedničkog nazivnika koji nas, jebemu, drži skupa.

    Ako je čovjek čovjeku vuk, a zanimljivo je da je Majki to spomenuo, jer baš mi je to palo na pamet kao izreka za koju ne želim da bude/postane istinita kad sam pisao prethodne postove, onda barem imajmo na umu tek da nismo najjači vukovi u čoporu.. a gdje su tek drugi čopori.

    Daleko sam ja od ljevičara kojem se nariče nad svakim tko zajauče da mu nešto treba, nego želim reci da biti slab ili biti manjina ne znači uvijek izbor, nego katkad ovisi o definiciji snage i većine.

    Pa sad, tko razumije super, tko ne - jbg, ova mi tema dopizdila.. :)
  • Bosna86
    11.5k
    Nastavno na ova dva upisa... Kod nas bih prepisao americki model da klinci mogu raditi ako hoce neke poslove prilagodjene njima... Mlada osoba kad osjeti na svojoj guzici kako je zaraditi pare, stvori drugacije poglede na svijet i odredjenu vrstu empatije
  • Dino
    2.2k
    Mogu samo rec da mi je draze ucit sa Zone, neg ucit u skoli :smile:
  • Dudu
    2.6k
    Istina je da nisam bio član nekog sportskog foruma osim Zone, ali uvjeren sam da ovoliko filozofskih, svjetonazorskih i sličnih rasprava nema na ostalim klupski orijentiranim forumima. Ispravite me ako griješim :lol:
  • Neki tip
    19k
    ovoliko filozofskih, svjetonazorskih i sličnih rasprava nema na ostalim klupski orijentiranim forumima :lol:Dudu

    Naravno, kad su Dinamovi navijači pametni(ji) ljudi. :)
  • SAS1987
    13.3k
    Naravno, kad su Dinamovi navijači pametni(ji) ljudi. :)Neki tip sa Zapada

    A čuj, da nisu pametni navijali bi za Hajduk.
  • Bosna86
    11.5k
    Istina je da nisam bio član nekog sportskog foruma osim ZoneDudu

    Zona je odavno prerasla sportski forum... Imamo politiku, sport, muziku, film, knjige.... Još ubaciti gastro kutak, teretanu i putovanja i pokrili smo sve teme valjda
  • Dino
    2.2k
    gastro kutakBosna86

    E pa da fakat, dajte nek neko od vas iskusnijih otvori temu :grin:
  • Crusades1986
    9.6k
    Bicikliranje? :eyes:
  • og1986
    2.9k
    putovanjaBosna86

    Ovo fali još više kad od nove godine nisam nigdje prdnuo van granice.
  • Majki2111
    2.6k
    Voliš kuhat :smile: ?
  • Mali dioničar
    14k
    Sad će Majki baciti recept pohani beskućnici ili beskućnici na roštilju.
  • Majki2111
    2.6k
    Ne, haha, alvolim i ja kuhat
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.