• Mali dioničar
    15.1k
    Na kraju krajeva tip je to xy puta i rekao - svima dopuštate trgovati i prodavati vaše proizvode, a nama nogometnim djelatnicima ne.

    Jebi ga, cure mu se sline kad vidi da Huljić i Rozga pune Arenu u Beogradu, Majetić snima Jugoslavenku na Hvaru, a njega jadnog uskogrudni nacionalisti koče pri širenju bratstva i jedinstva na kojem se može okrenuti fina pinka.

    Pa to nam je svima jasno.
  • Infinity
    15.4k
    Igrao je Man Utd koji je oduvijek mrski i veliki rival Liverpoolu koji je ujedno gradski i "zakleti" protivnik Evertonu, a i otišo je tada tamo iz jednog od razloga to da su i MUFC i Everton "katolički" klubovi a ne protestantski kao što su svi ostali....Navijač Dinama

    Ukratko. Liverpool i Everton nemaju neki jak rivalitet, dva brata navijaju za razlicite klubove, idu zajedno na utakmice, tu se nikad nije stvorila neka mrznja.

    Rivalski odnos Manchestera i Liverpoola je nastao puno prije nogometa. Duga prica, ta dva grada gaje mrznju jedni prema drugim, pa tako FC Liverpool i Everton zajedno ne podnose Man Utd, kao i Man City. Mrznja je usmjerena i u drugom smjeru.

    Rivalitet Liverpoola i Evertona nije ni na 20% onoga sto je rivalstvo Uniteda i Citya. Rooney se odlaskom u United posrao po Evertonu, a ne po Liverpoolu kako ti mislis.
  • vjeko1701
    6.1k
    Kao što je netko gore napisao, da je svima svejedno tko sve igra za klub sve dok je dobar igrač, nikada ne bi nastala neka povijesna rivalstva između klubova.
    Ako je jedino bitan rezultat, onda ti je tako svejedno za koga navijaš, je li to dinamo, zvezda, psg ili junajted.
    Papastrumf

    Ovo je "steaming pile of horse shit" da se izrazim američkim idiomom. Analogija koja nema veze s vezom. Samo zato jer je nekome bitniji rezultat kluba i igra na terenu od krvnih zrnaca 3 igrača, Srbina te Slovenca i Crnogorca srpskog podrijetkla sad kao može jednako tako navijat na neku od naftaških igračkica? 3 od koliko? 25-30?

    Dal bi mi bilo draže da cijelu momčad čine purgeri, zagorci itd...pa bi, al jbg, ne čine. Meni netko iz Srbije nije ništa više ni manje stranac od nekog iz Portugala. Ako igraju pošteno i bore se za Dinamo, skidam kapu ko i bilo kome drugome. Drugo da izlazi otvoreno van sa velikosrpskim, velikomađarskim, velikotalijanskim ili bilo koji drugim nacionalističkim stavovima koji su u prošlosti gazili suverenitet naše zemlje. Al jbt pa to su ljui i čak klinci koji ni prvu pelenu nisu zasrali tokom rata.

    Puno ljudi ovdje spominje povijest a čini se da su zaboravili prvu lekciju iz nje, zašto se ona uči. Uči se da bi se napredovalo i da bi izbjegli tragedije koje su se kroz nju dogodile. Povijest ne ne uči da bi se održavala mržnja nego se uči kako bi se uklonila.
  • Dino
    2.3k
    Pitanje brojki.. čini se kao banaliziranje, ali nije baš.

    Bi li nekome smetao 1 azilant iz Afganistana? Teško. 10? Ne. 100? Nek nisu svi u jednom selu ili kvartu, ali u redu je. A 1000? Ma raspoređeni po zemlji ne bi smetali. Bi li 10 000 što promijenilo? Bi, neznatno, ali ipak bi utjecalo na malu promjenu identiteta zemlje. Dominantna kultura bi ostala takvom naravno, ali male promjene bi se osjetile. 100 000? E to je već samo retoričko.. mi ni 100k Srba ne znamo integrirat, a ne Afganistance. Identitet zemlje postaje drugačiji. Milijun? Nepotrebno pitanje, a i dalje govorimo "samo" o četvrtini..

    Toliko smo stranica ispisali o identitetu kluba i zašto navijamo za njega pa ako je posve nebitno tko za njega igra, onda ispada da se sve svodi samo na rezultat i uspjeh.. onda smo samo navijači nauspješnijeg ili najboljeg kluba s "ovih prostora", a ne kluba koji predstavlja Zagreb, Hrvatsku, građanštinu.. Sutra možemo prijeći na Osijek, Hajduk ili Zvezdu.

    I ne, nije ovo usmjereno na 3 i pol Srbina. Jebe mi se za njih, ne smetaju mi posebno. Bar ne više nego 3 i pol Brazilca, Portugalca ili Kineza. Smeta mi da se to pitanje samo po sebi smatra problematičnim, jer je to, eto, crni šovinizam. Možda kod dijela navijača i jest, ali ako cijelu priču svedemo na goli profesionalni pogon, igranje za pare, multikulti skupinu profića, onda ja ne vidim baš nijedan razlog zašto je navijanje za Dinamo posebnije od navijanja za City ili Shandong Luneng.

    Naslovni iz ove teme bar je meni 10x crnji lik zbog sjebavanja identiteta kluba, nego novca.
    Neki tip sa Zapada


    Procitajte svi ovo jos jednom, potpis na svaku rijec!
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Jel to znači da ne bi nikad radili za srpsku firmu iako dobro i redovito plaća i omogućuje vam napredovanje?The Undertaker

    Ti ne možeš nikako shvatit onu drugu stranu, zato izvlačiš ovakve jeftine usporedbe. Jer s druge strane ima ljudi kojima praćenje Dinama diktira život. Od mjesta zaposlenja, mjesta izlazaka, ljetovanja i kruga ljudi s kojima se družiš... mene recimo boli kurac za Robijeve egzistencijalne i karijerne probleme dok je imao 17 godina i kasnije dok je imao 42 jer je on radi soma maraka vamo ili tamo otišao u Zvezdu za koju znam da ne bi ni za milijardu. Ni dok sam imao 17, ni dok budem imao 42. A Robija boli kurac za tebe i za mene i za Dinamo podjednako, ta činjenica sama je dovoljna da neko shvati koliko je idolopoklonstvo profesionalnih nogometaša u 2020. smiješno.
    Kad netko kaže "to je njima posao" i "jel bi se ti radi posla odrekao toga i toga", to je baš upravo ono o čemu je ovdje riječ. Takva filozofija nije svojstvena ne ultrasima, nego općenito ljudima koji vole, a ne samo simpatiziraju svoj klub. Zašto bi ja imao sentiment i razumijevanje ko je ovdje došao za 500 eura veću plaću? Zašto bi tolerirao nekoga ko ne pripada nečemu čemu pripadam ja i ne dijeli isto razmišljanje po pitanju Dinama?
    Baš na to sam mislio kad sam pisao o kuhanju žabe i moderno nogometnom narativu.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Meni netko iz Srbije nije ništa više ni manje stranac od nekog iz Portugala. Ako igraju pošteno i bore se za Dinamo, skidam kapu ko i bilo kome drugome. Drugo da izlazi otvoreno van sa velikosrpskim, velikomađarskim, velikotalijanskim ili bilo koji drugim nacionalističkim stavovima koji su u prošlosti gazili suverenitet naše zemlje. Al jbt pa to su ljui i čak klinci koji ni prvu pelenu nisu zasrali tokom rata.

    Puno ljudi ovdje spominje povijest a čini se da su zaboravili prvu lekciju iz nje, zašto se ona uči. Uči se da bi se napredovalo i da bi izbjegli tragedije koje su se kroz nju dogodile. Povijest ne ne uči da bi se održavala mržnja nego se uči kako bi se uklonila.
    vjeko1701


    Da da, zaustavimo mržnju, nije bitno ko je koje vjere, bitno je ko je čovjek.
    Ljudi su počeli refleksno lupat ove fraze kad se potegne tema odnosa sa srbima.
    Vjeruj mi, sad ti se ne čini to realno možda, al za godinu ili pet...kad tad, bit će ti normalno i da je velikosrbin zato jer ćeš bit skuhan da ideš linijom manjeg otpora i ne zamaraš se više ničim osim da se zabaviš nekako.
  • The Undertaker
    4.5k
    Zašto bi ja imao sentiment i razumijevanje ko je ovdje došao za 500 eura veću plaću? Zašto bi tolerirao nekoga ko ne pripada nečemu čemu pripadam ja i ne dijeli isto razmišljanje po pitanju Dinama?Tradicija bunta

    Jednostavno zato što je to pošteno i što postoji mogućnost da si u krivu. I mene bk za Robijeve egzistencijalne probleme. Ali ga ja ocjenjujem po onome što je prikazao dok je igrao za Dinamo. Kao što ću ocjenjivati Stojanovića, Andrića ili Daničića. Kao što sam ocjenjivao Boru i Zvezdana Cvetkovića, Janjanina, Bračuna itd...Stoput mi je draži igrač Stojanović, slovenski Srbin, koji ne zna ali svaku utakmicu daje sve što zna od npr. čistog Hrvata Ćorića ili Zagrepčanina Halilovića.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Kako sam i napisao, nećemo se shvatit nikada jer su se pogledi na sport promijenili i skupa s tim pogledi navijača (ne svih) na vlastite klubove.
  • The Undertaker
    4.5k
    Hoćemo, hoćemo, kad dođeš u moje godine.
  • deda
    29.5k
    Zar bi mi trebali forum kad razmišljanja ne bi bila razlicita.
  • vjeko1701
    6.1k
    Da da, zaustavimo mržnju, nije bitno ko je koje vjere, bitno je ko je čovjek.
    Ljudi su počeli refleksno lupat ove fraze kad se potegne tema odnosa sa srbima.
    Vjeruj mi, sad ti se ne čini to realno možda, al za godinu ili pet...kad tad, bit će ti normalno i da je velikosrbin zato jer ćeš bit skuhan da ideš linijom manjeg otpora i ne zamaraš se više ničim osim da se zabaviš nekako.
    Tradicija bunta

    Gle, dobro sam upoznat s modernom agresivnom i ekstremnom ljevicom...woke shit, sjw, antife i sve ostalo kaj je poharalo veći dio "zapadnog" svijeta. To je bullshit i iskreno ne pušim njihova sranja niti sam dio nečeg takvog.

    To da mi kažeš da bude mi velikosrbin za par godina dobar jer kaj? To mi je linija manjeg otpora? Hoću se samo zabavit? Kaj ti pričaš? Moja je nada da za 5-6-10 godina, mladi ljudi ne budu niti pomislili da gaje neka velikosprska sranja, posebno mladi sportaši koji pomišljaju igrati u hr ili Dinamu.

    Ti me tu prikazuješ ko da sam neki kazališni žderač kokica i tzv europska publika. U životu nisam bio na europskoj utakmici dok sam bio na pun k. HNL-a, kupa (čak i protiv niželigaša ukoliko su bili sa sjevera hr.) skroz dok mi nije dopizdilo da me se tretira ko jebenog kriminalca jer idem na "krivu tribinu" Zadnja kap je bila kad me napal zaštitar jer sam kao rekel nekaj krivo o zagorcima, jbt iz krapine sam, da ja sam sral o Zagorcima.

    S druge strane moje mišljenje o ljudima koji gaje agresivne nacionalističke ideale koji zagovaraju etničko čišćenje mog doma i naroda su nevezani od Dinama, nogometa ili jebeno bilo čega drugog. Takvima mogu samo zube nabit u lubanju pa nek se onda deru o velikoj Srbiji, Mađarskoj ili bilo čemu drugome. Ali dovoljno ljudi znam iz tih nekih država da bi mi bilo jasno da van određene grupe kretena, ostali su čist ok ljudi koji se i sami ograđuju od takvih gluposti i takve odjebavaju naveliko. Takva osoba mi uvijek može igrati za klub za koji navijam, naravno ukoliko ima kvalitetu za to.
  • og1986
    2.9k
    Ma da kaj bi nas bilo briga tko nam igra u klubu. Nije da se početak rata simbolično gleda kao utakmica Dinamo-Zvezda. To je bilo davno. Svi smo mi ljudi kaj ne? Nećemo brojati zrnca. Pa i u Europi ima "Rivalstva".

    Ova usporedba Evertona, Uniteda i sličnih je žešća glupost. Jesu li oni u zadnjih sto godina 3 puta međusobno ratovali ? Ovo sa kuhanjem žabe je "u sridu". Ili jednostavnije daj im prst oni hoće ruku.

    I ja želim manje stranaca kao i svi, ali ako su potrebni radije ću uzeti bosanca, slovenca, šiptara ili južnoamerikanca od srbina. Ove gluposti sa "moralnom superiornošću" tipa, neka je on samo dobar igrač, čovjek je čovjek, širimo ljubav, sličan je to mentalitet "shvatit ćeš kada dođeš u moje godine", od toga mi se bljuva. Ako je netko napustio tribinu jer bi bio tretiran kao "kriminalac" onda valjda nije shvatio poantu sjevera i nije čudno što se brane ovakve odluke mamića. Da pogodim, regionalna liga je isto dobra stvar, jer bi nas to još više zbližilo i mislim da je vrijeme da povijest ostavimo tamo gdje i pripada, jel ? Lik(mamić) koji je skužio:" ako sam ovoliko para izvukao samo u hrv, zamisli koliko bi para izvukao iz svih igrača sa balkana".

    Odmah treba stati i reći ne, ove i one ne želimo i nije me briga ako netko misli da smo "kriminalci" ili zadrti nacionalisti. Za par godina kada nakon proslave digne tri prsta i ovije se srpskom zastavom, vi se nasmiješite i mahnite mu "jer je donekle dobar igrač i to je jedino bitno". Kada netko bude klečao i tražio minutu šutnje za "žrtve Oluje", vi kleknite i glasno ga podržite jer, "čovjek je čovjek i žrtva je žrtva" kaj ne ?
    Gluposti da imamo samo određenu količinu talenata pošto nas je 4 milje je suluda. To da "ima i dobrih ljude preko granice" je točna kao i za svaku državu, ali banalizirati "svakodnevni život" sa nogometom je idiotarija. Ako su tako dobri zašto su Andrću obitelj i prijatelji branili da se priključi dinamu?

    Klub koji je veći dio svoje povijesti bio trn u oku mnogima i simbol hrvatstva u teško stečenoj slobodnoj državi treba to i ostati.
  • Navijač Dinama
    7.8k
    regionalna ligaog1986
    vezano za "ovo"

    to sranje bi nas unazadilo milje i milje godina,i da se izrazim ružnim rječnikom samo bi posralo ono sve za šta su se naši očevi,braća i naravno ako ima i ovdje učesnika u DR borili ,a to da ne budemo robovi i podređeni srbima ,, to je jedna od stvari za koju se svim silama moramo BORITI DA NE DOĐE DO TOGA, jer ista ta regionalna liga u bivšoj državi je stavila sve i jedan Hrvatski u podredit položaj naspram beogradskih sestara blizankinja (tada i sada teški državni klubovi) , jel treba opet da nas mogu za uši vuć i rade sa nas šta hoće, e pa ne može.
    sa tim regionalnim sranjem su uništili i dosta unakazili Hrvatske klubove u košarci, sada treba da to isto učine i u nogometu,

    Kad već razmišljatre , radije razmišljajte kako unaprijedit ovu našu ligu koja uopće nije loša, nego je ljudima teško shvatit da nikad nećemo imat ligu u nekome rangu ko šta je u Engleza i Španaca.
  • Majki2111
    2.8k
    Dinamo je prvenstveno nogometni klub. Ak je neki Srbin bolji od nekog drugog, naravno da ću Srbina uzeti. Nav pameti mi je da pričamo uopće o tome.

    Mislim da se nebi puno pomakli ako idem moraliziranjem: "Neću njega, on je Srbin"

    Po meni ako na igra Srbin, to ne znaći da širimo ljubav na filantropski način. Čisto za sportski napredak.

    Ako je dobar i ak nam može dat u kontinuitetu neku kvalitetu, neka igra nauštrb nekih Hrvata...
  • Nino Bule
    12k
    Ponavljaju se iste fraze 10 puta, razmislit pridonosi li se ista razgovoru onim sto pisete umjesto drvit po istom, a ovo uspoređivanje etnickog ciscenja i toga da u dinamu ne bi trebali nikako zvezdasi i srbi igrat je van svake pameti. Eto ne igranje danicica stoje i komnena u dinamu su genocidne ideje postale ...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.