• NORTE
    9k
    osim Rijeke i Hajduka, u Liverpoolu su debili pa sadašnji kamp uskoro napuštaju da bi imali ganc novi za sve kategorije,Kwedi

    Super ti je usporedba. Gigant koji ne zna gdje bi s lovom i ulaže u modernu budućnost. Vjerojatno i zbog skučenosti želi novi sistem i okrupnjavanje kadra. Hr klubovi životare, ali iz nužne potrebe moraju gradit terene daleko od stadiona, inače im ne bi palo na pamet. Vratimo se na Dinamo, ja sam apsolutno za to da Dinamo na novoj lokaciji napravi novi stadion i kamp. Možete i otvorit novu temu pa sve ovo tamo prebacit.
  • Infinity
    15.2k
    Upravu si. Ta tri su na neki nacin u jednom redu, a ja sam smetnuo onaj u sredini.

    A pazi sad ovo
    Stadion UEFA cat4
    Mali stadion UEFA cat3
    Zatvoreni teren s 1.000 sjedecih mjesta
    12 pomocnih terena
    1 polovicni teren za trening golmana
    Teniski tereni
    Zatvorena dvorana, bazeni

    Guess who?
  • Infinity
    15.2k
    Možete i otvorit novu temu pa sve ovo tamo prebacit.NORTE

    Kad se zavrsi prica prebacit cemo sve na temu Maksimira. Samo udarajte, ne zalite tipkovnicu :grin:
  • NORTE
    9k
    koliko unutarnjih kapaciteta (svlačionice, mjesto za učenje, teretana, dvorana pa i bazen) ima u i oko Maksimira za kvalitetan rad s klincima?

    Nadalje, nije li smisao zadržati klince i seniore što duže u i oko stadiona s popunjenim rasporedom gdje se ne gubi prazan hod u putovanju na i sa treninga, školske obaveze, učenje jezika za strance i ostalo?
    Kwedi

    I sve to nema u krugu 100 m od hotela 67? Kakvi su kapaciteti unutrašnjosti sjeverne tribine za učionice, teretane i sl.? Dvorana velika nema, ali i ona se može imati na Maksimiru u roku od 3 godine. Samo treba srušit ovo zgarište već jednom, korona je idealno vrijeme za to.
  • NORTE
    9k
    Potencijal Maksimira i Svetica je iskorišten 10%.
  • marcio amoroso
    32k
    Imate temu stadiona. Ne spamajte bzvz.
  • Infinity
    15.2k
    Ma prebacit cemo kasnije.

    Maksimir nekim grubim mjerenjem na googleu ima oko 220.000 kvadrata gore sve do Svetica. Usporedbe radi, kompleks na kojem ce biti smjesten novi stadion u kamp Osijeka ima 155.000 kvadrata. To je lijepa razlika. Razlika na koju stane malo veci stadion i dodatni sadrzaj za isti, kao i za kamp.
  • Kwedi
    3.8k
    sve to nema u krugu 100 m od hotela 67? Kakvi su kapaciteti unutrašnjosti sjeverne tribine za učionice, teretane i sl.? Dvorana velika nema, ali i ona se može imati na Maksimiru u roku od 3 godine. Samo treba srušit ovo zgarište već jednom, korona je idealno vrijeme za to.NORTE

    Sjeverna tribina bi trebala biti namijenjena za komercijalnu upotrebu, a ne za ovo. Koji su to prostori u krugu od sto metara?

    I da, sve rušiti samo ne znam s kojim parama.

    Maksimir nekim grubim mjerenjem na googleu ima oko 220.000 kvadrata gore sve do Svetica.Infinity

    I sad grubo oduzmi bazen i prostor oko njega te same Svetice čija je namjena za atletski stadion. Koliko god suludo bilo.

    Plus, negdje bi trebalo izmisliti i parking te komercijalne sadržaje za budući stadion. Naravno, pod uvjetom da to mora bit Maksimir kao novi stadion.

    I kamp i stadion bi u najkvalitetnijoj, najjeftinijoj i najekonomičnijoj varijanti trebali bit negdje drugdje. Ovako jedan poništava drugog u borbi za prostor. I plus naravno nerealnost izvedbe jer novac ne postoji tako da... :groan:
  • Infinity
    15.2k
    Ja to zamisljam da se sav taj prostor sravni sa zemljom i iskoristi kompletan za Dinamo. U suprotnom nema prostora i kamp mora ici negdje drugo.

    Paring se na cistom tlu uvijek lako ukopa, tj. mozes odraditi nekoliko etaza ispod terena kampa.

    Sve je to sci-fi i jbg, dolazimo opet na to da ga je najbolje izmjestiti.
  • Crusades1986
    9.6k
    Kazem opet, ovo nije nikakav planirani kamp, ovo su nabacani pomocni tereni bez ikakvog plana i smisla tamo di ima mjesta.
  • deda
    27.6k
    Kad je sve ovo građeno nije ni postojao pojam kamp. I još uvijek je apsolutno najbolje od svih klubova u Hr.
  • Dino
    2.2k
    Dok sam trenirao nogomet u nizim kategorijama Dinama, nikad nije bilo problema s “manjkom” terena ili termina za treninge. Jedino sto jest da je velka vecina zivjela negdje u okolici stadiona (maksimir, ravnice, dubrava...) jer bi ovima iz drugih dijelova grada bio problem svaki dan potrosit vise od pol sata na put pa mozda neka vrsta doma ne bi bilo lose rjesenje. Iako, rezultatski, financijski, a i cisto logicki gledano, kamp nema nekog smisla bez glavnog stadiona.
  • LovroZG
    1.3k
    https://sport.hrt.hr/645930/istocna-tribina-maksimirskog-stadiona-trajno-neupotrebljiva

    "SDP-ov gradski zastupnik u Skupštini Matej Mišić prozvao je u subotu zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića zbog "šupljih i praznih obećanja" oko maksimirskog stadiona, apelirajući na njega i Gradsku upravu da se konačno počnu baviti tim problemom.

    Upozorio je kako je stadion već godinama u lošem stanju, a potres ga je dodatno pogoršao. Od Gradskog ureda za sport dobili su, kaže, priznanje da je istočna tribina maksimirskog stadiona trajno neupotrebljiva."
  • Infinity
    15.2k
    U nekom paralelnom svemiru bi to priznanje bilo super, netko bi konacno mrdnuo prstom. Ovdje nam nista ne vrijedi, cak nam stvara problem.
  • Kwedi
    3.8k
    Ali tko da mrdne prstom?

    Po meni je i ovakav status quo dok ne dođe do promjene (bar na političkoj razini jer u klubu ova garnitura nema oporbe i alternative osim ako sami sebi ne pucaju u nogu) bolji gdje se svi prave tošama jer ostavlja manje potencijala za pljačku i muljanje s lopovima kako u klubu tako i u gradu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.