• Eduardo
    20.4k
    Đoković upravo suspendiran sa US Opena. Pogodio linijsku sutkinju lopticom.

  • Navijač Dinama
    8.4k
    jesi,

    Giannis 19 koševa, ostatak tima 10, taman uhvatio formu i onu svoju "nezaustavljivost" i onda zglob sjebe.. šteta

    Ne gine Bucksima metla, a ovakav Miami vjerujem može i u NBA finale bez problema.
  • Carrasco
    4.1k
    Idee preokreeet
  • Navijač Dinama
    8.4k
    suđenje Tony Brotherss u rangu Brune Marića... ali tipicno za NBA , daleko najgori sudci u svemu...
  • r1oma
    1.5k
    Brutalna najava za UFC 253 Adesanya vs Costa koji ce se odrzati 27.09 po nasem vremenu.
    https://www.youtube.com/watch?v=5khE_hgWY_o&t=34s
    adesanya-costa.jpg
  • Navijač Dinama
    8.4k
    Boston-Toronto 6.utakmica, 2 produžetka , sve u koš se igralo, kakva utakmica, Toronto je uz to sve je i pobjedio i izborio 7.tekmu..

    Za sve ljubitelje dobre košarke i NBA , preporuka za pogledat reprizu/sažetak, kakva tekmetina.
  • Navijač Dinama
    8.4k
    Kod Amera jedino u što vjerujem da je u fullu namješteno su pro.hrvači(kečeri) kao što su TNA,WWE, novonastali AEW i dr..

    Inače,kad se @Bosna86dotakak NFL, večeras počinje nova sezona NFL. Velika većina klubova će imati određenu brojku dozovljenog, za gledatelje. :smile:
  • Bosna86
    11.7k
    Logično u mom gradu Washingtonu nema gledatelja, vise zbog bijesa navijača nego corone ali aj
  • xavier
    12.1k


    Ovaj tekst u SD je toliko izvađen iz konteksta da je to za nepovjerovati i o tome se pisalo ne znam koliko puta na raznim mjestima. Moraš biti stvarno zlonamjeran da bi zbog toga što je NFL zakonski definiran kao "biznis sportske zabave", a ne "sport", pisao o tome kako su rezultati namješteni. Sve ove stvari koje se tu navode kao dokazi toj tvrdnji, a nije ih smislio sam autor nego je samo prenio brojna pametovanja koja već postoje na tu temu, možeš naći za ama baš svaki sport na svijetu.

    Što se tiče "pada TV gledanosti" o kojem piše, opet se radi o elementarnom nepoznavanju teme o kojoj piše. Pada li TV gledanost? Da, TV gledanost sporta na klasičnim televizijama u SAD-u je nešto malo pala, ali treba onda reći i koji je tome razlog. Pala je naime iz razloga što zadnjih 10-ak godina sve više i više gledatelja NFL, NBA i ostale sportove prati putem League Passa. Znači plaćajući gledanje direktno ligi gdje onda u aplikaciji mogu imaju pristup stvarima koje su putem klasične televizije nezamislive.
  • Bosna86
    11.7k
    Slažem se... Referirao sam se na pravno uredjenje i smjer kojim ta liga ide
  • Navijač Dinama
    8.4k
    slažem se sa svime napisanim.

    Dodao bih uz to sve, i to da kod nas u Europi posebno u državama koje su lude za nogometom(soccer), se očito vidi neka rekao bih vrsta kompleksa pogotovo od američkog nogometa.
  • xavier
    12.1k


    Nije to ograničeno samo na Europu. Ljudi redovito s podsmjehom reagiraju na nešto što im je nepoznato, to je jednostavno u ljudskoj prirodi. Europljani se rugaju footballu i (još više) baseballu dok su Ameri godinama s podsmjehom gledali na recimo rukomet, a nogomet su smatrali ženskim sportom.

    Nije to čak ograničeno ni na različite sportove. Uzmimo košarku koja se igra s obje strane oceana. Europljani često govore kako je NBA "cirkus" gdje se ne igra obrana i kako je to više šou nego ozbiljna košarka dok Ameri naravno smatraju kako je europska košarka nekvalitetna i kako se u Europi ne igra obrana.

    Istina je obično uvijek negdje između. U ovom slučaju su i jedni i drugi sustavi, iako veoma različiti, veoma "sportski" i niti jedan nije "cirkus" ili nešto slično. Kod Amera postoji salary cap jer smatraju da sve momčadi moraju imati iste početne mogućnosti što je za Europu nezamislivo. I tamo (u SAD-u) nema tajni nego se svaki ugovor i sve ostalo zna do u cent. Ne postoje "poslovne tajne". Europa opet ima puno fanatičnije navijače jer je ultras kultura nešto što je za SAD nezamislivo.
  • Navijač Dinama
    8.4k
    Kod Amera postoji salary cap jer smatraju da sve momčadi moraju imati iste početne mogućnosti što je za Europu nezamislivo. I tamo (u SAD-u) nema tajni nego se svaki ugovor i sve ostalo zna do u cent. Ne postoje "poslovne tajne". Europa opet ima puno fanatičnije navijače jer je ultras kultura nešto što je za SAD nezamislivo.xavier

    Apsolutno. Kod amerikanaca ne postoji ta "ultras kultura". Jedino nešto što nalikuje na istu su kanađani, i to navijači F.C Toronta. Ali to njihovo na uspredbu sa našim je neusporedevo.

    I za taj salary cap, baš se pitam kako bi izgledao kod nas nogomet, ali kad bi recimo netko tko ima više para imao veći salary cap.

    NBA "cirkus"xavier

    To mi je najveća glupost vezana za NBA koju sam čuo, i to pogotovo kad se naši(hrvatski geniji) smiju toj americi.

    Kad bi Amerikanci došli na svako SP/Olimpijsko u najačem sastavu, mislim da protiv ovakvih životinja u NBA, nema te repke na svijetu koja bi prošla ispod 30 razlike u najboljem slučaju.

    Pogotov mi, koji nemamo krštenu prvu postavu. Kamoli šta drugo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.