• Kwedi
    3.8k
    Ma ne samo to. Dovoljno je malo vidjeti puls i na Zoni i kroz razgovore s raznim Dinamovcima koji nemaju veze sa sjeverom.

    Pa i ja sam i još uvijek smatram (i to isključivo subjektivno,al sam svjestan da griješim i ne razmišljam realno) da je Maksimir optimalan ko lokacija al objektivno, financijski, svrsishodno, kak god okrenuli uzimajući sve vanjske i unutarnje kombinacije i varijable - novi stadion negdje drugdje je jeftinija, realnija i sigurnija opcija.

    Kako iracionalno pristupamo temi Maksimira, tako moramo biti svjesni da od tog nema pomaka i na stranu mafijaško-politički koloplet govana u Gradu i Upravi, svojim stavom smo i mi bar jednim promilom zacementirali ovakav Maksimir jer nemamo sluha za manji, praktičniji, bolji i jeftiniji stadion. I ono najvažnije - realniji.
  • marcio amoroso
    31.8k
    Iskreno je svako riješenje bolje od ovoga. Ovo je dno dna. Možemo mi svi biti emotivno vezani za taj Maks koliko hoćemo, ali je on nikakav, čak je opasan i po život ako ćemo realno.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Da se nadovežem na temu vlasništva i zašto je (možda) Tudjman uzeo stadion Dinamu i dao ga Gradu. Još 1991. nije se moglo reći da li će prevladati Purgeri ili Akademici pa se kompromisno već 1991. predlagala Croatia. Ništa nije slučajno. Tekst u privitku.

    0r3c92h720fn6cuo.jpeg


    Zanimljivije od ovoga mi je da su neki stari Haškovci popizdili da Dinamo uzima ime HAŠK i , po meni ispravno, smatrali da se trebaju reosnovati HAŠK, Concordia i Gradjanski, a Dinamo neka bude Dinamo, ali gle čuda jedan od njih Slavko Gajer je tražio povratak Maksimira HAŠK-u.
    Čini mi se da je prevagu donio Vedriš senior koji je rekao da su u krivu stari Haškovci koji rogobore protiv Dinama. Dokument u privitku, obratite dakle pažnju na Slavka Gajera.

    v2nvpibwfqma2lln.jpeg

    Radi se o raspravama vodjenima 1990. Citiram Dinamovu reviju studeni 1990.

    4vpi6mxjijyquhwu.jpeg
  • agramZ
    2.2k
    lijepo je dolinar objasnio..
  • NORTE
    8.9k
    Stadion je nosio ime "stadion Dinamo" isto do kad i klub? Tuđman preimenovao i klub i stadion? Mislim podrazumijeva se to ali ne znam točno.
  • Mali dioničar
    13.9k
    lijepo je dolinar objasnio..agramZ

    :up:
  • Neki tip
    18.8k
    Stadion je nosio ime "stadion Dinamo"NORTE

    Prvi put čujem za to. Pobožno sam pratio Jugo ligu zadnje 3 sezone i javljanja su bila uvijek i beziznimno sa "stadiona Maksimir". :chin:
  • NORTE
    8.9k
    Zato i pitam kad je to promijenjeno, jer sam vidio u par navrata da je pisalo "stadion Dinamo". Možda netko zna.
  • reziser
    6.2k
    Od kad znam za sebe, a znam jako dugo :worry: je bio stadion maksimir
  • Mali dioničar
    13.9k
    Da, najbitnije je kak se stadion zvao. Ako se zvao Dinamo, to je živi dokaz da je stadion Dinamov.

    Znači, Dinamo kad se zvao Dinamo je živi dokaz da je to ustvari cijelo vrijeme bio Gradjanski.

    Kad se zvao Croatia je u biti živi dokaz da je to ustvari cijelo vrijeme bio Dinamo.

    Jebote.
  • Neki tip
    18.8k
    :lol:
    Pa dobro, kaj je tebe tol'ko uznemirilo? :brow: :smile:

    Pitao kolega za naziv stadiona Maksimir na temi Stadion Maksimir. Možda ga ja nisam shvatio, ali ne zaključujem da je iz naziva stadiona (za kojeg nikad čuo takvog kakav je spomenuo) izvlačio neke zaključke o vlasništvu ili bilo čemu.
  • Jura
    210
    mm1cogecilpmiiz0.jpg
    5wiiudslfhbzugxx.jpg
    Na kartama piše stadion Dinamo
  • xavier
    11.1k
    Kad smo kod stadiona, ovo je sa službenih stranica kluba:

    8ccgvdzvb512sg1j.jpg

    Zanimljivo revidiranje prošlosti. Ovdje se uopće ne spominje HAŠK. Tko ne zna kako je bilo, zaključio bi iz ovog da je Maksimir oduvijek bio stadion Građanskog koji je kasnije postao Dinamo. Nevjerojatno da ovako nešto može stajati na službenoj stranici.

    A tu je i detaljna razrada mjesta po tribinama. To i inače znamo, ali ne može se čovjek ne nasmijati kad vidi "natkrivena" mjesta u ložama plus vrh sjevera dolje...taman da se pokrije pravilo o 1000 natkrivenih mjesta koja propisuje HNS za prvu ligu.

    tlhxfs1j9zjfqoms.jpg
  • NORTE
    8.9k
    Na kartama piše stadion DinamoJura

    Zato i pitam. Mislim da sam isto vidio i na nekim starim snimkama tekmi. Zato me zanima je li zaista stadion nosio ime kluba i do kad...
  • Jura
    210
    Ja sam isto mislio da je stadion Maksimir.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.